• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki kredyt na początek najlepszy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2015 16:01
Chciałbym otworzyć działalność gospodarczą, ale oczywiście potrzebuję kapitału na start. Słyszałem, że są różne kredyty na początek, które są bardzo nisko oprocentowane, więc chciałbym zapytać o to, które banki mają takie oferty i jakie warunki trzeba spełnić?
Jeśli chodzi o branżę, to ma to być firma usługowa, konkretnie sprzątająca.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

11.8.2015 20:56
Na pytanie "jaki kredyt najlepszy", odpowiem, że lepszym pytaniem byłoby, jaki kredyt jest dostępny. W Większości banków nie ma kredytów na start. Jest kilka banków np. PKO BP, Idea Bank, które takich kredytów udzielają, ale oprocentowanie zależy od scoringu,a także możliwości zabezpieczenia. Inaczej będzie oprocentowany kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym, a inaczej kredyt zabezpieczony np. poręczeniem Banku Gospodarstwa Krajowego, czy poręczony przez Fundusz Jeremii. Na rozwój działalności, najtańsze pieniądze mają Fundacje Pozarządowe, zrzeszone w ramach Krajowego Sektora Usług i skupione wokół Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Te Fundacje udzielają pożyczek na 5 lat, oprocentowane około 1%. Ale żeby nie było aż tak dobrze, wymagają zabezpieczeń. Czyli coś za coś. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć, poniżej masz mój kontakt
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 7:25
Dziękuję, w takim razie odezwę się, ale najpierw sobie poczytam o tych agencjach. To chyba o tych kredytach słyszałem, że są takie dobre.
Rozumiem, że takim zabezpieczeniem nie może być kupiony sprzęt?
Bo na jego zakup mają pójść pieniądze z kredytu. Lokalu nie potrzebuję, a wszystko będę trzymał w domu, więc nieruchomość też ewentualnie wchodziłaby w grę. Mam w niej 50% własności.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 12:01
Kwestia zabezpieczenia zależy od danej fundacji. Przykładowo ostatnio pracowałem nad wnioskiem klienta, który chciał kupić maszyny do tartaku. W Fundacji powiedzieli, ze można to zabezpieczyć maszynami, ale do tego musi być 2 poręczycieli, którzy zarabiają minimum 1000 zł netto. Można tez zabezpieczyć hipoteką, wtedy musi ona mieć wartość 150% kupowanych środków trwałych. Ale tak jak pisałem, każda Fundacja może podchodzić do tych spraw inaczej.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź