• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

jak zacząć inwestować na giełdzie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 13:03
sam nie zarobiłeś więc odradzasz wszystkim innym?
a może ktoś jednak bedzie miał więcej "szcześcia"...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2015 23:20
Robert Sierant napisał
sam nie zarobiłeś więc odradzasz wszystkim innym?
a może ktoś jednak bedzie miał więcej "szcześcia"...


Bo aby wejść na giełdę to trzeba mieć sporą wiedzę, nie liczyć na szczęście. Można opierać się na analizie technicznej, ale te wskaźniki również widzi grupa spekulantów, i zawsze zdarzają się podbitki w tych okresach.
Tam to dopiero trzeba poświęcić trochę czasu, bo kursy w ciągu dnia mogą się wahać nawet o 6-10%, a to jest sporo. A traktować wejście w spółkę na długofalową inwestycje to zbyt duże ryzyko. Dlatego giełdę odradzam.
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 31.8.2015 23:20
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 9:52
w takim razie co proponujesz, chętnie posłucham
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 10:51
Robert Sierant napisał
w takim razie co proponujesz, chętnie posłucham


Może ryzyko takie samo jak i na giełdzie, w mojej ocenie dużo mniejsze, jednakże... jeśli na giełdzie od startu spółka by rosła z powodzeniem każdego miesiąca minimum 5%, właściciel by pozyskiwał nowych partnerów biznesowych, reklamodawców, sponsorów na terenie całego świata, to gdyby taka spółka istniała na giełdzie, wszedł by Pan? (na giełdzie gdzie nie ma gwarancji zwrotu)
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 12:41
bańki spekulacyjne się zdarzają wszędzie, ale proszę pisać dalej co to za opcja, która (bez ryzyka) daje pewny zysk

mam nadzieję, że nie jakaś piramida finansowa, w której na początku wszyscy zarabiają i to dużo, ale wszystko do czasu, aż się dopływ świeżej gotówki skończy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 14:05
Robert Sierant napisał
bańki spekulacyjne się zdarzają wszędzie, ale proszę pisać dalej co to za opcja, która (bez ryzyka) daje pewny zysk


Ryzykiem objęta jest każda inwestycja, jednakże dopóki daje możliwość zarobić to trzeba z niej korzystać. Rozważyć plusy i minusy, za i przeciw i wówczas podjąć decyzję. Tak jak to mówił Bil Gates "gdyby teraz zaczynał, zaczął by od marketingu internetowego". I to jest właśnie przyszłość. Bo każdy siedzi na necie i ma z tym kontakt.

Robert Sierant napisał
mam nadzieję, że nie jakaś piramida finansowa, w której na początku wszyscy zarabiają i to dużo, ale wszystko do czasu, aż się dopływ świeżej gotówki skończy


A jak to jest z giełdą? Bankami? A jak działają linie lotnicze? złodziejki zus? dopóki jest dawca kapitału (czy to sponsor, inwestor, klient, użytkownik - nie istotne) to i dana firma funkcjonuje, czyli wychodzi na to, że dopóty dopóki w kasie firmy są pieniądze to i można spać spokojnie, tak?
I apropo tych piramid, skoro już są to tracą tam tylko chciwi i naiwni. Każde podjęcie "inwestycji" wymaga choć odrobinę trzeźwego spojrzenia i oceny ryzyka. Bo wchodząc do kasyna z jednym milionem i założeniem, że wyjdę dopiero z dwoma to trzeba być idiotą.
I dlatego "zarabiają" tylko nieliczni.
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 14:20
nadal nie napisałeś co takiego super polecasz...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
karol44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 14:38
Pan Daniel sugeruje jako formę inwestycji marketing internetowy?
A jak to niby ma działać i z czego miałby być ten zwrot? I to jeszcze na takim poziomie, jak 5% miesięcznie?
Trochę w marketingu sieciowym siedziałem, nawet zajmowałem się pozycjonowaniem i nie powiem, zarobić na tym można, ale niby w jaki sposób miałoby się to wiązać z inwestowaniem?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

1.9.2015 14:44
chwila, dajmy się wypowiedzieć, może faktycznie zaskoczy nas czymś więcej niż tylko cytatami z Billa...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Daniel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.9.2015 2:04
Robert Sierant napisał
chwila, dajmy się wypowiedzieć, może faktycznie zaskoczy nas czymś więcej niż tylko cytatami z Billa...


Wyczuwam sarkazm, no ale tak to już jest.
Mówiąc w skrócie. Jest sobie legalnie założona firma, platforma reklamowa, założyciel pozyskuje reklamodawców, także są potrzebni i odbiorcy no i ja do tego grona się zaliczam. Wszedłem w opcję również dodatkową, czyli "share revenues" podział z zysków firmy, taka dywidenda tylko nie wypłacana raz na rok.
Czemu akurat taka opcja, no bo teraz można na tym zarobić i tyle, niech mi ktoś mówi, że to piramida, oszustwo, złodziejstwo. Skoro najbliższe 3-4 miesiące zapowiadają się spokojnie, i ja na tym zarobię no to osobiście podejmuję to ryzyko. Bo gdyby nie byli pozyskiwani reklamodawcy, nowi użytkownicy, klienci, nie były by prowadzone rozmowy z inwestorami w Dubaju, a w rankingu Alexa leciało by to na łeb na szyję to było by kiepsko - a w chwili obecnej jest wręcz przeciwnie.
Nie jest to biznes na lata (no chyba, że rozwinie się to, a kasa z Dubaju wymusi zmiany obecnie działającego modelu) lecz skoro mam z tego realny zysk, który mogę wypłacić na konto i to sukcesywnie robię to czemu nie.
Takie jest moje zdanie, wykorzystać sytuacje i zmykać.
Tak działam w necie od ponad 1,5 roku - dlatego zarabiam, a nie kiszę oszczędności i liczę na szczęście pod dachem giełdy.
Bo wszystko da radę przewidzieć, tylko trzeba trzeźwo oceniać ryzyko, a nie ślepo wierzyć "ach może się uda".
Wypowiedź została zmieniona przez: Daniel 2.9.2015 2:05
Cytuj
Szukasz możliwości pomnażania kapitału

Napisz: daniel.bak@mailmix.pl
Odpowiedź