• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy warto skorzystać z usług Open finance?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

10.9.2015 11:13
generalnie firma nie ma znaczenia, liczy się doradca, który będzie się kierował dobrem klienta

zwykle, czy u pośrednika czy bezpośrednio w banku, oferta jest dokładnie taka sama, czasem tylko pośrednicy mają do dyspozycji różne akcje dzięki, którym mogą zaoferować klientowi warunki lepsze niż bezpośrednio w banku

plus dla klienta jest taki, że wszystko załatwia w jednym miejscu, nie musi biegać po bankach (wnioski należy złożyć zwykle 2-3)
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
GLiter

Niezarejestrowani

10.9.2015 13:44
Mnie dziwi trochę, ze ludzie niepochlebnie wyrażają się o OF czy Expanderze. Tak jakby to były instytucje, które okradają itd. Po pierwsze: te wizyty są darmowe, po 2. możemy sami zdecydować, czy bierzemy dana ofertę czy też nie. Nie rozumiem tej całej nagonki.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.9.2015 10:46
nie ma żadnej nagonki, są klienci którzy korzystają z pomocy doradcy oraz tacy co wszystko wiedzą lepiej i wolą sami po bankach pochodzić...

jedni jadą do mechanika a inni sami naprawiają samochody, tak samo z lekarzami, jak ktoś chce to może szukać porad w internecie; wolny wybór
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
rita

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.9.2015 11:08
Myślę, że jednak jest różnica. Expander wydaje się bardziej obiektywny, niz OF który wciska produkty Getinu.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.9.2015 12:50
rita napisał
Myślę, że jednak jest różnica. Expander wydaje się bardziej obiektywny, niz OF który wciska produkty Getinu.


myślisz, że w Ex'ie doradcy dostają takie samo wynagrodzenie za wszystkie banki?

Getinu nikt nie wciska, bo ten bank nie chce udzielać kredytów więc nie ma to najmniejszego sensu...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
rita

Niezarejestrowani

11.9.2015 13:07
A które banki promuje Expander?
Cytuj
Jeremi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.9.2015 12:05
Stanisław Bińkiewicz napisał
Ja uważam, że jeśli ktoś posiada bardzo małą wiedzę z zakresu edukacji finansowej, a chce skorzystać z jakiegoś produktu finansowego, to warto skorzystać z wiedzy fachowej. Nie musi to być Open Finance, może to być przykładowo Expander, jakiś Niezależny Doradca Finansowy. Mamy w Polsce wiele banków, firm ubezpieczeniowych, których produkty różnią się szczegółami, na które klienci nie zawsze zwracają uwagę, ale warto je porównać. Oczywiście tak jak każda praca, Praca doradców nie jest charytatywna, otrzymują oni wynagrodzenie od instytucji finansowych z którymi współpracują.
A chcą je (wynagrodzenie) otrzymywać jak najwyższe, więc czasami na prawdę naciągają klientów.
Cytuj
WitekGraba

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 10:59
Stanisław Bińkiewicz napisał
Robert Sierant napisał
a jaka to różnica dla klienta czy pójdzie do OF czy do Ex'a?
Robert Sierant napisał
a jaka to różnica dla klienta czy pójdzie do OF czy do Ex'a?


Żadna, podałem tylko przykłady, których mógłbym podać dużo więcej
A ja myślę, ze jest, w warszawie w życiu bym nie poszedł do tych wyzyskiwaczy i cwaniaczków z OF
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:20
WitekGraba napisał

A ja myślę, ze jest, w warszawie w życiu bym nie poszedł do tych wyzyskiwaczy i cwaniaczków z OF


nikt nikomu doradcy nie narzuca, możesz sobie demokratycznie wybrać z kim chcesz współpracowac lub czy pójść samemu do banku

ps
tak z ciekawości: na czym polegały te Twoje negatywne doświadczenia z doradcami z tej firmy?
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 15.9.2015 13:21
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2015 13:49
W sumie różnie można trafić, w tych instytucjach pracują różni ludzie, jedni kierują się dobrem klienta, a inni swoim. O ile nie mają z góry narzuconej jakiejś ilości umów, które musza podpisać dla konkretnego banku. Bo przecież i tak może być, prawda?
Raczej żaden ich pracownik tu się nie wypowie, może mają umowy o poufności czy coś.
Zawsze można iść do kilku doradców i sobie porównać, co wam zaproponują.
Cytuj
Odpowiedź