• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Kredyt obrotowy z Gwarancją de minimis - jakie opinie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 7:27
Szukam ostatnio kredytu odnawialnego i znalazłem jako najlepszą z opcji Kredyt obrotowy z Gwarancją de minimis. Daje go bank BGŻ BNP Paribas. Marża wynosi 1,1% a prowizja 0,5%. Jeszcze nie brałem nigdy takiego kredytu, ale dziwi mnie brak oprocentowania. Ktoś wie coś na ten temat? Czemu go nie podali?
I generalnie to czy to jest dobry produkt?
Wypowiedź została zmieniona przez: tales 9.9.2015 7:27
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 8:01
Oprocentowanie jest. Bank podaje - marża 1,1%, a do tego dochodzi WIBOR, najczęściej 3 miesięczny albo 12 miesięczny.
Gwarancja de minimis jest to poręczenie albo Banku Gospodarstwa Krajowego albo Funduszu Jeremii. Trudno powiedzieć czy to jest dobry produkt nie znając jego wszystkich kosztów. Bo nie wiemy czy np. nie są doliczane jeszcze inne koszty, typu jakieś ubezpieczenie, czy pakiet płynnościowy.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 10:09
pakiet płynnościowy jest tylko w idea banku

@tales, jeżeli potrzebujesz kredytu to złóż wniosek i podaj warunki jakie OTRZYMAŁEŚ a nie jakie znalazłeś w internecie, one nie muszą być takie same jak faktycznie uzyskane w banku
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
tales

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 10:47
Robert Sierant napisał
pakiet płynnościowy jest tylko w idea banku

@tales, jeżeli potrzebujesz kredytu to złóż wniosek i podaj warunki jakie OTRZYMAŁEŚ a nie jakie znalazłeś w internecie, one nie muszą być takie same jak faktycznie uzyskane w banku


O, no tego nie wiedziałem, myślałem, że jak ktoś podaje ofertę, to potem się z niej wywiązuje.
A to chyba tylko reklama jest w tym momencie?
Czy jeśli złożę wniosek do banku i oni mi przyznają kredyt na jakichś warunkach, to jeszcze będę mógł z niego zrezygnować po przeanalizowaniu tych warunków?
Czy to dotyczy tylko tych kredytów udzielanych przez internet?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 11:08
tales napisał
Robert Sierant napisał
pakiet płynnościowy jest tylko w idea banku

@tales, jeżeli potrzebujesz kredytu to złóż wniosek i podaj warunki jakie OTRZYMAŁEŚ a nie jakie znalazłeś w internecie, one nie muszą być takie same jak faktycznie uzyskane w banku


O, no tego nie wiedziałem, myślałem, że jak ktoś podaje ofertę, to potem się z niej wywiązuje.
A to chyba tylko reklama jest w tym momencie?
Czy jeśli złożę wniosek do banku i oni mi przyznają kredyt na jakichś warunkach, to jeszcze będę mógł z niego zrezygnować po przeanalizowaniu tych warunków?
Czy to dotyczy tylko tych kredytów udzielanych przez internet?


Podając pakiet płynnościowy, napisałem "inne koszty typu"
Tak więc trzeba zawsze sprawdzić ofertę banków. Jeśli chodzi o złożenie wniosku i pozytywną decyzję kredytową, to nie są one wiążące i można zrezygnować z podpisania umowy. Dopiero umowa kredytowa jest wiążąca. W przypadku kredytów na działalność gospodarczą, po wypłacie kredytu nie ma możliwości odstąpienia od umowy, gdyż kredyty firmowe nie podlegają ustawie o kredytach konsumenckich. Jedyny bank, który daje taką możliwość to Idea Bank. W tzw. Idei Wolności, można odstąpić od umowy, używając środków z kredytu:
- przez 3 miesiące przy kredycie obrotowym do 50 tys. zł
- przez 3 miesiące przy kredycie w rachunku do 25 tys. zł
- przez 6 miesięcy przy karcie kredytowej do 10 tys zł.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 11:35
tales napisał
Robert Sierant napisał
pakiet płynnościowy jest tylko w idea banku

@tales, jeżeli potrzebujesz kredytu to złóż wniosek i podaj warunki jakie OTRZYMAŁEŚ a nie jakie znalazłeś w internecie, one nie muszą być takie same jak faktycznie uzyskane w banku


O, no tego nie wiedziałem, myślałem, że jak ktoś podaje ofertę, to potem się z niej wywiązuje.
A to chyba tylko reklama jest w tym momencie?
Czy jeśli złożę wniosek do banku i oni mi przyznają kredyt na jakichś warunkach, to jeszcze będę mógł z niego zrezygnować po przeanalizowaniu tych warunków?
Czy to dotyczy tylko tych kredytów udzielanych przez internet?


to co dostałeś to tylko reklama (jak ulotka na wycieraczce) i nie jest w żaden sposób wiążąca, aby się przekonać na co możesz liczyć musisz złożyć wniosek w banku...
dostaniesz decyzję i poznasz warunki, wtedy podejmiesz decyzję
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Leoś

Niezarejestrowani

9.9.2015 11:50
Juz pamiętam jakis forumowicz miał podoba zagwostke kiedyś. Dostał ofertę, a jak złożył wniosek, został odrzucony. Ludzie myślą, że na prawde wszytsko dostaną na tacy i będzie cacy :D
Cytuj
Odpowiedź