• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak zabezpieczyć komputery firmowe przed kradzieżą danych ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
BakŁażaN

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 22:06
Jak dla mnie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej zlecić jakiejś firmie zajmującej się bezpieczeństwem IT opiekę nad naszymi danymi. Taka firma będzie wiedziała co jest najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Spotkałam ostatnio wiele dobrego na temat firmy Integrated Solutions w tym zakresie. Jeśli ktoś szukałby takiej usługi.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.4.2015 9:27
Jeśli ktoś się na tym nie zna, to rzeczywiście, najlepiej zlecić to specjaliście. Ale czy firma informatyczna odpowiada za kradzież danych z naszego komputera? Wydaje mi się, że nie. Tym bardziej, że nie może ona na bieżąco monitorować zachowań użytkowników. Owszem, może zabrać im uprawnienia administratorskie, ale nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe, bo czasem pracownik sam musi coś zainstalować.
Cytuj
Piotrek

Niezarejestrowani

25.4.2015 21:24
Moim zdaniem najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jakie firmy biorą sobie na cel hakerzy. Moim zdaniem są to przede wszystkim duże międzynarodowe firmy działające np. w branżach, gdzie wykorzystuję się różne autorskie technologie jak choćby firmy zbrojeniowe (tutaj akurat może chodzić o szpiegostwo gospodarcze) oraz portale społecznościowe jak np. facebook (głownie chodzi o zdobycie email do spamowania). Co do małych i średnich firm chyba aż takowe nie są narażone na ataki, co nie znaczy nie potrzebują ochrony (np. ich komputery mogą być "zombie" wykorzystywanymi do dalszych ataków). @Bakłażan co do takich firm jest wiele, a jak już tak bardzo chcesz z Warszawy to masz choćby SANSEC S.A.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.4.2015 21:41
No ja zgadzam się, że atakami hakerów z prawdziwego zdarzenia padają najczęściej duże i wpływowe firmy, ale pamiętajmy też, że one mają zwykle najlepsze zabezpieczenia, bo je na to stać. A to naprawdę nie problem narobić sobie wrogów, którzy będą chcieli ukraść nam dane, choćby tylko po to, żeby narobić nam kłopotów. Choćby zazdrosna konkurencja, niezadowolony pracownik, takie sytuacje się zdarzają.
Cytuj
Odpowiedź