• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Problem finansowy - kontrahent nie zapłacił

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
andrz-mis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 11:32
Tak, to wciąż mój główny odbiorca i ma to do siebie, że zawsze spóźniał się z zapłatą.
Jak już pisałem, zwykle było to krótko, dwa-trzy dni po terminie. Teraz już trwa to długo, a nie zapłacił, bo jak tłumaczy, nie ma na razie pieniędzy, bo to pracownikom premie popłacił i tak dalej, no a jak później dzwoniłem, to na urlop wyjechał i ma wrócić po świętach.
Co do zamówień, to kolejne też już poszło, mam na dzieję, że po świętach ureguluje obie należności.
Może nie jestem zbyt stanowczy, ale jak zerwie współpracę, to będzie mi ciężko związać koniec z końcem, dlatego tak się z nim cackam.
Na razie chyba zostaje czekać i ewentualnie wydzwaniać?
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 12:41
Próbować wymusić spłatę do końca roku. Powołać się na takie same argumenty jak i on. Pan też ma rodzinę na wyżywieniu, a za wszystkie opłaty też skądś trzeba brać pieniądze.
Jeśli warunki nie będą spełnione to można zastosować bardziej stanowcze kroki.
No i próbować szukać innych odbiorców, choćby kliku mniejszych. Zawsze to będzie jakieś zabezpieczenie, gdy jeden znów nawali.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
andrz-mis

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 13:10
Myślę, że po świętach już zapłaci, jak wróci z tego urlopu.
To już taki człowiek, na pewno każdy zna ten typ.
Najważniejsze, żeby jemu było dobrze i liczy, że się wszyscy dostosują. A czasem po prostu zapomina o płatnościach, bo jemu się nie śpieszy, on przecież na wszystko ma.
Nie wiem, czy jest sposób na takich ludzi?
cóż, na razie nic nie zrobię, od nowego roku postaram się poszukać większych rynków zbytu.
Cytuj
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 15:06
To było by najlepsze rozwiązanie.
Jak się jest zależnym od jednego odbiorcy trzeba liczyć się z ryzykiem i takimi sytuacjami.
Delikatnie naciskać, a jak do stycznie nie zapłaci, wówczas podjąć bardziej radykalne kroki.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Godzic

Niezarejestrowani

18.12.2015 15:24
Szkoda rezygnować z klienta, zwłaszcza, że jest duże prawdopodobieństwo, że zapłaci. Z drugiej strony zaciąganie pożyczek na inwestycje to tez średnia sprawa, bo kosztowna.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.12.2015 10:39
Daniel napisał
To było by najlepsze rozwiązanie.
Jak się jest zależnym od jednego odbiorcy trzeba liczyć się z ryzykiem i takimi sytuacjami.
Delikatnie naciskać, a jak do stycznie nie zapłaci, wówczas podjąć bardziej radykalne kroki.


Ja od dawna mówię swoim klientom, że nie można być zależnym od jednego kontrahenta. Musi być dywersyfikacja dochodów.
Nie należy bać się rezygnować z kontrahentów, którzy nie realizują zobowiązań. Należy cały czas obserwować rynek i poszukiwać nowych odbiorców. Jeśli dany kontrahent zalega z zapłatą i tłumaczy to przeznaczeniem środków na inne cele, a między innymi na swój urlop, to już nie jest uczciwe.
W przyszłości proponuję podpisywać kontrakty i je zabezpieczać, np., co potem umożliwi szybsze ściągnięcie długu.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź