• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

czy franchising to dobry pomysł na biznes?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
djurek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 15:09
Czy jest tu ktoś, kto zna się na franchisingu albo działał kiedyś na tej zasadzie? jestem ciekaw, czy to opłacalny biznes i na co należy uważać. Chciałbym założyć jakiś sklep odzieżowy, tylko jeszcze nie wiem do kogo się z tym zwrócić.
Może ktoś wie, jakich funduszy potrzeba na początek i jak potem banki się zapatrują na takiego przedsiębiorcę? Czy nie traktują go po macoszemu?
Wypowiedź została zmieniona przez: djurek 13.8.2015 7:13
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 15:21
a jaki związek ma faktoring ze sklepem odzieżowym? czy przypadkiem pojęć nie pomyliłeś?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 16:45
Mówisz chyba o dwóch sprawach? A może nawet o 3. Sprawa pierwsza to fundusze na początek. Musisz mieć środki na wynajem lokalu, jego wyposażenie, na pierwsze zatowarowanie, reklamę. Druga sprawa to kredyt. Jeśli chcesz otrzymać kredyt
na start np. w Idea Banku, to w momencie jego uruchomienia, musisz przedstawić wydatki, stanowiące 30 % kwoty kredytu. Inaczej mówiąc, chcesz 50 tys zł kredytu, musisz pokazać, że 15 tys. zł. już zainwestowałeś. Ostatnia sprawa to faktoring. Inaczej jest to zamiana faktury w pieniądze i ma na celu poprawę płynności finansowej firmy. Myślę że w sklepie odzieżowym raczej nie będziesz wystawiał odbiorcom faktur z 30 czy 60 dniowym terminem płatności. Bo to jest istota faktoringu. Kiedy masz długie terminy płatności faktur, przedstawiasz je do wykupu faktorowi, którym może być Bank, czy inna instytucja, on Ci płaci najpierw 80% wartości faktury, potem po zapłacie przez kontrahenta , pozostałą kwotę, po potrąceniu prowizji.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
djurek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 7:15
Przepraszam, oczywiście, że pomyliłem pojęcia! Miałem na myśli franchising oczywiście. Chciałbym prowadzić sklep odzieżowy jednej ze znanych marek, prawdopodobnie byłby to H&M albo Reserved.
Wie ktoś, jak sprawy finansowania wyglądają w przypadku franchisingu?
Niestety nie mogę edytować tytułu, ale pierwszą wiadomość zedytowałem.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 10:50
to teraz już wszystko jasne, zgłoś się do jednej z firm, które wymieniłeś i poproś o przesłanie warunków współpracy

powinieneś mieć kapitał na początek i pewnie jakiś odpowiedni lokal

+ poczytaj w sieci jak taka współpraca wygląda, jakie są plusy i minusy, nie popełnij błędów popełnionych przez innych
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.8.2015 10:59
Zalezy od okalizacji, zalezy od sklepu itd. Musisz przeprowadzic analize. Wiele sie czyta np. że Żabki są złe, a ja widze ze moja osiedlowa to zyla zlota, kolejki sa kilometrowe, szczególnie wieczorami. Nie ma jednej recepty, trzeba srawdzic, przygotowac biznesplan, tak żeby bylo dogodnie.
Cytuj
djurek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2015 7:26
Dziękuję za rady.
A jak dla banków wygląda taka działalność, może ktoś wie?
Chodzi mi głównie o to, czy nie robią potem żadnych problemów z kredytami i tak dalej?
Bo nie chciałbym, żeby się potem okazało, że traktują mnie jak klienta gorszej kategorii.
No i czy wkład na początek może być z kredytu?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.8.2015 16:44
Franchising, to jak każdy biznes - dobrze rozpoznany przyniesie dobry zysk, brak odpowiedniego przygotowania marketingowego może przynieść stratę. Mój kolega dwa lata temu za namową swojego znajomego wziął placówkę franczyzową pewnego banku w małej miejscowości. Z rozeznania wynikało, że zysk placówki równoważy się z kosztami, wychodząc na zero. Kolega myśląc że pracował przez kilka lat w Banku uwierzył w swoje siły, że jest w stanie zrobić coś więcej z tymi samymi pracownikami niż jego poprzedniczka. Ja miałem do tego duże wątpliwości, które się sprawdziły po kilku miesiącach. Kolega został z długami, na co najmniej kilka lat. Uważam, że każda forma biznesu jest dobra. Ale musi wynikać z analizy, z oceny rynku. Trzeba wziąć pod uwagę czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, przeanalizować profil klienta, jego dostępność. Ale najważniejszą sprawą jest wizja firmy i cel jej działania. Jeśli te sprawy się zgraja, myślę, że każdy biznes jest w stanie wygenerować zysk.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 7:09
Jak pan tak pisze o tym, to wynika, że trzeba mieć naprawdę rzetelną wiedzę na ten temat i gdyby każdy tak podchodził do tematu, to niewiele firm by powstawało, bo albo analiza by nie wychodziła, albo człowiek nie potrafiłby jej zrobić i odpuszczał. Ale może byłoby lepiej, bo ludzie by nie bankrutowali.
A czy są jacyś eksperci, którzy świadczą takie analityczne usługi?
Gdzie można ich szukać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 8:01
Obojętnie czy będzie to zwykła działalność gospodarcza czy umowa franczyzowa, zawsze niezbędne jest do niej przygotowanie. Statystyki mówią prawdę. Ponad 90% otwartych firm, nie przetrwa roku, tylko dlatego, że właściciele tych firm nie są do tego przygotowani. Nie mają zbadanego rynku, wybranej docelowej grupy klientów, a ich celem jest tylko przetrwanie.Jeśli komuś się zdaje, że zrobi biznes, bo ktoś inny na tym zarobił pieniądze to jest w błędzie. Bo każdy jest inny, ma inna osobowość, inne zasady działania. Dlatego tu nie chodzi o odpuszczanie, poddawanie się. Jeśli człowiek robi to co naprawdę go interesuje, prowadzi biznes z pasji, ma wizje sukcesu firmy a przede wszystkim rozpisane cele, to nie musi się bać podejmowania decyzji. Ale nigdy nie osiągnie sukcesu ten, kto powie: dzisiaj założę działalność, a potem się zobaczy co dalej. To co piszę to nie jest żadna filozofia. To moje obserwacje z ponad 20 letniej pracy w finansach i setek spotkań z przedsiębiorcami.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź