• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak wybrać najlepszy faktoring?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
deb

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 13:32
Obecnie oferta usług faktoringowych jest bardzo duża. Jest praktycznie dostępna dla każdego. Wybór odpowiedniej firmy może jednak przysporzyć wiele problemów bo wciąż nie jest to usługa tak bardzo znana jak na przykład wzięcie kredytu w banku. Może poradzicie na co zwracać uwage wybierając faktora?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 21:23
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest wiele odmian faktoringu. Faktoring pojedynczy, faktoring globalny, faktoring dłużny. Na pewno ważną rzeczą jest prowizja faktora, wysokość wypłacanych zaliczek oraz czy faktoring jest z regresem czy bez. Ja na swoim blogu /adres w stopce/ będę pisał o faktoringu Idea Banku, który w ostatnim okresie czasu wprowadził całkiem niezłe produkty, min. faktoring na abonament miesięczny, zamiast prowizji od każdej faktury.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
BartStec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 8:41
A na czym taki faktoring poleca? Dla mnie pojęcie jest całkowicie obce. To jakieś rozwiązanie dla firm, tak? Czy ma coś wspólnego z leasingiem?
Obecnie szukam jakiejś formy finansowania do mojej firmy i rozważam wszystkie opcje.
Oczywiście kredyt, jako tę najbardziej znaną rozważam w pierwszej kolejności.
Cytuj
marcinb

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 10:41
BartStec napisał
A na czym taki faktoring poleca? Dla mnie pojęcie jest całkowicie obce. To jakieś rozwiązanie dla firm, tak? Czy ma coś wspólnego z leasingiem?
Obecnie szukam jakiejś formy finansowania do mojej firmy i rozważam wszystkie opcje.
Oczywiście kredyt, jako tę najbardziej znaną rozważam w pierwszej kolejności.
Czytalem w innym wątku o Pana problemach, moze faktycznie faktoring by pomógł, jeśli ma Pan dłuzników, którzy długo nie spłacają należności.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

17.7.2015 20:59
Faktoring w dużym skrócie polega na zamianie faktur na pieniądze. Dotyczy to szczególnie firm, które mają długie terminy płatności faktur. Wystawioną fakturę przekazujemy do Faktora, on ściąga w terminie płatności pieniądze od kontrahenta, natomiast nam najczęściej płaci dzieląc kwotę faktury na dwie części. Od razu płaci nam 80%, pozostałą część po pomniejszeniu prowizji, po spłacie zobowiązania przez kontrahenta. Faktoring może być z regresem lub bez. Jeśli kontrahent nie zapłaci Bankowi /Faktorowi/ faktury, wtedy my po upływie terminu regresu musimy zwrócić pieniądze. Bez regresu - nie musimy się martwić o to, że kontrahent nie zapłaci faktury bo i tak na Banku będzie spoczywać ściągnięcie należności. Jest też faktoring dłużny, gdzie Bank /Faktor/ płaci za zakupione przez nas towary czy usługi, a my mamy wydłużony termin na zwrot pieniędzy. To w skrócie. Jeśli ktoś byłby zainteresowany faktoringiem lub kredytem na działalność gospodarczą, proszę o kontakt na telefon lub maila podanego w stopce.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2015 23:32
oferta idea banku wydaje mi się niestety słaba i takie też opinie mam od klientów, wiele jest firm faktoringowych które są bardziej elastyczne i nie stosują haczyków

co do samego faktoringu to więcej np. tutaj: http://artursarnecki.eu/faktoring-w-praktyce/
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
gapik

Niezarejestrowani

29.7.2015 8:05
Ta usługa w Polsce jest chyba wciąż mało popularna. Mam rację?
Cytuj
haiko

Niezarejestrowani

29.7.2015 10:16
Jest niezbyt znana, chociaz przedsiebiorcy których znam coraz chętniej z niej korzystają. jest na prawde pomocna, lepsze to niz potem korzystać z windykacji.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.7.2015 14:53
[quote author=Artur Sarnecki]oferta idea banku wydaje mi się niestety słaba i takie też opinie mam od klientów, wiele jest firm faktoringowych które są bardziej elastyczne i nie stosują haczyków


Idea Bank ma nową od kilkunastu dni ofertę faktoringową, która jest naprawdę bardzo dobra, i bardzo konkurencyjna w stosunku do innych Faktorów. Będę dzisiaj o niej pisał na swoim blogu - adres w stopce
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 29.7.2015 14:54
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
franek

Niezarejestrowani

30.7.2015 10:06
To teraz juz banki nawet faktoringiem sie zajmuja? Na prawde cała branza finansowa w rekach bankierów.
Cytuj
Odpowiedź