• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jak zacząć inwestować na giełdzie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 15:18
od jakiegoś czasu śledzę blogi inwestycyjne i zastanawiam się, czy samemu się w to nie pobawić. Możecie mi napisać, jak zacząć inwestowanie i ile pieniędzy potrzeba na początek?przede wszystkim ciekawi mnie, gdzie mogę kupować i sprzedawać różne akcje i gdzie znajdę jakieś analizy finansowe różnych spółek.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 11:35
musisz założyć rachunek maklerski
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ilion

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 15:26
Robert Sierant napisał
musisz założyć rachunek maklerski


To się w banku zakłada?
Też jestem ciekaw, jak to wygląda od strony praktycznej. Trochę czytam różne blogi i zastanawiałem się, jakby to było spróbować sił. Oczywiście jeszcze długa droga przede mną, ale nawet nie wiem, od czego zacząć. Blogerzy piszą o jakichś portfelach. To te rachunki maklerskie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 15:52
nie, w biurze maklerskim
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Krzychu

Niezarejestrowani

18.8.2015 12:03
Banki tez prowadza swoje biura maklerskie, np. Alior
Cytuj
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 7:20
Krzychu napisał
Banki tez prowadza swoje biura maklerskie, np. Alior


I może pan polecić to biuro w Aliorze?
A może jakieś inne? Jakie są opłaty za taki rachunek?
Też mnie ciekawi, jak to się zaczyna.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 9:21
naprawdę tak trudno wejść na stronę internetową i sprawdzić sobie TOiP?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Betiii

Niezarejestrowani

28.8.2015 9:59
Giełda to raczej już tzw głęboka woda. Na twoim miejscu zainteresowałbym się najpierw obligacjami firm. Są raczej znacznie bezpieczniejsze od akcji, i nie ma potrzeby posiadania rachunku maklerskiego żeby je kupić :) Giełda jest nieobliczalna, szczególnie dzisiaj. Poczytaj, obligacje powinny Cię zainteresować:

http://imgur.com/7t1ttnI
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 11:34
Frąc napisał
od jakiegoś czasu śledzę blogi inwestycyjne i zastanawiam się, czy samemu się w to nie pobawić. Możecie mi napisać, jak zacząć inwestowanie i ile pieniędzy potrzeba na początek?przede wszystkim ciekawi mnie, gdzie mogę kupować i sprzedawać różne akcje i gdzie znajdę jakieś analizy finansowe różnych spółek.


zanim zaczniesz cokolwiek kupować proponuję lekturę podstawowej teorii, ciekawym portalem do tego jest BOSSA

http://bossa.pl/edukacja/

pozdrawiam
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2015 12:20
Frąc napisał
od jakiegoś czasu śledzę blogi inwestycyjne i zastanawiam się, czy samemu się w to nie pobawić. Możecie mi napisać, jak zacząć inwestowanie i ile pieniędzy potrzeba na początek?przede wszystkim ciekawi mnie, gdzie mogę kupować i sprzedawać różne akcje i gdzie znajdę jakieś analizy finansowe różnych spółek.


Jeśli jesteś świeży i nie wiesz nic o giełdzie, to nawet nie zawracaj sobie głowy. Ja wszedłem parę lat temu - żałuję do dziś. Od giełdy trzymam się z daleka – gdyż będąc obiektywnym, jestem zbyt krótki w tym temacie, a i kapitał mam niewielki. Prawdopodobieństwo utraty wszystkich środków, lub znaczne ich uszczuplenie na wiele lat jest bardzo wysokie. Poza tym giełda wymaga ogromnej wiedzy i potężnych nakładów czasowych na jej zdobywanie – tym trzeba po prostu żyć. Dodatkowo giełda ma niewiele wspólnego z wytwarzanymi dobrami, ich ilością oraz siłą gospodarczą poszczególnych podmiotów, jest to w dużej mierze spekulacja i sztuczne pompowanie wartości czegoś, co w normalnych warunkach czystej wymiany handlowej nie miałoby miejsca. Generalnie nie polecam, bo tak jak to mówił bodajże Donald Trump jeżeli wchodzisz w jakąś spółką to musisz ją poznać na wylot, musisz o niej wiedzieć WSZYSTKO, to jest tak jak z kandydatką na żonę nigdy nie weźmiesz pierwszej lepszej z ulicy. W obecnych czasach zwykły szarak dostęp do informacji spółek ma dopiero kiedy? gdy sam już widzi jak zakupione akcje tracą mocno na wartości. Bo zarobić uda się tylko nielicznym.
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 28.8.2015 12:20
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Odpowiedź