• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

dotacje bezzwrotne

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 11:28
hmm problem w kredycie jest tylko taki że kredyt trzeba spłacać, a dotacje niekoniecznie
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.10.2015 11:30
Tylko prawda jest taka, że dotacje w takiej formie, jak są teraz, czyli właśnie bezzwrotne to niezła gratka dla wszelkich wyłudzaczy. A tych jest w naszym kraju sporo, chyba nikt nie zaprzeczy?
Utrzymać działalność przez rok to nie jest znowu jakieś wielkie wyzwanie, potem można zamknąć, no a fanty kupione za dotację zostają.
Ktoś tu mądrze napisał, że jeśli ktoś zechce otworzyć działalność z właściwych pobudek, to weźmie kredyt i ją założy. Bezzwrotne dotacje nie postawią naszej gospodarki na nogi, lepszą zachętą do otwierania i prowadzenia działalności byłoby obniżenie składek ZUS, albo uzależnienie ich od wysokości przychodów firmy.
Cytuj
JankaNowak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:24
Bezzwrotne dotacje miały pomóc w pobudzneiu gospodarki, zawsze znajdą się jednak i tacy co zechca wyłudzić. Ja ze swoich obserwacji moge jednak wywnioskowac, że większosc tych pieniędzy jest wykorzystywana w sposób dobry. Znam kilka na prawdę fajnie prosperujących dzięki nim biznesów.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:47
Oczywiście, jak w każdej zbiorowości są różne grupy ludzi. Kiedy przychodzą do mnie osoby chcące złożyć wniosek o dotację, to widząc ich zaangażowanie, wiedzę, doświadczenie, mogę ocenić na ile ich działalność będzie realizowana przez kolejne lata. Tak więc utrzymuje kontakt w wieloma osobami, które naprawdę dobrze funkcjonują. Ale znam tez takich, którzy ledwo przetrwali rok. Znam również takich, którzy za których zwracają dotacje poręczyciele, bowiem nie rozliczyli się z dotacji w obowiązującym terminie. Dlatego tak jak wcześniej pisałem, trzeba być przygotowanym, ale przede wszystkim mieć wiarę w to co się robi
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
JankaNowak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 9:52
Stanisław Bińkiewicz napisał
Oczywiście, jak w każdej zbiorowości są różne grupy ludzi. Kiedy przychodzą do mnie osoby chcące złożyć wniosek o dotację, to widząc ich zaangażowanie, wiedzę, doświadczenie, mogę ocenić na ile ich działalność będzie realizowana przez kolejne lata. Tak więc utrzymuje kontakt w wieloma osobami, które naprawdę dobrze funkcjonują. Ale znam tez takich, którzy ledwo przetrwali rok. Znam również takich, którzy za których zwracają dotacje poręczyciele, bowiem nie rozliczyli się z dotacji w obowiązującym terminie. Dlatego tak jak wcześniej pisałem, trzeba być przygotowanym, ale przede wszystkim mieć wiarę w to co się robi
Wiara czyni cuda:) Wiara rozumiana jako upór, wiara w cel. Też zastanawiam sie nad pewnym projektem, jak to głębiej przemyśle to chętnie zasięgnę Pana porady :)
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 12:04
Wiara bez czynów to tylko ideologia, trzeba działać uczyć sie i rozwijać.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Kolt

Niezarejestrowani

22.10.2015 15:46
Wiadomo sama wiara nie wystarczy, ale jednak jest dobra podstawą :) Oczywiście trzeba się uczyć, trzeba dążyć do pewnych ideałów. Spełniać założenia. Trzeba włożyć masę PRACY.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 16:21
Ja również zastanawiam się nad własną działalnością w myśl zasady, że jak dają, to trzeba brać. Do dziś żałuję, że gdy rozdawali rolnikom pieniądze za koszenie łąk to się nie ustawiłam w kolejce.
Pewnie, że jest to wykorzystywanie systemu, ale przecież ktoś, jakiś specjalista to przyklepał, więc chyba powinien wiedzieć co robi?
Jak państwo od nas ciągnie to się na nic nie patrzy, to dlaczego w drugą stronę ma to działać inaczej?
Prawda jest taka, że obecnie najwięcej zyskują cwaniacy, a ja mam już dość zapracowywania się na wszystkie składki, też bym chciała dostać coś za darmo albo prawie darmo.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

22.10.2015 18:06
Wionella napisał
Ja również zastanawiam się nad własną działalnością w myśl zasady, że jak dają, to trzeba brać. Do dziś żałuję, że gdy rozdawali rolnikom pieniądze za koszenie łąk to się nie ustawiłam w kolejce.
Pewnie, że jest to wykorzystywanie systemu, ale przecież ktoś, jakiś specjalista to przyklepał, więc chyba powinien wiedzieć co robi?
Jak państwo od nas ciągnie to się na nic nie patrzy, to dlaczego w drugą stronę ma to działać inaczej?
Prawda jest taka, że obecnie najwięcej zyskują cwaniacy, a ja mam już dość zapracowywania się na wszystkie składki, też bym chciała dostać coś za darmo albo prawie darmo.


No niestety, firmę swoją prowadzę ponad 10 lat i też mi nikt nic nie dał za darmo. Ale przynajmniej ją bardziej szanuję, bo wiem, że inaczej traktujemy coś, co sami zrobimy, niż coś co mamy za darmo. Co do koszenia - to nie tak że trzeba się było ustawiać w kolejce. Były i myślę że nadal będą programy rolnośrodowiskowe, z których korzystało wielu rolników. Jak z treści wpisu mogę domniemywać, mieszka Pani na wsi. W ramach Programu Obszarów Wiejskich również były pieniądze na Mikroprzedsiębiorstwa. I nadal mają być w programie na lata 2014-2020. Trzeba po prostu czytać, zaglądać na strony ARIMR, itp. A jeśli jest jakiś ciekawy pomysł na działalność proponuję działać, nie czekać, bo może okazać się, że jak się znajdą pieniądze, to tematem zajmie się ktoś inny.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.10.2015 8:20
Ja mieszkam niby na wiejskim obszarze, ale mam wrażenie, że tu nie da się niczego załatwić. Na swoją firmę pracowałem ciężko za granicą, potem dobrałem kredyt. Teraz jestem w stanie wystartować.
Te dofinansowania to mam wrażenie, że specjalnie są robione pod krewnych i znajomych królika, człowiek bez znajomości nie dostanie, bo nawet nie wie, gdzie ma szukać informacji.
Powinny być na stronie internetowej gminy?
W naszym urzędzie są tam tylko zdjęcia z festynów i zawodów, a takich rzeczy nie widać na pierwszy rzut oka.
Cytuj
Odpowiedź