• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłaca się kupić na kredyt mieszkanie na wynajem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 16:15
Mam obecnie trochę wolnych środków (jakieś 60 tysięcy) i zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem wziąć teraz kredyt hipoteczny (bo są bardzo tanie) i kupić mieszkanie na wynajem.
Jak myślicie, czy to się opłaci?
Mam na oku mieszkanie z rynku wtórnego za 300 000 złotych, myślę, że miesięcznie na jego wynajmie mógłbym zarobić jakieś 1400 złotych, oczywiście przed opodatkowaniem.
Co o tym sądzicie?
Cytuj
Grzegorz Woźniak

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 172 razy

Wyślij wiadomość

10.8.2015 19:59
Policz sobie koszt kredytu i porównaj z tym co zarobisz w tym czasie na wynajmie
Cytuj
Grzegorz Woźniak
Doradca finansowo - ubezpieczeniowy
tel. 502019859
email: wozniakgrzegorz@op.pl
bartosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.8.2015 7:02
A te koszty to gdzieś mogę znaleźć? Czy musiałbym złożyć wniosek o kredyt, żeby zobaczyć, jakie mi zaproponują warunki?
Generalnie to chciałem usłyszeć, co inni o tym myślą.
Ostatecznie nawet jakbym musiał dopłacać, to przecież na koniec i tak chyba bym wyszedł na plusie, bo z mieszkaniem, które się prawie samo spłaciło.
Cytuj
karinakowalczyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 11:50
bartosz napisał
A te koszty to gdzieś mogę znaleźć? Czy musiałbym złożyć wniosek o kredyt, żeby zobaczyć, jakie mi zaproponują warunki?
Generalnie to chciałem usłyszeć, co inni o tym myślą.
Ostatecznie nawet jakbym musiał dopłacać, to przecież na koniec i tak chyba bym wyszedł na plusie, bo z mieszkaniem, które się prawie samo spłaciło.
Masz ofertę,tam sa koszty, ale dla pewnosci zawsze mozna zapytać w banku.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 12:05
bartosz napisał
A te koszty to gdzieś mogę znaleźć? Czy musiałbym złożyć wniosek o kredyt, żeby zobaczyć, jakie mi zaproponują warunki?
Generalnie to chciałem usłyszeć, co inni o tym myślą.
Ostatecznie nawet jakbym musiał dopłacać, to przecież na koniec i tak chyba bym wyszedł na plusie, bo z mieszkaniem, które się prawie samo spłaciło.


uważam, że zakup mieszkania na wynajem (odpowiednia cena w odpowiedniej lokalizacji) to bdb lokata kapitału, korzystam i jestem zadowolony
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
krystyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 12:32
Też wynajmuje mieszkanie, i tez wzięłam na kredyt, tzn. miałam 50 proc. wkładu własnego. Jestem zadowolona. wynajmuje je w mieście" studenckim", wiec zawsze chętni się znajdą. Mam jednak brata, który wynajmuje mieszkanie w mniejszym mieście (70 000 mieszkańców) i jemu jest już trudniej wynająć i na tym zarabiać, na pewno nie traci, ale moje zyski są na pewno większe.
Cytuj
Marek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 13:43
Problem może się pojawić dopiero wtedy, gdy najemca coś zniszczy w mieszkaniu i nie mam tu na myśli drobnej usterki, tylko dewastację. A i tak niestety bywa, tym bardziej, gdy wynajmuje się studentom, którzy często nie dbają o porządek.
Ciekawe, czy wynajmujący może się przed czymś takim ubezpieczyć?
Słyszałem, że niektórzy musieli w nowych mieszkaniach przeprowadzać generalny remont po niektórych najemcach.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

25.8.2015 13:48
Żeby uniknąć niespodzianek, typu duży remont trzeba się odpowiednio zabezpieczyć. Musi być dobrze napisana umowa oraz kaucja, która w razie potrzeby remontu może chociaż częściowo zrekompensować koszt remontu.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 9:53
1. trzeba odpowiednio dobierać sobie najemców i zastrzec sobie w umowie możliwość "wizji lokalnych" (oczywiście jak ktoś będzie w mieszkaniu),
2. "duży" remont potrafi kosztować kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, żadna kaucja tego nie zabezpieczy...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 10:32
A co to znaczy odpowiednio dobierać najemców?
Ja znam właścicieli lokali, którzy wynajmowali mieszkania, wydawać by się mogło dobrze wyglądającym i zasobnym w portfel najemcom. Ale te walory nie zawsze idą z kulturą osobistą. A tego się nie prześwietli.

Jeśli zaś chodzi o kaucję, to napisałem, że może ona chociaż częściowo zrekompensować koszt remontu
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź