• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

czy franchising to dobry pomysł na biznes?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:33
Stanisław Bińkiewicz napisał
Obojętnie czy będzie to zwykła działalność gospodarcza czy umowa franczyzowa, zawsze niezbędne jest do niej przygotowanie. Statystyki mówią prawdę. Ponad 90% otwartych firm, nie przetrwa roku, tylko dlatego, że właściciele tych firm nie są do tego przygotowani. Nie mają zbadanego rynku, wybranej docelowej grupy klientów, a ich celem jest tylko przetrwanie.Jeśli komuś się zdaje, że zrobi biznes, bo ktoś inny na tym zarobił pieniądze to jest w błędzie. Bo każdy jest inny, ma inna osobowość, inne zasady działania. Dlatego tu nie chodzi o odpuszczanie, poddawanie się. Jeśli człowiek robi to co naprawdę go interesuje, prowadzi biznes z pasji, ma wizje sukcesu firmy a przede wszystkim rozpisane cele, to nie musi się bać podejmowania decyzji. Ale nigdy nie osiągnie sukcesu ten, kto powie: dzisiaj założę działalność, a potem się zobaczy co dalej. To co piszę to nie jest żadna filozofia. To moje obserwacje z ponad 20 letniej pracy w finansach i setek spotkań z przedsiębiorcami.
ROzni są ludzie, niektórym spontaniczne działanie wychodzi na plus, inni potrzebują czasu, przygotowania, plany na długi okres.
Cytuj
Kowal

Niezarejestrowani

20.8.2015 13:29
jacekpacek napisał
Stanisław Bińkiewicz napisał
Obojętnie czy będzie to zwykła działalność gospodarcza czy umowa franczyzowa, zawsze niezbędne jest do niej przygotowanie. Statystyki mówią prawdę. Ponad 90% otwartych firm, nie przetrwa roku, tylko dlatego, że właściciele tych firm nie są do tego przygotowani. Nie mają zbadanego rynku, wybranej docelowej grupy klientów, a ich celem jest tylko przetrwanie.Jeśli komuś się zdaje, że zrobi biznes, bo ktoś inny na tym zarobił pieniądze to jest w błędzie. Bo każdy jest inny, ma inna osobowość, inne zasady działania. Dlatego tu nie chodzi o odpuszczanie, poddawanie się. Jeśli człowiek robi to co naprawdę go interesuje, prowadzi biznes z pasji, ma wizje sukcesu firmy a przede wszystkim rozpisane cele, to nie musi się bać podejmowania decyzji. Ale nigdy nie osiągnie sukcesu ten, kto powie: dzisiaj założę działalność, a potem się zobaczy co dalej. To co piszę to nie jest żadna filozofia. To moje obserwacje z ponad 20 letniej pracy w finansach i setek spotkań z przedsiębiorcami.
ROzni są ludzie, niektórym spontaniczne działanie wychodzi na plus, inni potrzebują czasu, przygotowania, plany na długi okres.
Przy zakłdaniu firmy spontan raczej nie ma prawa zadziałać
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.5.2016 15:17
Hej, ja wpadłem jakiś czas temu na ofertę od http://www.ecomyjnia.pl/ pozwalają otworzyć myjnie na parkingu marketu - kafulandu. Ogólnie bardzo spodobał mi się pomysł, ale chciałem spytać co sadzicie
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

31.5.2016 10:37
jeśli chodzi ci o to czy dostaniesz kredyt w banku na start na taki biznes to procedura jest taka sama jak w każdym kredycie na start, są takie w biz banku czy idea, natomiast środki musisz mieć praktycznie od razu żeby zainwestować w lokal, firmy odzierzowe raczej będą wymagały dobrej lokalizacji i sporego lokalu wiec to spory koszt miesięczny, do tego pracownicy ...

djurek napisał
Przepraszam, oczywiście, że pomyliłem pojęcia! Miałem na myśli franchising oczywiście. Chciałbym prowadzić sklep odzieżowy jednej ze znanych marek, prawdopodobnie byłby to H&M albo Reserved.
Wie ktoś, jak sprawy finansowania wyglądają w przypadku franchisingu?
Niestety nie mogę edytować tytułu, ale pierwszą wiadomość zedytowałem.
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź