• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Firma transportowa jak zaoszczędzić na paliwie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bernars44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 15:56
Prowadzę firmę transportową ,koszty zawiązane z zakupem paliwa bardzo obciążają budżet .Może jesteście w stanie mi doradzić jak można ograniczyć ?Gdzie szukać oszczędności ?Słyszałem że są jakieś karty paliwowe , na jakiej zasadzie działają czy dzięki nim zaoszczędzimy na paliwie ? Czy ktoś korzysta z takiej karty ?
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2014 22:45
Tak posiadając karty paliwowe zaoszczędzisz grosza i obniżysz koszty .Ale musisz poczytać na jakich zasadach one działają bo nie mam orientacji .Ale przecież jak prowadzisz firmę to możesz odliczać sobie paliwo w koszty ,chyba że coś się pozmieniało w przepisach ?
Cytuj
truskawka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 0:36
A może firmy transportowe nie mogą sobie wliczyć paliwa w koszty. Chociaż jak tak myślę to było by to nie logiczne. Nie pytałeś w urzędach czy istnieje możliwość odliczenia paliwa? Na tych kartach chyba wychodzi tak że mniej płacisz za tankowanie ale co do szczegółów to musiał byś się już konkretnie i kogoś upewniać.
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.6.2014 20:04
Kurcze ale jak by firmy transportowe mogły sobie odliczyć koszty paliwa to jaki tani byłby transport, a ile razy sie słyszy że koszty produktów w sklepie wzrastają bo koszty przewozu rosną. Pewnie dlatego nie moga sobie tego odliczyć.
Cytuj
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 12:21
Podstawową formą oszczędności jest przerobienie aut na gaz ( zakładając, że możesz to zrobić a może już zrobiłes?) Karty rabatowe to rzeczywiście rozwiązanie, ale warto poczytać o tym jakie są warunki uczestnictwa w tych programach i co proponują.
Cytuj
Kamila Bębenek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 13:43
Mój tato prowadzi firmę transportową, z tym że w Austrii, gdzie w jego okolicy tylko na jednej stacji jest LPG. Nie mam w tym przypadku porównania z Polską, ale on akurat posiada kartę paliwową i bardzo mu się to opłaca, sporo oszczędza na paliwie, myślę, że warto więc zagłębić się w ten temat. Oczywiście w Polsce nie ma problemu z dostępem go gazu, więc to też jest na pewno sposób na sporą oszczędność. Gorzej, jeśli posiadany przez nas samochód to Diesel... Ale podobno teraz i takie przeróbki da się wykonać.
Cytuj
Micky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2014 18:15
No niby to brzmi śmiesznie żeby odliczać ale zawsze możesz odliczyć sobie to od VATu. Taka możliwość istnieje. Poczytaj sobie o tym bo naprawdę warto. Pojazd musi mieć wbite w książeczke chyba VAT1 czy coś takiego. Spróbuj bo warto zaoszczędzić te pieniądze. A Ty jakby nie było potrzebujesz większych zysków i dla siebie i na wypłaty dla kierowców.
Cytuj
Anka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2014 20:25
Ja na Twoim miejscu zainwestowałabym w monitoring GPS. Mój znajomy ma flotę i każde autko ma GPS-a. Dzięki niemu nie tylko wiadomo gdzie jest dany pracownik ale można też kontrolować wydatki na paliwo. Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
Cytuj
Sajmon

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 17:16
O tak monitoring GPS to bardzo dobry pomysł. Wiesz, niby kierowcy mają wyznaczona trasę i nią jadą ale czasami gdzieś sobie skręca po drodze i paliwo nie Twoja albo moze tak jest że ściągają od Ciebie paliwo o Ty płacisz za tankowanie ich osobistych aut?
Cytuj
Irenka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 5:56
Monitoring gps jest super. U Nas np wyszło ostatnio na jaw, że pracownik tankował samochód za połowę tego co miał. Pewnie do dziś byśmy o niczym nie wiedzieli gdyby nie to, że mój mąż postanowił kupić na początek cztery GPS-y. Teraz wiemy, że każdy samochód będzie miał monitoring.
Cytuj
Odpowiedź