• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak zostać rolnikiem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kielczjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.1.2016 11:23
Witam, mam takie pytanie, może ktoś z państwa będzie mi umiał na nie odpowiedzieć.
Wychowałem się na wsi i zawsze mnie ciągnęło do pracy w polu, jednak jako nastolatek i młody dorosły nie myślałem o tym, w efekcie skończyłem studia i znalazłem prace. Jednak od kilku miesięcy intensywnie myślałem o tym, żeby jednak wrócić na wieś.
Czy jednak można zostać rolnikiem bez odpowiedniego wykształcenia? (pytam o sprawy urzędowe i dotacje, bo umiem uprawiać rośliny).
I ile ziemi trzeba kupić, żeby móc się zarejestrować w Krusie?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 11:11
Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną, będącą właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni użytków rolnych nieprzekraczającej 300 ha, prowadzącą osobiście gospodarstwo rolne, posiadającą kwalifikacje rolnicze, zamieszkałą w gminie, na obszarze której położona jest jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa.

Ponadto jesli chodzi o wykształcenie:
Uważa się, że osoba fizyczna posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli:

1) uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe, lub

2) osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie rolnym przez okres co najmniej 5 lat.
Cytuj
kielczjan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 8:28
Czyli jeśli jako młody chłopak pracowałem w gospodarstwie rolnym należącym do dziadków, to można to uznać za doświadczenie czy niekoniecznie?
I ile najmniej muszę kupić/wydzierżawić ziemi?
Hektar wystarczy na początek?
Niestety nie stać mnie póki co na nic większego, chciałbym się także pobudować i obawiam się, że to zabierze mi wszystkie środki, jakie mam w tej chwili.
Pozostałe warunki są dla mnie łatwe do spełnienia.
Cytuj
Róża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.5.2016 11:21
Temat niezwykle ciekawy. Ale jak może wyżyć rolnik z 1 hektara ziemi? Teraz gospodarstwa to są wielohektarowe. Chyba chciałeś zamieszkać na wsi tylko. 1 hektar wydaje się w sam raz na posiadłość z domem. No ale rolnikiem to ja bym ciebie w życiu nie nazwała. Epoki ci się chyba pomyliły. ;)
Cytuj
Odpowiedź