• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.2.2016 15:10
No przecież niby można ,ale jeżeli chcesz wszystko mieć legalnie to trzeba mieć podkładkę a nie potem ganiać i się tłumaczyć po skarbówce.W sumie się zastanawiam po co działalnośc ,jeżeli np. sprzedam trzy razy w roku jakiś np. sweterek zrobiony na drutach?Jaka to dzialaność?:) Dla mnie śmieszne .
Cytuj
Pola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.3.2016 18:01
Witam .Moze ktoś mi coś podpowie.Jezeli miałabym wykonywać rękodzieło na umowę zlecenie to nie jest mi potrzebna żadna działalnośc własna? Dobrze zrozumiałam ? I druga sprawa zawsze muszę sie rozliczyć z z dochodu z tych umów ? Czy jest jakaś kwota wolna ?
Cytuj
m1981

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.3.2016 18:36
Czy działalność Ci potrzebna to nie wiem .Ale jak masz zlecenie na umowę o dzieło ,to potem dostajesz od pracodawcy pit 11 i bez względu na zarobioną kwotę rozliczasz się z Urzędem Skarbowym .Sam nie raz tak dorabiałem i cieszę się ,bo mam wszystko jasne .Chyba nie boisz się wypełniania pitu? Wszystko jest proste .Zamiast rozliczać sie tylko z tego co miałaś do tej pory ,doliczasz jeszcze ten pit 11.
Cytuj
lora

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2016 11:34
Witam .Czy na allegro nie można już sprzedawać własnoręcznie wykonanych rzeczy bez działalności gospodarczej, bo to podlega karze? Kiedyś w taki sposób sobie dorabiałam,chciałabym powrócić,ale znajomy powiedział,że to już niemożliwe.Nie chciałabym narazic się na konsekwencje karne.Czy ktoś odpowie mi konkretnie?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 0:01
teoretycznie można, w praktyce wiele osób handluje na olx i allegro bez działalności i sobie dorabia... wszystko z umiarem, jeśli masz zamiar z tego mieć dochód co miesiąc odczuwalny to zamiast działalności możesz iść do inkubatora przedsiębiorczości i działasz legalnie bez wielkiej papierologii
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
SirWiktor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 8:34
Artur Sarnecki napisał
teoretycznie można, w praktyce wiele osób handluje na olx i allegro bez działalności i sobie dorabia... wszystko z umiarem, jeśli masz zamiar z tego mieć dochód co miesiąc odczuwalny to zamiast działalności możesz iść do inkubatora przedsiębiorczości i działasz legalnie bez wielkiej papierologii
Pisze Pan o tych inkubatorach, na czym to dokładnie polega?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

12.4.2016 13:45
inkubator to fundacja, udostępnia osobowość prawną i pozwala ci działać w jej ramach jako oddzielny dział tej fundacji, nie masz osobnego nipu i regonu, nie masz swojej działalności, ale działać legalnie możesz w większości aspektów, bo możesz prowadzić sprzedaż, wykonywać usługi itp, wystawiasz faktury, środki idą na twoje subkonto i wypłacasz je z inkubatora na umowę zlecenie lub o dzieło z tobą...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
robven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 15:14
Dziś to tak na dobrą sprawę nie wiadomo, czy z takiej poczty pantoflowej można korzystać, bo w każdej chwili może o naszej "działalności" donieść sąsiad i co wtedy? Ja tak sobie myślę, że jednak założenie działalności byłoby jednak wskazane, bo przy umowach o dzieło, sporo trzeba odliczać ok. 20 procent o ile się nie mylę, od ogólnej sumy zarobionych pieniążków.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 23:39
:) to znaczy że działalność gospodarcza wolna jest od podatków?

robven napisał
Dziś to tak na dobrą sprawę nie wiadomo, czy z takiej poczty pantoflowej można korzystać, bo w każdej chwili może o naszej "działalności" donieść sąsiad i co wtedy? Ja tak sobie myślę, że jednak założenie działalności byłoby jednak wskazane, bo przy umowach o dzieło, sporo trzeba odliczać ok. 20 procent o ile się nie mylę, od ogólnej sumy zarobionych pieniążków.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź