• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Firma transportowa jak zaoszczędzić na paliwie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
polokoktaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2014 11:38
Anka napisał
Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
Tak się dzieje nie tylko w firmach typowo transportowych, ale wszystkich, które transport mają w zakresie swojego działania. Mój kolega pracował w znanej firmie spożywczej i mówił, że pracownicy regularnie wynosili jak nie po kanistrze paliwa, to olej silnikowy, płyn chłodzący... a to jest przestępstwo - zwyczajna kradzież i powód do utraty pracy.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.7.2014 11:57
Irenka napisał
Monitoring gps jest super. U Nas np wyszło ostatnio na jaw, że pracownik tankował samochód za połowę tego co miał. Pewnie do dziś byśmy o niczym nie wiedzieli gdyby nie to, że mój mąż postanowił kupić na początek cztery GPS-y. Teraz wiemy, że każdy samochód będzie miał monitoring.
Anka napisał
Ja na Twoim miejscu zainwestowałabym w monitoring GPS. Mój znajomy ma flotę i każde autko ma GPS-a. Dzięki niemu nie tylko wiadomo gdzie jest dany pracownik ale można też kontrolować wydatki na paliwo. Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
Ooo no to faktycznie niezła mysl. Ja mam nawet kilke takich znajomych co sobie jeżdżą na paliwie służbowym prywatnie. Tez myślę, ze to jest kradzież , jeśli chcą jeździć niech za to płaca. Chociaż tak na prawdę to ludzie z pracy wszystko potrafią wynieść, spinacze, papier do komputera to standardy. Słyszałam nawet o mydle czy papierze toaletowym. Masakra.
Cytuj
marylkakor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 13:57
No tak rzeczywiście można próbować oszczędzać na programach partnerskich ale na tym za bardzo nie zaoszczędzisz, ewentualnie jakieś grosze. Najlepiej byłoby założyć gaz, chyba, że już masz? My odkąd założyliśmy gaz naprawdę sporo oszczędzamy, więc jeżeli jeszcze nie brałeś takiej możliwości pod uwagę to polecam.
Cytuj
bookworm

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 12:10
polokoktaa napisał
Anka napisał
Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
Tak się dzieje nie tylko w firmach typowo transportowych, ale wszystkich, które transport mają w zakresie swojego działania. Mój kolega pracował w znanej firmie spożywczej i mówił, że pracownicy regularnie wynosili jak nie po kanistrze paliwa, to olej silnikowy, płyn chłodzący... a to jest przestępstwo - zwyczajna kradzież i powód do utraty pracy.


No to jest przesada. Co ja mówię to jest masakra! Przecież to normalna kradzież, poza tym nie żyjemy w czasach gdzie paliwo jest na kartki?;/
Straszne to jest. Ja nie wiem, że teraz już nie można nikomu tak naprawdę ufać.
Cytuj
invest

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 13:02
Gość napisał
Irenka napisał
Monitoring gps jest super. U Nas np wyszło ostatnio na jaw, że pracownik tankował samochód za połowę tego co miał. Pewnie do dziś byśmy o niczym nie wiedzieli gdyby nie to, że mój mąż postanowił kupić na początek cztery GPS-y. Teraz wiemy, że każdy samochód będzie miał monitoring.
Anka napisał
Ja na Twoim miejscu zainwestowałabym w monitoring GPS. Mój znajomy ma flotę i każde autko ma GPS-a. Dzięki niemu nie tylko wiadomo gdzie jest dany pracownik ale można też kontrolować wydatki na paliwo. Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
Ooo no to faktycznie niezła mysl. Ja mam nawet kilke takich znajomych co sobie jeżdżą na paliwie służbowym prywatnie. Tez myślę, ze to jest kradzież , jeśli chcą jeździć niech za to płaca. Chociaż tak na prawdę to ludzie z pracy wszystko potrafią wynieść, spinacze, papier do komputera to standardy. Słyszałam nawet o mydle czy papierze toaletowym. Masakra.


No niestety to prawa. Ludzie wykorzystują do maksimum zaufanie pracodawcy i nie dziwi mnie już to że wynoszą spinacze i inne rzeczy...myślicie, że jakby więcej się zarabiało to byłoby inaczej?
Cytuj
Sławomir

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 17:25
Najlepszym rozwiązaniem będzie monitoring gps z sondom paliwa. O ile się nie mylę bardzo dobre lokalizatory można zamówić Sam zastanawiam sie nad zakupem monitoringu do mojego samochodu. Chcę mieć pełną kontrolę nad zużyciem paliwa. Eko jazda jest ok ale nie zbyt skuteczna...
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Bajtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 11:23
Anka napisał
Ja na Twoim miejscu zainwestowałabym w monitoring GPS. Mój znajomy ma flotę i każde autko ma GPS-a. Dzięki niemu nie tylko wiadomo gdzie jest dany pracownik ale można też kontrolować wydatki na paliwo. Często w firmach transportowych pracownicy podkradają paliwo i trzeba na to bardzo uważać.
No na ten temat co chwile jest w telewizji. Ale przecie zmozna mniej wiecej to rozplanowywac, To jest na prawde, az tak nie do wykonania?
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 15:12
Uważam, podobnie, jak poprzednicy, że bardzo ważną jest kontrola kierowców, którzy albo sprzedają po drodze paliwo, albo tankują mniej niż wykazują. GPS jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o karty paliwowe, jest pewien rabat, ale trzeba byłoby zapytać na stacjach. Wiem, że wielu właścicieli firm korzysta z kart rabatowych shella.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Tedek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.4.2016 12:37
Mogę Ci polecić tego typu artykuł o oszczędzaniu na paliwie a raczej o metodach odliczaniu VATu z nich. http://balancesheet.pl/z-praktyki-biura-rachunkowego-odliczenia-vat-przy-zakupie-paliwa Praktyczna porada, moim zdaniem dość trafna.
Tak w nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi:
Tak, w firmach transportowych strasznie kradną pracownicy paliwo i jest to wyjątkowo ciężkie do udowodnienia.
Wypowiedź została zmieniona przez: Tedek 27.4.2016 12:38
Cytuj
http://balancesheet.pl/
Pinialo

Niezarejestrowani

16.8.2016 12:16
Też uważam, że monitoring mógłby się przydać. Sporo można też na drukowaniu zaoszczędzić. Nie wiem, ile akurat się drukuje w waszych firmach, ale u mnie sporo. Jeśli też ktoś ma problem z brakiem kontroli nad drukowaniem i innymi typowo biurowymi sprawami, to polecam przyjrzeć się systemowi Documaster. Z tego, co wiem, to w wielu firmach się sprawdza.
Cytuj
Odpowiedź