• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Problem finansowy - kontrahent nie zapłacił

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
andrz-mis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 11:40
Mój kontrahent jak zwykle spóźnia się z zapłatą za fakturę, ale zwykle było to kilka dni, a teraz to już prawie 5 tydzień! Problemem jest to, że to mój największy odbiorca i przez to, że nie zapłacił w terminie mam problem z opłaceniem swoich zobowiązań i sam zalegam dostawcom.
Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać pieniądze, ale bez zrywania współpracy? A może powinienem wziąć jakiś kredyt?
Cytuj
Godzic

Niezarejestrowani

17.12.2015 12:10
Skorzystaj z faktoringu. Będzie z głowy.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 12:58
Można jeszcze spróbować u źródła. Podzwonić, wysłać oficjalne pismo.
W razie czego zawsze pozostaje faktoring, jak to już ktoś wspomniał.
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 17.12.2015 12:59
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
andrz-mis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 13:15
Faktoring to ta sprzedaż faktur?
Jakie to są mniej więcej stawki, ktoś wie?
Aktualnie mam nieopłacona fakturę na 25 tysięcy, no i niedługo minie termin kolejnej, na 22 tysiące. Obie u tego jednego odbiorcy.
Chciałbym zapytać także, co taka firma, która umożliwia faktoring potem robi? Wstępuje na drogę sadową czy jak? Bo za coś takiego kontrahent na pewno się obrazie i zerwie współpracę.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 13:39
No to masz dylemat, bo jak pójdziesz na ostro to możesz kontrahenta stracić. A jak zrobisz nic to kasy możesz wcale nie odzyskać.
Czy jak dostaniesz kolejne zlecenie/zamówienie od tej firmy to zrealizujesz?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 14:15
A dzwoniłeś/pisałeś/pytałeś jaka jest tego przyczyna? może chcę przenieść to na styczeń. Może gdzieś im to umknęło. Od dawna współpracujecie? Wcześniej płacił terminowo?
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 15:14
Na przeterminowane należności nie ma żadnego faktoringu. Firma faktoringowa czy Bank oferujące takie usługi przyjmuje do realizacji takie płatności, które są w tzw. sytuacji normalnej. Innych absolutnie nie.
W przypadku, gdy kontrahent spóźnia się z zapłatą faktur, przekraczając 150 dni, możemy go załatwić w inny sposób. Zgodnie z przepisami prawa, występujemy z pismem do US o zwrot VAT od niezapłaconych faktur. Myślę, że jak kontrahenta o tym poinformujemy, że mamy zamiar to zrobić, powinien zapłacić, bowiem informacja Urzędu może wiązać się z kontrolą firmy.
Jeśli faktura ma krótszy termin zaległości, można ją zgłosić do KRD. Tak więc możliwości jest wiele
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 20:56
Zaległość w tym przypadku trwa dopiero 5 tygodni, nie 5 miesięcy.
A straszenie urzędami może się skończyć utratą największego odbiorcy. Trzeba to zrobić delikatnie, ale tak aby odzyskać swoje.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 22:10
Daniel napisał
Zaległość w tym przypadku trwa dopiero 5 tygodni, nie 5 miesięcy.
A straszenie urzędami może się skończyć utratą największego odbiorcy. Trzeba to zrobić delikatnie, ale tak aby odzyskać swoje.


Panie Danielu. Kontrahent był dużym odbiorcą. Ale czy obecnie jest dużym tego nie wiemy. Ja mam klienta, który mając obroty 60 tysięczne miesięcznie w ciągu 3 miesięcy stał się zerem.
Trzeba monitorować sytuację, bowiem właśnie jedna niezapłacona duża faktura najlepszego kontrahenta może doprowadzić do upadku firmy. Tak więc co to znaczy delikatnie?
Musi być monitoring i szybkie działanie.
Na moim blogu www.slowkilkaomalymbiznesie.pl, przedstawiłem stadium przypadku firmy transportowej, którą główny kontrahent doprowadził do ruiny.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.12.2015 22:26
andrz-mis napisał
Mój kontrahent jak zwykle spóźnia się z zapłatą za fakturę, ale zwykle było to kilka dni, a teraz to już prawie 5 tydzień! Problemem jest to, że to mój największy odbiorca


Z wypowiedzi wynika, że nadal jest "największym odbiorcą".
Delikatnie, znaczy dowiedzieć się u źródła jaka jest przyczyna zwłoki.
Rozumiem, że trzeba działać szybko, ale tak, aby go nie stracić, bo później może pojawić się problem z brakiem odbiorcy co wówczas.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Odpowiedź