• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Biznes a dofinansowanie z UE

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 14:04
Witam. Myślę,że wiele osób obecnie jest zainteresowanych dofinansowaniem z Unii Europejskiej.Zastanawia mnie obecnie jak przedstawia się nowa perspektywa finansowa unii europejskiej? Na jakie biznesy obecnie najłatwiej będzie dostać takie dofinansowanie?
Sama słyszałam o energii odnawialnej. Co jeszcze może być oprócz tego dofinansowane?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

14.7.2015 19:56
Perspektywy są bardzo szerokie, ale widnokrąg jest jeszcze spowity w głębokiej mgle. Na podstawie zasłyszanych informacji niewiele się zmieni w stosunku do priorytetów, które były realizowane w okresie poprzedniego programowania czyli lat 2007-2014. Nadal stawiać się będzie na inwestycje związane z innowacyjnością, pracami badawczo-rozwojowymi, poprawą konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Na pewno będą dofinansowania na termomodernizację i inne działania w sferze ekologi. Ale szczegółów jeszcze nie ma.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Panuran

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 10:12
Wciąż brak szczegółów? Przecież już połowa 2015 roku!!!
Wydaje mi się, że już nawet na tym forum, w jakimś wątku ktoś podawał linka do opisu funduszy europejskich na ten rok i przyszłe lata, bodajże 2015-2017, może ktoś wklei linka do tego wątku?
Bo jeśli wciąż nie ma szczegółów, no to naprawdę, czym się ta armia urzędników w tej całej Unii zajmuje? Tyle tam osób, a nie mogą zrobić niczego na czas?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 11:16
Panuran napisał
Wciąż brak szczegółów? Przecież już połowa 2015 roku!!!
Wydaje mi się, że już nawet na tym forum, w jakimś wątku ktoś podawał linka do opisu funduszy europejskich na ten rok i przyszłe lata, bodajże 2015-2017, może ktoś wklei linka do tego wątku?
Bo jeśli wciąż nie ma szczegółów, no to naprawdę, czym się ta armia urzędników w tej całej Unii zajmuje? Tyle tam osób, a nie mogą zrobić niczego na czas?
Myslisz, ze im zalezy na terminach, bedzie kilka tygodni na składanie wniosków i juz. Nikt nie będzie czekał łaskawie. A zainteresowanie jest zawsze.
Cytuj
Marek Malik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 22:52
Kolejny okres programowania rozpoczyna się tradycyjnie z opóźnieniem. To już tradycja, bo w 2007-2013 i jeszcze wcześniej też tak było. Poza tym należy wiedzieć, że nie są to ani łatwe pieniądze, ani dla wszystkich firm. Firmy handlowe, czy usługowe w zasadzie nie mają tu czego szukać. Głównie firmy produkcyjne mogą skorzystać, ale muszą udokumentować innowację produktową lub procesową i to co najmniej na skalę regionu. Co więcej ich projekt musi wpisywać się w tzw. KIS (Krajowe Inteligentne Specjalizacje) a w przypadku programów regionalnych w RIS (Regionalne Inteligentne Specjalizacje).
Cytuj
Marek Malik
JuliaB

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.7.2015 8:29
JA właśnie słyszałam, że dofinansowanie dają na innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Z jednej strony trochę szkoda, ale z drugiej to mnie to nie dziwi, ostatecznie Unia dając pieniądze, chce promować konkretne dziedziny, działania i zachowania.
Wszyscy inni mogą przecież liczyć na dofinansowania z Urzędów Pracy albo preferencyjne kredyty.
Te chyba nie jest tak trudno dostać?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

19.7.2015 18:56
Na stronie http://www.parp.gov.pl/index/index/1411 znajduje się harmonogram naboru wniosków na dofinansowanie projektów na rok 2015. Również na portalu funduszy europejskich na stronie
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/harmonogramy-naboru-wnioskow/# znajdują się harmonogramy na poszczególne województwa. Proszę popatrzeć. Myślę, że nie pozostawiają złudzeń że mikroprzedsiębiorstwa na swoją normalną działalność nie mają czego szukać. Chyba, że zajmą się innowacyjnością, pracami badawczo - rozwojowymi itp.
Łatwiej będzie rolnikom w PROW, bo tam nie ma takich ograniczeń.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź