• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Biuro rachunkowe na co zwrócić uwagę ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

31.3.2015 13:58
patkanka napisał
Do mnie ostatnio przyszła oferta z iFirma. Wszystko ładnie, pięknie, oferta nie wydaje się taka zła ale jednak korzystanie ze stacjonarnej księgowości wydaje mi się o wiele wygodniejsze.
W przypadku tej internetowej musimy wszystko skanować i wysyłać im skanem. A tak pakuję w koszulkę i daję księgowej. Faktur w miesiącu mam bardzo dużo bo aż 40. Tyle samo kosztowych tak wiec jednak skanowanie prawie setki dokumentów zajęłoby mi trochę czasu ;)
Księgowa moja aktualnie bierze 100 zł. Czyli nie tak dużo.


no ja niestety mam trochę daleko do księgowego stąd wolę księgowość online, zwłaszcza że mi się już sprawdziła. Gdyby ktoś rozważał także internetową księgowość to znalazłam fajne zestawienie

http://gus-pkd.pl/porownanie-ksiegowosci-internetowej-online-wfirma-pl-czy-ifirma-pl/
Cytuj
Popczan

Niezarejestrowani

2.5.2015 17:16
Ja też patrzyłem na różne porównania, jak powyżej i właściwie we wszystkich wygrywała wfirma. Nie będę mądrzejsza od specjalistów i też polecę właśnie ten program. No chyba, że macie mega wielką firmę, to wtedy bierzcie biura rachunkowe, ale mnie byłoby po prostu szkoda kasy.
Cytuj
smay

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.5.2015 14:45
Jeśli ktoś ma mega wielką firmę, to mu się chyba bardziej opłaca stworzyć etat i zatrudnić księgową na dobrych warunkach niż wozić papiery do biura księgowego.
Ktoś wcześniej pisał, że nie chce zatrudniać żadnej pani, która wykonuje pracę w swoim domu, bo sam musiałby odpowiadać za błędy, ale czy w przypadku biura księgowego odpowiada za nie biuro? Bo ja zawsze słyszałem, że tak czy inaczej za błędy, które odkryje kontrola odpowiada właściciel firmy i ewentualnie potem może się sądzić z księgowym, który te błędy popełnił. Więc jak to jest?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.6.2015 9:19
k_korocz napisał
Ja właśnie korzystam z księgowości internetowej. Jest to dla mnie wygodniejsze. Zastanawiam się nad skorzystaniem w przyszłości z usług biura ponieważ te wszystkie obowiązki z podatkami zajmują mi coraz więcej czasu.
Co będzie jeśli dane biuro się pomyli?
Źle wyliczy podatki?
Kto za to odpowiada? My czy oni?



Chyba tutaj znajdziesz na to odpowiedź
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

23.6.2015 9:25
JacekG napisał
Od dłuższego czasu rozglądam się za dobrym biurem rachunkowym .Moje pytanie brzmi na co zwracać uwagę przy wyborze takiej firmy ?.Proszę o jakieś sugestie które macie ze swojego doświadczenia .Nie chcę żadnej Pani która będzie wykonywała w domu tylko takie biuro z prawdziwego zdarzenia. Gdzie szukać opinii o biurach rachunkowych?


Ja korzystam z bardzo fajnego biura które łączy trochę tą księgowość online (o której tak głośno) oraz tradycyjne biuro rachunkowe. Mają super system który pozwala mi robić i sprawdzać sobie wszystko i wszędzie gdzie jestem (to ten element online) ale księgowość prowadzi mi tak naprawdę biuro). Jestem już z nimi kilka lat i to chyba najlepsza recenzja. Kontrole przechodze bezboleśnie, ale fakt poleciła mi ich dobra znajoma stąd nie było wątpliwości.
=
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Asiulek

Niezarejestrowani

1.9.2015 23:12
Gdy zakładałam własną firmę również miałam wiele pytań i wątpliwości, idąc za radą znajomej wybrałam się do Biura księgowego i tam dostałam fachową poradę i odpowiedzi na wszystkie pytania. Oczywiście przy wyborze biura należy zachować pewną ostrożność, ja korzystałam z porady księgowej Teresy Kuc, która posiada już ponad 20 lat doświadczenia a prawo podatkowe i prowadzenie firm nie mają przed nią tajemnic
Cytuj
Mona-L

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2015 12:26
Teraz tych biur rachunkowych i innych księgowych firm jest jak mrówków, więc naprawdę niełatwo zorientować się, kto zasługuje na zaufanie. Ja bym radziła, żeby patrzeć na przykład na to, czy księgowa ma ubezpieczenie oc (teraz chyba wszystkie to mają), no i na cenę usług, bo nie oszukujmy się, ale oprogramowanie księgowe też swoje kosztuje. Lata doświadczenia także są dobrym wyznacznikiem, choć tu bywa różnie, bo przepisy się ciągle zmieniają i raczej warto skupić się na osobie, która ma aktualną wiedzę.
Ale jak myślicie, lepsze są biura czy działalności jednoosobowe, gdzie siedzi pani i ona nam wszystko załatwia, czy takie aglomeraty księgowych?
Cytuj
Anita

Niezarejestrowani

2.9.2015 22:39
Chyba lepiej kiedy sprawę załatwia od początku jedna księgowa, a nie kilka różnych osób.
Cytuj
jowita

Niezarejestrowani

1.10.2015 22:26
Pewnie, że lepiej, ale nie każdy ma takie szczęście jak ja, żeby od razu trafić na dobrą, uczciwą księgową. Polecam Panią Kuc Teresę.
Cytuj
BartStec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.10.2015 8:01
Moja żona zastanawia się nad otwarciem własnego biura rachunkowego. Stąd też mamy do wszystkich pytanie: w jaki sposób dotarliście do swoich księgowych? (jaka reklama)
No i dlaczego sądzicie, że te konkretne biura są dobre?
Innymi słowy, jak poprowadzić dobre biuro rachunkowe?
Żona ma niewielkie doświadczenie, ale zanim otworzy coś własnego, to chciałaby popracować na etacie i co nieco jeszcze się nauczyć.
Cytuj
Odpowiedź