• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy inwestycje mieszkaniowe mają jeszcze sens?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
k_korocz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 11:56
Zatanawiam się nad tym od jakiegoś czasu. Koszt zakupu mieszkania w wiekszym mieście jest spory. Ceny wynajmu wcale nie są takie wysokie. Czytałem w jakimś opracowaniu,że można uzyskać zwrot na stopie 4% w skali roku czyli jest to niewiele więcej niż na lokacie a jednak jest przy tym więcej pracy. Politycy wspominają równiez o wprowadzeniu podatku katastralnego. Czy w takiej sytuacji taka inwestycja ma jakikolwiek sens?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 12:10
Jakiś czas temu do biura finansowego mojego kolegi przyszedł jego znajomy. Powiedział, że ma jakieś 100-120 tys. zł i chciałby ulokować gdzieś w funduszu. I prosił, żeby ten mu coś doradził. Na to kolega mu powiedział. Człowieku, jak kupisz za te pieniądze jakieś mieszkanie i wynajmiesz, to będziesz miał i pieniądze i mieszkanie. Jak wpłacisz na Fundusz, to przy dzisiejszym braku stabilności możesz nic nie zarobić, a nawet stracić. Myślę że inwestycja w nieruchomość jest dobrą lokata kapitału.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.8.2015 12:22
a TO RACJA, TO JEDNA Z NIEWIELU PEWnych inwestycji
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 12:56
Złotówka nie jest taką pewną walutą. Pewny jest frank czy nawet Dolar ale w przypadku złotówek mamy pewne ryzyko,że będzie duża inflacja, która zje nam wszystkie oszczędności.Dlatego też sam jestem zdania,że zawsze warto jest mieć pewną nieruchomość,która bedize zabezpieczeniem. Może jednak lepiej jest inwestować nie w mieszkania ale w lokale i potem wynajmować je firmom?
Cytuj
izzi

Niezarejestrowani

13.8.2015 12:59
Wszedzie teraz jest nflacja, a wszytsko zaczelo sie wlasnie w USA. Wiec nie wiem skad takie teorie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 14:04
jeżeli ktoś ma dość pieniędzy to może i w lokale usługowe, można też w apartamenty z gwarancją najmu, one są bezobsługowe czyli najmem zajmuje się wyspecjalizowana firma
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
izzi

Niezarejestrowani

13.8.2015 14:08
Robert Sierant napisał
jeżeli ktoś ma dość pieniędzy to może i w lokale usługowe, można też w apartamenty z gwarancją najmu, one są bezobsługowe czyli najmem zajmuje się wyspecjalizowana firma
o tym nie słyszałam. A to działa w mniejszych mistach, czy tylko w Warszawie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 15:09
głównie w mniejszych, turystycznych miastach

ostatnio w takim byłem, właściciel kupił i nawet jeszcze swojego apartamentu nie widział (bo po co? on chce na tym zarabiać), w umowie ma zapis, że 70% zysków z wynajmu jest dla niego, a reszta dla firmy, która obiekt obsługuje (np. wykonuje bieżące naprawy, sprzątanie, obsługa gości)
rentowność w skali roku ok. 6-7% netto
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
winka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 11:37
Robert Sierant napisał
głównie w mniejszych, turystycznych miastach

ostatnio w takim byłem, właściciel kupił i nawet jeszcze swojego apartamentu nie widział (bo po co? on chce na tym zarabiać), w umowie ma zapis, że 70% zysków z wynajmu jest dla niego, a reszta dla firmy, która obiekt obsługuje (np. wykonuje bieżące naprawy, sprzątanie, obsługa gości)
rentowność w skali roku ok. 6-7% netto


I tutaj bardzo się tym zainteresowałam. Bo ostatnio czytałam artykuł w gazecie wyborczej to tam pisali o rentowności wynajmu rzędu 3% co moim zdaniem nie jest opłacalne.Czy mógłby pan napisać gdzie możńa kupić takie mieszkania ? Czy klient zdradził w jakiej miejscowosći kupił tą nieruchomość?
Cytuj
avalon

Niezarejestrowani

1.9.2016 18:22
oczywiście, że mają sens inwestycje w mieszkania, w nieruchomości ogółem. nawet jak swoje mieszkanie, dla siebie kupujesz to już ci się to bardziej opłaca niż wyajem, bo płacisz tyle samo a nic z tego nie masz po latach, tylko pieniądze wyrzucone w błoto. już od jakiegoś czasu inwestuję w mieszkania pod wynajem, trochę na zasadzie wynajmu dla turystów, mieszkanie po rodzicach w stolicy dla studentów, a teraz jeszcze zastanawiam się nad kupnem apartamentu w Rowach - to się apartamenty lubicz nazwywa, jest w samym centrum nadmorskiego kurortu, fajna okolica, znane miejsce, w sezonie letnim można nieźle zarobić i z tego się kredyt spłaci, a mieszkanie się samo praktycznie utrzymuje dzięki temu i po kilku latach zostanie dla mnie, a potem dla dzieci. warto, można sobie ładnie dorobić
Cytuj
Odpowiedź