• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

lepiej kupić samochód w komisie czy prywatnie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OolaCzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 8:31
Zastanawiam się, jak lepiej kupić samochód na firmę, czy w komisie czy u prywatnego sprzedawcy. Czy któryś z tych rodzajów zakupu daje mi jakieś bonusy? Typu odliczenie czegoś od podatku itd?
Chciałam kupić na firmę, bo prowadzę działalność gospodarczą. Szukam auta tak do 3000 złotych, za gotówkę.
Oczywiście zależy mi na tym, aby maksymalnie wykorzystać sytuację.
Cytuj
Kate

Niezarejestrowani

3.12.2015 9:30
No kupując na firmę możesz odliczyć. Ale może zdecyduj się na leasing, najwięcej da się w ten sposób zaoszczędzić.
Cytuj
Paweł

Niezarejestrowani

3.12.2015 10:10
Prywatnie, komis dolicza CI dodatkowa opłatę. jak to pośrednik. A jesli chodzi o formalności to mniej więcej tak samo. Wiec może po prostu znajdź auto a potem przelicz czy się opłaca.
Cytuj
OolaCzy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.12.2015 11:00
Kate napisał
No kupując na firmę możesz odliczyć. Ale może zdecyduj się na leasing, najwięcej da się w ten sposób zaoszczędzić.


To używany samochód mogę kupić w leasingu?
Szukam jakiegoś starszego golfa albo toledo. Czegoś porządnego i na chodzie, no i w moim zakresie cenowym.
Poza tym myślałam zawsze, że za gotówkę jest taniej. Specjalnie zbierałam parę miesięcy i odłożyłam na zakup i opłaty.
A wiem, że w tej cenie można już coś dobrego kupić.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

4.12.2015 10:16
Pamiętajcie, że w komisach stoją głównie samochody dobrze wyglądające. Jak kupić to najlepiej bezpośrednio!
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 13:11
OolaCzy napisał
Kate napisał
No kupując na firmę możesz odliczyć. Ale może zdecyduj się na leasing, najwięcej da się w ten sposób zaoszczędzić.


To używany samochód mogę kupić w leasingu?
Szukam jakiegoś starszego golfa albo toledo. Czegoś porządnego i na chodzie, no i w moim zakresie cenowym.
Poza tym myślałam zawsze, że za gotówkę jest taniej. Specjalnie zbierałam parę miesięcy i odłożyłam na zakup i opłaty.
A wiem, że w tej cenie można już coś dobrego kupić.


Oczywiście, ze możesz finansować zakup używanego samochodu leasingiem ale obawiam się, że w tym przedziale cenowym nie znajdziesz samochodu w roczniku spełniającym wymagania firm leasingowych. Może warto zastanowić się czy zaoszczędzonej kwoty nie przeznaczyć na pierwszą wpłatę a resztę wartości sfinansować a co za tym idzie zakupić nowszy i pewniejszy samochód?
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Odpowiedź