• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak wybrać sposób opodatkowania do firmy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 8:26
Zakładam niebawem moją pierwszą firmę. Ma to być działalność usługowa i zamierzam ją na początku wykonywać osobiście. Ale nie wykluczam, że kiedyś zatrudnię jedna czy dwie osoby. Wiem, że są różne sposoby opodatkowania i chciałbym wiedzieć, jaki jest najlepszy. Mógłby ktoś się podzielić wiedzą?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 9:48
Najczęściej wybieranymi formami opodatkowania małych firm są ryczałt ewidencjonowany i książka przychodów i rozchodów. W ryczałcie prowadzi się uproszczoną formę ewidencji w formie książki przychodów i nie ewidencjonuje się kosztów, podatki płaci się wg różnych stawek w zależności od rodzaju działalności. W KPIR z kolei księgujemy zarówno przychody jak i koszty. Zakładając działalność, musimy więc zastanowić się, nad tym co nam się bardziej opłaci. Trzeba przeliczyć sobie jakie mogą być przychody, jakie koszty, dokonać wyliczeń obu metod i wybrać własciwą
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 11:25
OlafLub napisał
Zakładam niebawem moją pierwszą firmę. Ma to być działalność usługowa i zamierzam ją na początku wykonywać osobiście. Ale nie wykluczam, że kiedyś zatrudnię jedna czy dwie osoby. Wiem, że są różne sposoby opodatkowania i chciałbym wiedzieć, jaki jest najlepszy. Mógłby ktoś się podzielić wiedzą?
A jaka to ma być działaność? Może lepsze byłoby założenie spółki w anglii wtedy;)
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 13:11
Chcę zajmować się programowaniem mikrokontrolerów, głównie atmel i smt. Do tej pory robiłem parę projektów na umowę o dzieło, jednak stwierdziłem, że bardziej mi się opłaci założenie działalności, szczególnie, że będę miał wtedy możliwość płacenia ZUS i wszystkie ubezpieczenia.
A żeby założyć tę działalność w Anglii to jakie warunki trzeba spełnić? Mieszkając w Polsce mam w ogóle taką możliwość?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 12:06
OlafLub napisał
Chcę zajmować się programowaniem mikrokontrolerów, głównie atmel i smt. Do tej pory robiłem parę projektów na umowę o dzieło, jednak stwierdziłem, że bardziej mi się opłaci założenie działalności, szczególnie, że będę miał wtedy możliwość płacenia ZUS i wszystkie ubezpieczenia.
A żeby założyć tę działalność w Anglii to jakie warunki trzeba spełnić? Mieszkając w Polsce mam w ogóle taką możliwość?



To zależy. Czy to robisz u klienta, czy w domu, czy musisz mieć biuro lub zakład? Jeśli robisz tylko oprogramowanie to bez problemu.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 16:27
Tak, robię wszystko u siebie i wysyłam ewentualnie kurierem. Raczej nie opłacałoby się chodzić z tym do klienta, chyba że do jakiejś dużej firmy, ale raczej nie przewiduję takie sytuacji.
czy założenie firmy w Anglii jest bardzo skomplikowane? Musiałbym tam pojechać osobiście?
No i co wówczas na przykład z ubezpieczeniem zdrowotnym, cz byłbym chroniony w Polsce?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 10:36
cieżko mi w takim razie powiedzieć bo wynika z tego że obsługujesz też to u klienta w pl lub u siebie ale wysyłasz to kurierem - najlepiej jeśli zapytasz w dobrej firmie księgowej np. cracovia, aexea czy Twoja firma mogłaby działać w pl bez oddziału.

Samo założenie firmy to 1 dzień online ;)

Pojechać powinieneś chociaż raz do UK w ciągu roku od założenia, pierwsze rozliczenie podatku po prawie 2 latach do tej pory żadnych zaliczek, deklaracji itp.

Kwoty bez podatku przy dywidendzie ok 50 000 zł ( podatek zapłacisz w polsce ) lub zatrudniasz się jako dyrektor i podobną kwotę wypłacisz jako pensje bez podatku.

Szczegóły u księgowego;)

OlafLub napisał
Tak, robię wszystko u siebie i wysyłam ewentualnie kurierem. Raczej nie opłacałoby się chodzić z tym do klienta, chyba że do jakiejś dużej firmy, ale raczej nie przewiduję takie sytuacji.
czy założenie firmy w Anglii jest bardzo skomplikowane? Musiałbym tam pojechać osobiście?
No i co wówczas na przykład z ubezpieczeniem zdrowotnym, cz byłbym chroniony w Polsce?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.10.2015 19:09
Przyznam, że taka propozycja brzmi ciekawie i naprawdę zastanowię się nad tym pomysłem.
Nie wiem, gdzie wywnioskował Pan, że pracuję u klienta. Pracowałem zawsze w domu, programowałem płytki mikrokontrolerów, które wysyłał mi klienta. Oczywiście po wszystkim przesyłałem to jemu, był protokół zdawczo-odbiorczy, ale tak na dobrą sprawę to żadnego z moich klientów nie widziałem na oczy.
Ale jednak gdzieś muszę siedzieć i programować, rozłożyć sprzęt. To, że mieszkam w Polsce oznacza, że to tak jakby oddział firmy?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 0:05
Może Pan mieszkać wszędzie będąc właścicielem spółki, chodzi raczej o miejsce wykonywania pracy.
OlafLub napisał
Przyznam, że taka propozycja brzmi ciekawie i naprawdę zastanowię się nad tym pomysłem.
Nie wiem, gdzie wywnioskował Pan, że pracuję u klienta. Pracowałem zawsze w domu, programowałem płytki mikrokontrolerów, które wysyłał mi klienta. Oczywiście po wszystkim przesyłałem to jemu, był protokół zdawczo-odbiorczy, ale tak na dobrą sprawę to żadnego z moich klientów nie widziałem na oczy.
Ale jednak gdzieś muszę siedzieć i programować, rozłożyć sprzęt. To, że mieszkam w Polsce oznacza, że to tak jakby oddział firmy?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2015 8:36
Gdybym miał w takim razie spełnić ten warunek, to musiałbym się przeprowadzić do Anglii, bo pracę wykonuję w domu.
Po południu przejdę się do księgowego, jak pan radził i zapytam, ja to dokładnie wygląda.
Moja żona twierdzi, że to jednak nieetyczne zakładać firmę w obcym kraju, zamiast wspomóc budżet swojego.
Ale przecież podatek dochodowy i tak bym chyba w Polsce płacił, prawda?
Cytuj
Odpowiedź