• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co zrobić aby płacić niższy podatek w firmie ?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Patrycja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 10:31
Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą .Na samą myśl o zbliżającym się 20 każdego miesiąca ogarnia mnie strach ( termin do zapłaty podatku dochodowego ) . Co zrobić aby móc płacić jak najniższy podatek dochodowy .Co można odliczać ,czy posiłki dla pracowników można dać w koszty jak również diety podczas wyjazdów służbowych ?
Cytuj
Andrzej

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 17:30
w koszty możesz zaliczyć na przykład czynsz ,związanych z siedzibą firmy , prąd , internet ,usługi kurierskie ,szkolenia i kursy .Takich odliczeń jest wiele tylko musisz wszytko mieć podparte fakturami .Poczytaj na internecie a dowiesz z jakich odliczeń możesz korzystać bo nie napisałaś jaką firmę prowadzisz .
Cytuj
Fiołek58

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2014 18:46
A no własnie powiedz lepiej jaką masz tą działalność gospodarcza. Bo wiadomo ze wszystkiego się nie da odliczyć. Ale może masz wyjazdy albo jakieś opłaty czynszowe czy internet. Gdzieś na jakiejś stronie widziałam taka liste rzeczy które można odliczyć. Podatek musisz płacić ale może uda sie go chociaż troche zmniejszyć.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.6.2014 7:40
Przecież przy działalności gospodarczej można wiele odliczyć .Zastanawiam się dlaczego nie wiesz o tym ,przecież chyba masz księgową ona od tego jest aby wiedzieć co można odliczyć czego nie ,chyba że bardzo jest gapowata i nie orjetuje się w temacie może pora aby ją zamienić .
Cytuj
kajo3

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.6.2014 17:14
ja kiedys miałam taki fajny art o tym jak zmniejszyc podatek alew gdzies posiałam ale na pewno mozesz zmniejszyc podatek poprzez:
- faktury kosztowe wiadomo nie wszystko tam mozesz wrzucic np alkoholu nie
- bilety na dojazdy, jakies bilety parkingowe z autostrad itd
- rachunki za czynsz i media
- faktury za sprzet elektroniczny i wyposazenie biurowe
- koszty firmowe np aplikacja do fakturowania itd
- auto - paliwo mozna wrzucic w koszty, czesci zamienne, przeglady chyba tez?
-
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2014 8:48
Nie miałam pojęcia, że aż tyle rzeczy można wrzucić w koszty. Ja też drżę co miesiąc na myśl o konieczności zapłaty podatku. A jak jest z remontem biura? Też się liczy czy nie bardzo? U mnie przydałby się generalny remont bo biuro nie zachęca swoim wyglądem.
Cytuj
romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2014 5:42
Chyba każdy kombinuje jak obniżyć podatek :D Popatrz w internecie jakie masz możliwości, z tego co wiem jest ich całkiem sporo. Ja np. rozliczam się z czynszu za biuro, internet i paliwo. Czasami organizuję też kursy i szkolenia dla pracowników i kupuję nowy sprzęt do firmy.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 21:59
W koszty możesz włożyć wszystko to co pozwala Ci uzyskać przychód. Czyli czynsz, prąd, wszelkiego rodzaju rachunki firmowe za telefon, internet, akcesoria papierowe itp generalnie wszystko.
Cytuj
świstak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 17:29
na księgowości widać naprawdę trzeba się znać, a smiałem się z kolegi jak ztrudnił księgową, myślałem że pracy przy tym jest mniej i dużo wiedzieć nie trzeba. muszę mu zwrócić honor, bo sam się coraz częściej przekonuję, że bym nie ogarnął
Cytuj
golyos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 15:52
Racja wszystkiego nie wliczysz w koszt, wyżywienia pracowników raczej sie nie da. Zależy też od rodzaju Twojej działalności. Chyba nie ma złotego środka dla każdej firmy.
Cytuj
Odpowiedź