• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Firma w Niemczech

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 11:59
Witam,
ostatnimi czasy spotkałam się z opiniami że dość opłacalne jest założenie firmy na terenie Niemiec, a prowadzenie jej w Polsce. Podatki oczywiście płacone w Niemczech.
Czy ktoś wie jakie są koszty prowadzenia takiej działalności? Chodzi mi o koszty "administracyjne", podatki, składki, itp.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 12:11
Anna Kopeć napisał
Witam,
ostatnimi czasy spotkałam się z opiniami że dość opłacalne jest założenie firmy na terenie Niemiec, a prowadzenie jej w Polsce. Podatki oczywiście płacone w Niemczech.
Czy ktoś wie jakie są koszty prowadzenia takiej działalności? Chodzi mi o koszty "administracyjne", podatki, składki, itp.


Jest obecnie wiele firm, ktore pośredniczą w zakładaniu firm za granicą niemniej sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje. Opłaca się to w zasadzie jedynie przy większych dochodach. Druga sprawa to to,że powinnaś się zameldować za granicą,

Urzędy skarbowe są bardzo nieprzychylne takim firmom. Zdarza się,ze musisz udowodnić ,że tak naprawdę żyjesz tam , tam opłacasz podatki oraz tam mieszkasz a obecnie z Polską nie wiąże Cię nic. Inaczej mogą Ci nakazać płacić podwójne opodatkowanie.
Cytuj
gaweł_P

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.1.2016 8:25
Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad taką opcją, jednak nie szukałem zbyt wielu informacji.
Chciałem założyć firmę w Wielkiej Brytanii. Wiem, że wiele osób tak robi. Jednakże nie chciałbym się tam wyprowadzać na stałe. I tu mam dylemat.
Niestety, ale firmy w Polsce, na obecnych warunkach nie założę na pewno, bo mi się to nie opłaca.
Ktoś wie, czy warto skorzystać z usług takiej firmy, która w tym pomaga? Jak w tym wypadku wyglądają sprawy związane z ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym?
Cytuj
Odpowiedź