• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Straty Noble banku a konsekwencje dla jego klientów

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 10:08
Posiadam konto osobiste i lokatę na 30 000 w Noble Banku. Ostatnio przeczytałem, że ten bank bardzo traci na wartości na giełdzie, jego akcje spadają i jest nieciekawie, a jeszcze do tego ma być wprowadzony jakiś podatek bankowy, który też może się na nim odbić negatywnie. No i się zastanawiam, czy to w jakikolwiek sposób odbije się na mnie, jako kliencie? Czy bank w razie problemów finansowych może zagarnąć moje pieniądze, jakie tam mam? Może lepiej się przenieść gdzie indziej?
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 10:28
filippp napisał
Posiadam konto osobiste i lokatę na 30 000 w Noble Banku. Ostatnio przeczytałem, że ten bank bardzo traci na wartości na giełdzie, jego akcje spadają i jest nieciekawie, a jeszcze do tego ma być wprowadzony jakiś podatek bankowy, który też może się na nim odbić negatywnie. No i się zastanawiam, czy to w jakikolwiek sposób odbije się na mnie, jako kliencie? Czy bank w razie problemów finansowych może zagarnąć moje pieniądze, jakie tam mam? Może lepiej się przenieść gdzie indziej?


Trzymając środki w każdym polskim banku obowiązuje Cię gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - do 100tys Euro. Czyli cokolwiek nie dzieje się z Twoim bankiem, środki do ok 400-420tys zł gwarantuje Ci BGK.
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 12:34
Ale ryzyko zawsze jakieś jest. Jeśli masz taką możliwość, bez utraty środków to je przenieś. Będziesz spać spokojnie.
Cytuj
mariusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 13:24
Niby tak. Kiedy upadł skok Wołomin wszyscy, którzy mieli tam fundusze dostali odszkodowania. Z drugiej strony była to raczej mniejsza placówka. Noble bank jest bardzo dużym bankiem. Czy w przypadku kiedy upadnie nie będzie problemu z odzyskaniem pieniędzy? Czy fundusze będzie w stanie zwrócić tyle kasy?
A i co z ludźmi, kórzy mają tam większe fundusze?
Cytuj
filippp

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 17:22
No niestety, ale zamykając lokatę przed czasem stracę. Wolałbym więc tego nie robić, po prostu byłem ciekawy, jak to wygląda i jak może wyglądać. Skoro do 100 tysięcy euro jestem zabezpieczony, to ok.
I tak mi właśnie przyszło do głowy, że gdyby ktoś miał większe środki, a przeszła w Polsce ta uchwała, że banki mogą nam zabierać większe środki, to może dałoby się takie oszczędności poupychać po kilku bankach? Wtedy w każdym banku byłaby gwarancja do 100 tys. czy to tak sumarycznie, ze wszystkich lokat?
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 16:40
A tak ogólnie, to co się stanie, jeśli w Polsce upadną banki? Coś podobnego stało się chyba kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych, tak? To stąd ten krach na giełdzie?
Co dzieje się z państwem, takim biednym jak Polska, jeśli zaczyna walić się w nim system bankowy?
Pytam, bo słyszałem, że gdyby rząd zatwierdził przewalutowanie kredytów we frankach, to banki mogą nie wytrzymać.
Cytuj
Odpowiedź