• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jednoosobowa działalność gospodarcza a wymóg konta firmowego

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2015 8:02
hubertus napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
[

Pewnie że można sobie założyć drugie konto osobiste. Wszystko zależy od tego jaką firmą chcemy być. Bo być może będziemy chcieli się rozwijać i potrzebny będzie np. kredyt obrotowy.
A może pójdziemy do banku, który do decyzji kredytowej zażąda wyciągu z konta firmowego?


A w przypadku kredytu nie możemy przedstawić wyciągu z konta osobistego? To taka duża różnica, skoro firma też jest na nasze nazwisko?
Sam zakładając działalność zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale jednak otworzyłem konto dedykowane dla firm. Mimo to czasem robię przelewy, np. dla pracowników z konta osobistego. Czy w ten sposób mogę mieć kiedyś jakiś problem?
hubertus napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
[

Pewnie że można sobie założyć drugie konto osobiste. Wszystko zależy od tego jaką firmą chcemy być. Bo być może będziemy chcieli się rozwijać i potrzebny będzie np. kredyt obrotowy.
A może pójdziemy do banku, który do decyzji kredytowej zażąda wyciągu z konta firmowego?


A w przypadku kredytu nie możemy przedstawić wyciągu z konta osobistego? To taka duża różnica, skoro firma też jest na nasze nazwisko?
Sam zakładając działalność zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, ale jednak otworzyłem konto dedykowane dla firm. Mimo to czasem robię przelewy, np. dla pracowników z konta osobistego. Czy w ten sposób mogę mieć kiedyś jakiś problem?


Z naszej perspektywy wygląda to trochę inaczej niż bankowej.
Są przepisy wewnętrzne, które to regulują. Jeśli chodzi o przelewy dla pracowników, to pewnie, że mogą być z innego konta niż firmowe. Mi chodzi tylko o czystość zapisów, o obroty na koncie firmowym itp. Jeśli Pan robi przelewy dla pracowników z konta osobistego i przyjdzie na kontrolę np. ZUS, to po co ma oglądać inne Pana płatności, wpływy itp.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Wrocka

Niezarejestrowani

10.9.2015 13:58
US raczej wymaga, żeby wszystko było z konta firmowego...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2015 15:13
Wrocka napisał
US raczej wymaga, żeby wszystko było z konta firmowego...


na jakiej podstawie tak twierdzisz? proponuję zapoznać się z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź