• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Środki na rozwój firmy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 12:27
Witam! Prowadzę własną działalność i chciałabym zdobyć trochę pieniędzy na jej rozwój. Czy moglibyście mi coś doradzić? Pożyczka, kredyt? Jakie warunki będą najkorzystniejsze? Na co należy uważać? Czy trzeba przedstawić coś w rodzaju “biznesplanu” ubiegając się o taką pomoc? Proszę o konkretne odpowiedzi.
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 13:12
Nie jestem ekspertem, ale sądzę, że podałaś za mało informacji, żeby jakiś doradca mógł podać ci konkretną ofertę.
Najlepiej, jak napiszesz do któregoś wiadomość prywatną, choć jak tak patrzę, to raczej przed nowym rokiem odpowiedzi nie uzyskasz, bo ostatnio niemal wszyscy zniknęli z forumowego życia.
Może jednak wrócą po Nowym Roku?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

30.12.2015 22:58
Pieniądze na rozwój firmy można zdobyć z różnych źródeł w zależności od tego jak długo działa firma, jaka potrzebna jest kwota. Ja najczęściej skupiam się na dwóch kierunkach.
1. Kredyt bankowy - najczęściej bez biznesplanu i bez zabezpieczenia. Ale zależy to od tego, jaki masz BIK, jak kształtują się dochody itp.

2. Pożyczka z fundacji pozarządowej, dużo tańsza od kredytu bankowego, ale bez zabezpieczenia się nie załatwi

Ponieważ od lat zajmuję się doradztwem dla firm, pracując jednocześnie w Banku i prowadząc swoje biuro, bardzo proszę o kontakt, ponieważ w bezpośredniej rozmowie telefonicznej można wymienić więcej informacji. Serdecznie zapraszam.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.12.2015 11:31
Można chyba jeszcze szukać prywatnych inwestorów, prawda?
Tu oczywiście nie można powiedzieć nic pewnego, bo każdy ma raczej inne wymagania, ale biznesplan pewnie byłby niezbędny.
Sam kiedyś dostałem propozycje od młodego przedsiębiorcy, żebym w niego zainwestował. W zamian chciał mnie wziąć do spółki.
Nie zgodziłem się i zastanawiam się, czy to było dobre posunięcie. Może miałbym dziś dodatkowe środki?
Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, oczywiście mógł do tej pory już zbankrutować.
Pomyśl, czy nie jest to rozwiązanie dla ciebie.
Cytuj
tazania

Niezarejestrowani

31.12.2015 14:34
Zakładając swoją działalność musiałam niestety pokusić się o kredyt. Natomiast nie miałam później żadnych większych problemow,bo działalność się rozkręciła i wszystko wypaliło. Myślę że ciekawe opcje oferuje nam raiffeisen. Poczytaj o ich warunkach. Uważam że warto.
Cytuj
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.1.2016 11:42
Rozumiem, bardzo dziękuję za Waszą pomoc. Zaciekawiła mnie kwestia prywatnych inwestorów - można znaleźć jakiegoś na własną rękę i po prostu wyjść do niego z propozycją? Czy są jakieś miejsca, portale, za pośrednictwem których takie coś się odbywa? A na czym polega to zabezpieczenie w przypadku pożyczki z fundacji pozarządowej? @Tazania, pocieszyłaś mnie trochę, bo mam sporo obaw, ale widzę że jednak sukces w takiej sytuacji nie jest utopią :)
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.1.2016 12:03
aleksandraw napisał
Rozumiem, bardzo dziękuję za Waszą pomoc. Zaciekawiła mnie kwestia prywatnych inwestorów - można znaleźć jakiegoś na własną rękę i po prostu wyjść do niego z propozycją? Czy są jakieś miejsca, portale, za pośrednictwem których takie coś się odbywa? A na czym polega to zabezpieczenie w przypadku pożyczki z fundacji pozarządowej? @Tazania, pocieszyłaś mnie trochę, bo mam sporo obaw, ale widzę że jednak sukces w takiej sytuacji nie jest utopią :)


W przypadku fundacji pozarządowe zabezpieczeniem mogą być poręczyciele, zastaw np. na pojeździe, zastaw hipoteczny.
Jeśli chodzi o prywatnych inwestorów, oczywiście są na rynku, ale zabezpieczenie jakiego żądają jest bardziej restrykcyjne niż bankowe czy fundacji i pożyczają na krótkie terminy.
Ale podpisując z nimi umowy trzeba być naprawdę świadomym pożyczkobiorcą, bowiem można stracić dorobek całego życia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
aleksandraw

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 11:32
Tak właśnie myślałam, że to nie takie proste... A pożyczki społecznościowe uważa Pan za dobry pomysł w tym przypadku? Znalazłam jedno miejsce, które się zajmuje social lendingiem dla firm, ale też nie wiem czy to trafiony pomysł. Po prostu rozglądam się za różnymi opcjami i pewnie w końcu na coś się zdecyduję :)
Cytuj
alfred1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 13:17
A myślał pan o tych portalach, gdzie zbiera się pieniądze na dany cel?
To się chyba nazywa Start upy czy jakoś tak.
Słyszałem, że tam ludzie zbierają na najróżniejsze rzeczy, ktoś nawet nazbierał na sałatkę...kilka tysięcy dolarów.
W Polsce jest coś takiego jak Polak Potrafi, też portal i tam można zbierać.
Cytuj
KarolinaGruszkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 13:33
alfred1 napisał
A myślał pan o tych portalach, gdzie zbiera się pieniądze na dany cel?
To się chyba nazywa Start upy czy jakoś tak.
Słyszałem, że tam ludzie zbierają na najróżniejsze rzeczy, ktoś nawet nazbierał na sałatkę...kilka tysięcy dolarów.
W Polsce jest coś takiego jak Polak Potrafi, też portal i tam można zbierać.
Hmmm to ciekawe? To jest takie coś, że ogłaszasz się i ludzie zbieraja kase zebys mogł cos tamz robic, np. wydac płytę? Gdzieś o tym czytałam.
Cytuj
Odpowiedź