• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring czyli zamiana faktur w pieniądz

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 19:44
Na różnych forach internetowych wielokrotnie przewija się temat funkcjonowania firmy oraz jej finansowania. Większość przedsiębiorców zna różne konfiguracje kredytów, karty kredytowe, itp. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jednym z narzędzi, które z powodzeniem mogą pomóc w utrzymaniu płynności finansowej firmy jest faktoring. W odróżnieniu od kredytu, działa on "w tle", co czyni go niewidocznym dla banków i innych instytucji finansowych, udzielających kredyty. Nie ma go w bilansie firmy, ale ma wpływ na jego strukturę. Przykład: Przed podpisaniem umowy faktoringu i przed sprzedażą wierzytelności, po stronie aktywów w majątku obrotowym znajdują się należności od odbiorców. Kiedy w ramach umowy faktoringu sprzedamy wierzytelności, po stronie aktywów zmniejszą się należności, zwiększy się natomiast stan środków pieniężnych. Jest kilka odmian faktoringu - wierzytelnościowy, dłużny, globalny czy pojedynczy. Wielu czytających ten wpis zapewne korzysta z takiej formy. Mało kto jednak wie, że na rynku istnieje pewien produkt, który w ramach limitu daje możliwość płynnego kształtowania przez przedsiębiorcę typu faktoringu w zależności od swoich potrzeb. Jeśli kupuje towar, przedstawia do wykupu faktury, otrzymuje pieniądze na ten towar, ma czas na oddanie pieniędzy np. 60 dni. W tym czasie obraca towarem i dopiero oddaje pieniądze. Albo też wystawia fakturę z długim terminem płatności, oddaje do wykupu, otrzymując od razu 100% kwoty faktury. I co jest jeszcze bardzo ważne - w tym limicie obowiązuje tzw. cicha cesja. Kontrahent nie dowiaduje się o cesji wierzytelności. Faktor bowiem wypłaca pieniądze faktorantowi, a kontrahent płaci również na konto faktoranta. Po otrzymaniu pieniędzy faktorant zwraca faktorowi. Zainteresowanych bliżej tym tematem odsyłam na mojego bloga na http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
JankaNowak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:54
Podobno faktoring staje się coraz popularniejszy, już nawet wśród małych firm. Koleżanka pracuje od kilku lat w branży, sama przyznaje, ze gdy tam szła do końca nie wiedziała z czym to się je. Narzekała wówczas, że wszyscy potencjalni klienci myślą, ze to windykacja i nie chcą korzystać. Mowi jednak, wiele się zmieniło, bo ma coraz więcej klientów i ludzie są coraz bardziej świadomi zalet tej usługi. Po prostu wzrosła świadomość.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 12:02
Podstawy faktoringu: http://artursarnecki.eu/faktoring-w-praktyce/
Cytuj
Niezależny Doradca

www.artursarnecki.eu
Napisz: kontakt@artursarnecki.eu
Zadzwoń 574 443 483
Odpowiedź

Najaktywniejsi eksperci