• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy opłaca się kupić na kredyt mieszkanie na wynajem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 11:11
Właśnie problemem jest zwykle wybór odpowiednich najemców. Sam jednak znajduję się po tej drugiej stronie, to znaczy szukam mieszkania do wynajęcia i mówiąc szczerze, to ceny są często nieprzystające do warunków, a i wymagania, jakie mi właściciele stawiają są często absurdalne. Wypytują mnie o pracę, o zarobki, o stan cywilny - czy to jest w ogóle zgodne z prawem?
Ja rozumiem pytanie o dzieci, zwierzęta czy o palenie papierosów, bo to wpływa na stan mieszkania, ale dopytywanie, czy moja partnerka jest żoną czy nie sformalizowaliśmy związku jest chyba kompletnie bez sensu?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

26.8.2015 11:26
Pytać sobie mogą, ale nikt nie zmusza, aby odpowiadać.

ps
może ktoś wyznaje religię nieuznającą konkubinatu i zwyczajnie nie życzy sobie, aby takim osobom wynajmować własne mieszkanie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Ranger

Niezarejestrowani

26.8.2015 12:26
Jasne, ze moga pytac, w koncu to ich mieszkanie , Ty nie musisz odpowiadac i tyle.
Cytuj
Kajko

Niezarejestrowani

26.8.2015 12:31
Stanisław Bińkiewicz napisał
A co to znaczy odpowiednio dobierać najemców?
Ja znam właścicieli lokali, którzy wynajmowali mieszkania, wydawać by się mogło dobrze wyglądającym i zasobnym w portfel najemcom. Ale te walory nie zawsze idą z kulturą osobistą. A tego się nie prześwietli.

Jeśli zaś chodzi o kaucję, to napisałem, że może ona chociaż częściowo zrekompensować koszt remontu
Najlepsi to po prostu tacy, którzy w terminie płacą.
Cytuj
Odpowiedź