• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Gdzie po dofinansowanie na założenie firmy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 8:52
Chciałam się zorientować gdzie mogę dostać dofinansowanie na założenie firmy? Interesuje mnie działalność usługowa i jak liczyłam na rozpoczęcie potrzebuję około 15 tysięcy.
Jakie warunki muszę spełniać, żeby mieć szansę na takie dofinansowanie i gdzie się po nie zgłosić?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 9:09
Kredyt na start możesz dostać w Idea Banku od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Warunek - aktywny wpis w CEDIG.
Jeśli chcesz kupić środki trwałe, wyposażenie itp., możesz zwrócić się o pożyczkę do Fundacji Pozarządowych, działających w ramach Krajowego Sektora Usług Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym przypadku możesz nie mieć jeszcze wpisu w CEDIG. Dokonasz go dopiero po przyznaniu pożyczki. Warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki jest jej zabezpieczenie.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 11:15
A w jaki sposób mogę zabezpieczyć taką pożyczkę?
Od razu powiem, że nie mam żadnej nieruchomości na własność, czy są jakieś inne możliwości??
I czy ten kredyt z Ideabanku trzeba zacząć spłacać od razu czy jest może jakiś okres bez spłaty, w czasie którego będę mogła rozkręcić działalność i dopiero zacząć spłacać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 11:57
Kredyt w Idea Banku do 100 tys, jest bez zabezpieczeń, może być karencja w spłacie kapitału do 6 m-cy. Kredyt w Fundacji również może być z karencją w spłacie. Tutaj musi być zabezpieczenie. Może być na zakupowanych maszynach urządzeniach ale dodatkowo np. poręczyciele.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Kamila

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 13:42
A z PUPu?
Wypowiedź została zmieniona przez: Kamila 28.8.2015 13:44
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 16:04
Oczywiście z PUP też można otrzymać pieniądze, ale jest to dotacja na otwarcie działalności i rządzi się innymi prawami. Poza tym można ją otrzymać tylko wtedy, kiedy PUP ogłosi nabór wniosków i warunki otrzymania. Ponieważ prowadzę swoją firmę w Piotrkowie Tryb., wiem, iż tu ogłoszony został nabór na przyznanie 33 dotacji, a wnioski będą przyjmowane od 05.10.2015 do 09.10.2015. Max. wysokość pomocy - 6 krotność przeciętnego wynagrodzenia - Urząd przewiduje dotacje na poziomie 22.000 zł. Dla kogo może być przyznana dotacja, określają regulaminy, oraz realizowane projekty.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
jadwig

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 14:23
Stanisław Bińkiewicz napisał
Oczywiście z PUP też można otrzymać pieniądze, ale jest to dotacja na otwarcie działalności i rządzi się innymi prawami. Poza tym można ją otrzymać tylko wtedy, kiedy PUP ogłosi nabór wniosków i warunki otrzymania. Ponieważ prowadzę swoją firmę w Piotrkowie Tryb., wiem, iż tu ogłoszony został nabór na przyznanie 33 dotacji, a wnioski będą przyjmowane od 05.10.2015 do 09.10.2015. Max. wysokość pomocy - 6 krotność przeciętnego wynagrodzenia - Urząd przewiduje dotacje na poziomie 22.000 zł. Dla kogo może być przyznana dotacja, określają regulaminy, oraz realizowane projekty.


to bardzo krótki okres na przyjmowanie tych wniosków!
Myślałam, że to trwa zwykle parę miesięcy, bo przecież na decyzję o przyznaniu dotacji zwykle się sporo czeka.
Ale czy wymogi są trudne do spełnienia?
Skoro tylko 33 dotacje są przewidziany, to musi być tam ostra rywalizacja.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 15:39
Przyjmowanie wniosków najczęściej trwa kilka dni, jak jest więcej środków, może być dłużej. Jeśli pula jest ograniczona, wtedy komisja konkursowa wybiera wnioski, które gwarantują innowacyjność, konkurencyjność rynkową danej firmy. Oprócz tego właściciel potencjalnej firmy powinien mieć szkolenia, kierunek szkoły najczęściej zgodny z działalnością. W/g mojej oceny i analizy przypadków z okresu kilku lat nie dostanie dotacji np. osoba, która chce uruchomić hurtownię hydrauliczną, a ma wykształcenie wyższe pedagogiczne i kilka innych fakultetów. Warto więc zastanowić nad tym zanim złożymy wniosek, al bo zanim PUP na terenie zamieszkania ogłosi przyjmowanie wniosków. Najlepsza działalność to jest taka z pasji. Za wniosek są przyznawane punkty i trzeba osiągnąć minimum, żeby dotację otrzymać. Takie kryteria są na strona PUP w zakładce środki na podjęcie działalności gospodarczej.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
samantha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 21:07
Urząd Pracy
Cytuj
http://www.shoper.pl
Odpowiedź