• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki faktoring gdy mam zaległości?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
eryk-tra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.11.2015 8:03
Moja firma ma niewielkie zaległości w ZUS i US (około miesiąca).
Czy mogę gdzieś liczyć na faktoring?
Firma jest młoda, mam ją od kwietnia br., wcześniej robiłem to samo, ale na umowie zlecenie, jednak pracodawca postawił sprawę jasno i wolałem założyć działalność. Dziś spóźnia mi się z zapłatą już kolejny miesiąc.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.11.2015 19:47
eryk-tra napisał
Moja firma ma niewielkie zaległości w ZUS i US (około miesiąca).
Czy mogę gdzieś liczyć na faktoring?
Firma jest młoda, mam ją od kwietnia br., wcześniej robiłem to samo, ale na umowie zlecenie, jednak pracodawca postawił sprawę jasno i wolałem założyć działalność. Dziś spóźnia mi się z zapłatą już kolejny miesiąc.


Limit Idea Płynności w Idea Money, pod warunkiem, że firma działa conajmniej pół roku. Przy limicie do 100 tys. zł nie są wymagane dokumenty finansowe.
Na temat Idei Płynności pisałem na swoim blogu na:http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/
Zainteresowanych faktoringiem proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 18.11.2015 19:50
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
eryk-tra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 8:47
Stanisław Bińkiewicz napisał

Limit Idea Płynności w Idea Money, pod warunkiem, że firma działa conajmniej pół roku. Przy limicie do 100 tys. zł nie są wymagane dokumenty finansowe.
Na temat Idei Płynności pisałem na swoim blogu na:http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/
Zainteresowanych faktoringiem proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy.


No, pół roku to akurat już minęło. Dziękuję za radę, na pewno skorzystam.
Zaraz sobie poczytam też Pana blog, mam nadzieję, że wszystko będzie jasne.
Tylko jeszcze jedno pytanie, jak to wygląda od strony opłat? Jest jakaś stała miesięczna, czy od każdej faktury pobierają określoną stawkę?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.11.2015 12:05
opłata miesięczna wynosi 0,4% kwoty limitu. Do tego opłata od wykorzystanej kwoty limitu 0,067% za każdy dzień, czyli 2% za m-c
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
KarinaG

Niezarejestrowani

20.11.2015 9:01
Stanisław Bińkiewicz napisał
opłata miesięczna wynosi 0,4% kwoty limitu. Do tego opłata od wykorzystanej kwoty limitu 0,067% za każdy dzień, czyli 2% za m-c
Opłąty nie są zbyt wysokie w stosunku do kwot jakie można odzyskać i problemów jakich sobie zaoszczędzisz.
Cytuj
eryk-tra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 15:24
Mam jeszcze pytanie dotyczące limitu. Zastanawiam się, ile wybrać, żeby ani nie zapłacić dużo opłat, ani żeby mi nie zabrakło. W miesiącu nie mam aż takich dochodów, zwykle wystawiam faktury na 3000-5000 złotych łącznie, ale mam kilku zleceniodawców.
Czy jest sens wziąć limit na poziomie 5000 złotych? A może mniej lub więcej? Jak to dobrze oszacować?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.11.2015 23:06
eryk-tra napisał
Mam jeszcze pytanie dotyczące limitu. Zastanawiam się, ile wybrać, żeby ani nie zapłacić dużo opłat, ani żeby mi nie zabrakło. W miesiącu nie mam aż takich dochodów, zwykle wystawiam faktury na 3000-5000 złotych łącznie, ale mam kilku zleceniodawców.
Czy jest sens wziąć limit na poziomie 5000 złotych? A może mniej lub więcej? Jak to dobrze oszacować?


Ponieważ podstawową opłatą jest opłata od udzielonego limitu, warto się zastanowić, nad jego wysokością. Jedno jest pewne, iż wraz z rozwojem firmy, limit można zwiększyć. Po to są aneksy do umów. Nie ma sensu płacić za limit, który nie będzie wykorzystany. Natomiast w przypadku limitu Idea Płynności, limitem można swobodnie gospodarować - może być przeznaczony na zakup towarów od kontrahentów jak tez na sfinansowanie wystawionych przez siebie faktur. Tak więc należałoby przeanalizować kilka ostatnich miesięcy i wyciągnąć jakąś średnia.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź