• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

jak przejść na duży ZUS?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pati-mom

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 13:09
Prowadzę firmę, zakład fryzjerski. Robię to już od 3 lat, ale niedawno dowiedziałam się też, że będę mamą. Przyznam, że od koleżanek słyszałam, że można płacąc duży ZUS dostawać nawet 5000 złotych na macierzyńskim i myślę, że nie będzie to nietaktem z mojej strony jeśli zapytam o taką możliwość. Czy jeśli teraz na to przejdę to będę miała problemy? Zaznaczam, że działalność mam długi czas, więc to nie jest tak, że chcę coś wyłudzić, ale jeśli jest taka możliwość i wiem, że inni korzystają, to szkoda nie skorzystać. Tylko w jaki sposób przejść na ten duży ZUS?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 14:59
Przyznam szczerze że nie rozumiem o co chodzi. Jeśli działalność jest prowadzona już od 3 lat, to na pewno jest oskładkowana normalnym ZUS, czyli tym, którzy działalność mają powyżej 3 lat. Natomiast inną sprawą było to, że osoba będąca w ciąży, która przed rozwiązaniem, przez kilka ostatnich miesięcy płaciła n-krotność składek, mogła otrzymać od Państwa 5,6 tys. zł w ciągu rocznego urlopu macierzyńskiego. Wystarczyło założyć działalność gospodarczą i przez trzy kolejne miesiące opłacać składki ZUS w wysokości 3666,34 zł miesięcznie (łącznie 10 999,02 zł).
W tym roku luka prawna zniknęła
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
pati-mom

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 15:17
Płacę ten normalny Zus, a chciałaby właśnie ten duży, ponad 3600 złotych, żeby mieć wyższe świadczenia na macierzyńskim.
Ale mówi Pan, że już się tak nie da?
Księgowa mówiła, że to dochody powinny uzasadniać taki ZUS, ale co to tak naprawdę oznacza? ile powinnam miesięcznie mieć, żeby tak to opłacać?
proszę też zauważyć, że nie zakładam teraz działalności, a prowadzę ją już dłuższy czas i po macierzyńskim najprawdopodobniej wrócę do jej prowadzenia.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 21:51
chyba nie wiem o czym piszesz, składki dla przedsiębiorcy są ustalone na jednym poziomie dla każdego - duży zus to ok 1100 zł, może chodzi Ci o zarejestrowanie się na etacie i przez okres z którego brana jest średnia płacenie składek od wyższego wynagrodzenia...tylko jest mały problem, ma to co nieco wygląd działania pozornego a tego zus nie lubi;)

pati-mom napisał
Płacę ten normalny Zus, a chciałaby właśnie ten duży, ponad 3600 złotych, żeby mieć wyższe świadczenia na macierzyńskim.
Ale mówi Pan, że już się tak nie da?
Księgowa mówiła, że to dochody powinny uzasadniać taki ZUS, ale co to tak naprawdę oznacza? ile powinnam miesięcznie mieć, żeby tak to opłacać?
proszę też zauważyć, że nie zakładam teraz działalności, a prowadzę ją już dłuższy czas i po macierzyńskim najprawdopodobniej wrócę do jej prowadzenia.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 21:52
dochody nie są powiązane z wysokością składki dla przedsiębiorcy;)

pati-mom napisał
Płacę ten normalny Zus, a chciałaby właśnie ten duży, ponad 3600 złotych, żeby mieć wyższe świadczenia na macierzyńskim.
Ale mówi Pan, że już się tak nie da?
Księgowa mówiła, że to dochody powinny uzasadniać taki ZUS, ale co to tak naprawdę oznacza? ile powinnam miesięcznie mieć, żeby tak to opłacać?
proszę też zauważyć, że nie zakładam teraz działalności, a prowadzę ją już dłuższy czas i po macierzyńskim najprawdopodobniej wrócę do jej prowadzenia.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

4.11.2015 22:32
Artur Sarnecki napisał
dochody nie są powiązane z wysokością składki dla przedsiębiorcy;)

pati-mom napisał
Płacę ten normalny Zus, a chciałaby właśnie ten duży, ponad 3600 złotych, żeby mieć wyższe świadczenia na macierzyńskim.
Ale mówi Pan, że już się tak nie da?
Księgowa mówiła, że to dochody powinny uzasadniać taki ZUS, ale co to tak naprawdę oznacza? ile powinnam miesięcznie mieć, żeby tak to opłacać?
proszę też zauważyć, że nie zakładam teraz działalności, a prowadzę ją już dłuższy czas i po macierzyńskim najprawdopodobniej wrócę do jej prowadzenia.


Panie Arturze, tu chodzi o lukę w prawie, która pozwalała paniom prowadzącym działalność gospodarczą wpłacać np. 3 krotność składki, dzięki czemu można było wyciągnąć na zasiłku macierzyńskim miesięcznie około 6 tys. zł. Ustawa zmieniająca przepisy a likwidująca tę lukę miała wejść 1 listopada i miała uzależniać wysokość składki od okresu składkowego.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Radek

Niezarejestrowani

5.11.2015 9:01
Słyszałem o tym, że kobiety tak kombinują, a nawet jak wiedzą, ze mają zajść w ciąże to przechodzą na własną działalność. czy to uczciwe? Nie. Ale jak ktoś w tym kraju nie kombinuje to nie ma.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 9:59
Radek napisał
Słyszałem o tym, że kobiety tak kombinują, a nawet jak wiedzą, ze mają zajść w ciąże to przechodzą na własną działalność. czy to uczciwe? Nie. Ale jak ktoś w tym kraju nie kombinuje to nie ma.
no tak, tylko jak ktoś kombinuje to Tobie podniosą za rok składki...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Anita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 11:10
Czy ta ustawa już weszła w życie?
Zniknęła już luka, czy wciąż nad tym pracują?
Uważam, że niekoniecznie to musi być nieuczciwe. Owszem, jak jakaś pani planuje zajść w ciążę i dopiero otwiera działalność właśnie po to, żeby się 'nachapać', to jest to nieuczciwe. Ale skoro ktoś i tak przez parę lat jednak działalność rozwijał i nie było to tylko na chwilę, to przecież i tak płacił składki, a skoro daje mu się taką możliwość to czemu miałby nie skorzystać?
Bo trzeba patrzeć na dobro ogółu? Mnie to nie przekonuje, bo wiem, że ten'ogół' ma gdzieś moje dobro, więc czemu mam się odwdzięczać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

5.11.2015 11:40
Anita napisał
Czy ta ustawa już weszła w życie?
Zniknęła już luka, czy wciąż nad tym pracują?
Uważam, że niekoniecznie to musi być nieuczciwe. Owszem, jak jakaś pani planuje zajść w ciążę i dopiero otwiera działalność właśnie po to, żeby się 'nachapać', to jest to nieuczciwe. Ale skoro ktoś i tak przez parę lat jednak działalność rozwijał i nie było to tylko na chwilę, to przecież i tak płacił składki, a skoro daje mu się taką możliwość to czemu miałby nie skorzystać?
Bo trzeba patrzeć na dobro ogółu? Mnie to nie przekonuje, bo wiem, że ten'ogół' ma gdzieś moje dobro, więc czemu mam się odwdzięczać?


Wydaje ki się, że ustawa miała wejść w życie z dniem 1 listopada tego roku
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź