• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy łatwo jest prowadzić firmę w Polsce?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 13:25
Zastanawiam się, czy nie założyć własnej działalności. Na razie pracuję na etacie, ale czuję, że nie jest to szczyt moich marzeń. Chciałbym zacząć pracę na swój rachunek, jednak zastanawiam się, czy podołam.
Wiem, że procedura zakładania firmy jest łatwa, ale jak z jej prowadzeniem? czy osoba bez doświadczenia na kierowniczym stanowisku w ogóle temu podoła? może lepiej iść najpierw na jakiś kurs czy coś takiego?
Cytuj
Jula

Niezarejestrowani

16.12.2015 13:52
Jeśli znasz się na tym co chcesz robić to po prostu ruszaj:) Zbadaj rynek, uloż sobie biznesplan, na rok-dwa. Nie musisz od razu zatrudniać nie wiadomo ilu osób. A jesli chodzi o doświadczenie na kierowniczym stanowisku, wszyscy znamy takich kierowników, którzy się do tego nie nadają. Więc spokojnie, powoli, wszystkiego się nauczysz.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:08
heh ... jak można planować firmę, kiedy nie wiesz czym ma się zajmować...założenie firmy to OSTATNI krok kiedy już wiesz co robić, a dodatkowo to że jesteś na etacie to akurat plus bo możesz mieć biznes obok tego a zachować bezpieczeńśtwo i mniejszy zus
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Jula

Niezarejestrowani

16.12.2015 14:16
Artur Sarnecki napisał
heh ... jak można planować firmę, kiedy nie wiesz czym ma się zajmować...założenie firmy to OSTATNI krok kiedy już wiesz co robić, a dodatkowo to że jesteś na etacie to akurat plus bo możesz mieć biznes obok tego a zachować bezpieczeńśtwo i mniejszy zus
Ale nikt tutaj nie napisal, ze nie wie czym sie zajmowac, tylko nie wie czy sobie poradzi...
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 14:22
Ja z kolei bardzo się cieszę, kiedy ktoś chce wziąć sprawy w swoje ręce. Nie trzeba być kierownikiem w zakładzie pracy, żeby dobrze zarządzać własną firmą. Pewnych umiejętności się nabywa przez lata. Ale trening czyni mistrzem. Rejestracja firmy to nie problem, bo to można zrobić samemu przez internet a potem iść do Urzędu potwierdzić. Ważniejsze są inne rzeczy. Przede wszystkim, szczera odpowiedź na pytanie, czy wiem co chcę robić, czy będzie to działalność prowadzona przez wiele lat, czy tylko przelotna - kilka miesięcy i koniec. Tak więc trzeba rozeznać rynek, zastanowić się nad docelową grupą klientów, mieć wizję firmy, rozpisać plan działania i do dzieła. Czy łatwo jest prowadzić firmę w Polsce? Jeśli skoncentruje się Pan na jej prowadzeniu a nie nad rozmyślaniem, czy jest kryzys, czy go nie ma, czy jest rynek, czy nie, itp., to prowadzenie firmy będzie bardzo łatwe. Jeśli natomiast przedsiębiorca koncentruje się na przeszkodach, to działanie na pewno będzie szło jak po grudach.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.12.2015 15:06
To znaczy ja mam pomysł na firmę, właściwie chciałbym robić mniej wiecej to, co teraz, na etacie, ale jako samodzielny przedsiębiorca. Na razie w pracy o tym nie mówiłem, no bo byłbym konkurencją, więc wolę się nie chwalić.
I chyba nie móglbym jednocześnie pracować na etacie i prowadzić firmy, która zajmuje się tym samym, prawda?
To oczywiste, że część klientów, których teraz obsługuję jako pracownik będę chciał namówić na skorzystanie z usług mojej nowej firmy, wiec raczej szef nie patrzyłby na to przychylnie. A chyba nie mógłbym tego faktu przed nim ukrywać?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

18.12.2015 13:21
a nie lepiej było by się na teraz dogadać z szefem na przejście na działalność - dostawałbyś to samo ale brutto ( bez potrąceń) robiłbyś koszty i miałbyś furtkę do brania innych klientów...

em-il napisał
To znaczy ja mam pomysł na firmę, właściwie chciałbym robić mniej wiecej to, co teraz, na etacie, ale jako samodzielny przedsiębiorca. Na razie w pracy o tym nie mówiłem, no bo byłbym konkurencją, więc wolę się nie chwalić.
I chyba nie móglbym jednocześnie pracować na etacie i prowadzić firmy, która zajmuje się tym samym, prawda?
To oczywiste, że część klientów, których teraz obsługuję jako pracownik będę chciał namówić na skorzystanie z usług mojej nowej firmy, wiec raczej szef nie patrzyłby na to przychylnie. A chyba nie mógłbym tego faktu przed nim ukrywać?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.12.2015 18:36
em-il napisał
To znaczy ja mam pomysł na firmę, właściwie chciałbym robić mniej wiecej to, co teraz, na etacie, ale jako samodzielny przedsiębiorca. Na razie w pracy o tym nie mówiłem, no bo byłbym konkurencją, więc wolę się nie chwalić.
I chyba nie móglbym jednocześnie pracować na etacie i prowadzić firmy, która zajmuje się tym samym, prawda?
To oczywiste, że część klientów, których teraz obsługuję jako pracownik będę chciał namówić na skorzystanie z usług mojej nowej firmy, wiec raczej szef nie patrzyłby na to przychylnie. A chyba nie mógłbym tego faktu przed nim ukrywać?


Może Pan prowadzić zarówno firmę jak i pracować na etacie. Jedno drugiego nie wyklucza. Trzeba tylko sprawdzić w umowie o pracę czy nie ma zakazu konkurencyjności, jeśli jest, to w jakim zakresie. Druga sprawa czy nie ma wpisanego w umowie okresu, który mówi o zakazie podejmowania działań konkurencyjnych po rozwiązaniu umowy o pracę. Jeśli nie ma, to może Pan robić wszystko. Wiele osób pracujących na etatach robi sobie bazy klientów. I to dla nich jest największa wartość - klienci. Potem rozpoczynając działalność ma się już podstawę do działania.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Amelia2

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.12.2015 19:58
Ja także chciałam zapytać o coś w tym temacie. Otóż kończę właśnie studia i nigdy w życiu nie pracowałam. bez żadnego doświadczenia
Czy to dobry pomysł, żeby tak bez żadnego doświadczenia zakładać firmę?
Czy może jednak powinnam najpierw podjąć u kogoś pracę na etacie?
Oczywiście pytanie, czy uda mi się znaleźć pracę w zawodzie, choćby na stażu...
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.12.2015 21:27
Nie trzeba pracować w na etacie, aby móc założyć działalność. Trzeba mieć dobry pomysł, wizję, mieć rozeznany rynek i oczywiście pieniądze na start. Na pewno wcześniejsza praca na etacie pozwala na bardziej dojrzalsze podejście do biznesu. Mówi się, że warto najpierw popracować dla jakiejś dużej korporacji, bo tam pracownicy uczą się systematyzacji pracy, co potem może procentować we własnej firmie. Ale każdy człowiek jest inny, może mieć inne spojrzenie
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź