• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

dotacje bezzwrotne

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Marek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.10.2015 20:16
czy ktoś ma jakieś informacje, czy jeszcze są gdzieś dostępne bezzwrotne dotacje na założenie firmy? A jeśli tak, to jakie warunki trzeba spełniać?
Byłbym wdzięczny nawet za wskazanie stron, na których można sobie o tym poczytać.
Myślę o własnym biznesie, ale jednak boję się brać na to kredyt, bo nie wiem, czy na pewno się uda i nie chcę ryzykować, że nie będę miał z czego spłacać.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 10:05
Dotacje na założenie działalności można otrzymać w PUP. Trzeba być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna. Informacje o naborach wniosków zawsze publikuje PUP na swojej stronie internetowej. Ostatnio Urzędy zaczęły ponownie ogłaszać nabory, należy więc zaglądać na strony. Wiem, że czasami w przetargach na udzielanie takich dotacji występują inne firmy, np Inkubator Przedsiębiorczości, czasami Szkoły Wyższe. Trzeba więc szukać na stronach internetowych,
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
jadwig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 11:17
To jeszcze można otrzymać bezzwrotne dotacje? Myślałam, że te czasy już minęły i teraz wszystko, co się otrzyma trzeba będzie oddać.
A część kredytów czy innych pomocy będzie nawet oprocentowana.
To pewne informacje?
Jeśli tak, to sama się zainteresuję, bo w sumie nawet jeśli działalność nie wypali i za rok czy dwa zostanie zamknięta, to i tak zostanie jakieś doświadczenie, no i zakupiony sprzęt.
Musze się rozejrzeć na stronie PUP.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 12:38
W PUP dalej są dotacje ( projekty mają różne okresy trwania - jeden się kończy a inny zaczyna więc trzeba pytać w swoim PUP czy śrdoki są na teraz czy trzeba poczekać) na rozpoczęcie dla bezrobotnych do ok 20 000 zł oraz na miejsce pracy dla pracownika do ok 40 000 zł

w pierwszym wypadku trzeba "pociągnąć" rok

jadwig napisał
To jeszcze można otrzymać bezzwrotne dotacje? Myślałam, że te czasy już minęły i teraz wszystko, co się otrzyma trzeba będzie oddać.
A część kredytów czy innych pomocy będzie nawet oprocentowana.
To pewne informacje?
Jeśli tak, to sama się zainteresuję, bo w sumie nawet jeśli działalność nie wypali i za rok czy dwa zostanie zamknięta, to i tak zostanie jakieś doświadczenie, no i zakupiony sprzęt.
Musze się rozejrzeć na stronie PUP.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Goliat

Niezarejestrowani

19.10.2015 12:47
Jesli chodzi o ten konieczny okres przez, który trzeba utrzymac działalnośc to wydaje mi się, że powinien on być dłuższy. Zbyt wiele firm po tym roku zostaje zamkniętych
Cytuj
jadwig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 13:28
Poczytałam już wszystko, co znalazłam na stronie mojego PUP i mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o zabezpieczenie środków, est tam mowa o poręczycielach (dla mnie nieosiągalne) i innych możliwościach zabezpieczenia i w sumie jedyne, co by mi pasowało to "akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika". Czy jest to to, co myślę, czyli notarialnie potwierdzone zobowiązanie się do tego, żeby komornik mógł wykonać na moim mieniu egzekucję, jeśli nie oddam niesłusznie pobranych dotacji? Z czym jeszcze może się to wiązać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.10.2015 15:10
jadwig napisał
Poczytałam już wszystko, co znalazłam na stronie mojego PUP i mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o zabezpieczenie środków, est tam mowa o poręczycielach (dla mnie nieosiągalne) i innych możliwościach zabezpieczenia i w sumie jedyne, co by mi pasowało to "akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika". Czy jest to to, co myślę, czyli notarialnie potwierdzone zobowiązanie się do tego, żeby komornik mógł wykonać na moim mieniu egzekucję, jeśli nie oddam niesłusznie pobranych dotacji? Z czym jeszcze może się to wiązać?


Urzędy pracy preferują poręczenie dwóch osób fizycznych, za to jest przyznawana najwyższa ilość punktów. Wybór aktu notarialnego jest możliwy pod warunkiem posiadania majątku o wartości minimum 25 000,00 zł. Koszty sporządzenia aktu ponosi Wnioskodawca.
Z doświadczenia wiem, że jeżeli jest dużo wniosków, to Urzędy wybiorą te wnioski, które będą miały preferowane zabezpieczenie.

jadwig napisał
To jeszcze można otrzymać bezzwrotne dotacje? Myślałam, że te czasy już minęły i teraz wszystko, co się otrzyma trzeba będzie oddać.
A część kredytów czy innych pomocy będzie nawet oprocentowana.
To pewne informacje?
Jeśli tak, to sama się zainteresuję, bo w sumie nawet jeśli działalność nie wypali i za rok czy dwa zostanie zamknięta, to i tak zostanie jakieś doświadczenie, no i zakupiony sprzęt.
Musze się rozejrzeć na stronie PUP.


Działalność otwiera się nie po to, aby ją po roku zamykać. Myślę, że po roku nie ma doświadczenia. Ono nabywane jest znacznie później. Wiec otwarcie działalności tylko po to aby po roku ją zlikwidować, posprzedawać to co się zakupiło z dotacji, nie ma najmniejszego sensu. Założenie działalności, to zobowiązania wobec potencjalnych klientów, urzędów itp. Tak wiec decyzję o jej podjęciu trzeba przemyśleć, rozważyć pod różnym kątem, w tym finansowym. Trzeba wziąć długopis, kartkę i wyliczyć wydatki na otwarcie firmy, potencjalne wpływy, zastanowić się nad profilem działalności oraz klientami. A potem dopiero składać wniosek.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
jadwig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.10.2015 8:28
Takie warunki (związane z zabezpieczeniem) są w każdym programie, czy tylko w niektórych? Bo w tym momencie trwa nabór wniosków do jednego programu, ale że u mnie jest to pomysł świeży, to raczej teraz nic nie wypali. No i z zabezpieczeniem miałabym problem, naprawdę nie mogę prosić nikogo obcego o podżyrowanie mi takiej dotacji.
A chciałam założyć działalność, bo aktualnie pracuję na umowę o dzieło i ie mam żadnych składek, nawet ubezpieczenia zdrowotnego, więc założenie działalności byłoby jakimś wyjściem, tym bardziej, że mogłabym robić to, co teraz.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.10.2015 9:33
Trzeba próbować. Każde województwo jest inne, w każdym urzędzie pracują inni pracownicy. czasami jest tak, że to co się sprawdza i decyduje o przyznaniu dotacji w jednym miejscu, może odbiegać od innych Są pewne ramy, w których Pracownicy PUP się poruszają. Trzeba wejść, popytać, jak oni do tego podchodzą, jakie zabezpieczenie preferują. Trzeba pytać rozmawiać. Inaczej się nie da.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

20.10.2015 9:41
W zasadzie tylko poręczenie wchodzi w grę inne zabezpieczenie ciężko przepchnąć

jadwig napisał
Poczytałam już wszystko, co znalazłam na stronie mojego PUP i mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o zabezpieczenie środków, est tam mowa o poręczycielach (dla mnie nieosiągalne) i innych możliwościach zabezpieczenia i w sumie jedyne, co by mi pasowało to "akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika". Czy jest to to, co myślę, czyli notarialnie potwierdzone zobowiązanie się do tego, żeby komornik mógł wykonać na moim mieniu egzekucję, jeśli nie oddam niesłusznie pobranych dotacji? Z czym jeszcze może się to wiązać?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź