• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Czy euro może dużo potanieć?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 8:51
W związku z kryzysem w Grecji mówi się o możliwości spadku euro. Ja tego nie pilnuję, więc w sumie nie wiem, czy ostatnio ono spada czy nie. Ale widzę, że obecnie kosztuje 4,19 złotego i zastanawiam się, jakie są szanse, że spadnie poniżej 4 złotych?
Pytam, bo oczywiście widzę w tym interes i planuję kupić trochę waluty, jeśli tak bardzo się obniży.
To w końcu euro i nawet jeśli przez jakiś czas będzie taniec, to w końcu z pewnością powróci do starego kursu.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 11:53
ant225 napisał
W związku z kryzysem w Grecji mówi się o możliwości spadku euro. Ja tego nie pilnuję, więc w sumie nie wiem, czy ostatnio ono spada czy nie. Ale widzę, że obecnie kosztuje 4,19 złotego i zastanawiam się, jakie są szanse, że spadnie poniżej 4 złotych?
Pytam, bo oczywiście widzę w tym interes i planuję kupić trochę waluty, jeśli tak bardzo się obniży.
To w końcu euro i nawet jeśli przez jakiś czas będzie taniec, to w końcu z pewnością powróci do starego kursu.


Trudno przewidzieć ruchy na EUR/PLN, niebawem wybory+sytuacja z Grecją+sytuacja polityczna na świecie.. Euro zaczęło taniec kiedy EBC zdecydował się na "dodruk" gotówki aż do września 2016. Ostatnio odbiło bo spadł na świecie apetyt na ryzyko - kapitał ucieka do CHF, USD, EURO i innych przystani bezpieczeństwa.. Samo wyjście słabszych państw ze strefy euro finalnie powinno przełożyć się na wzrost EURO.. no chyba że powstałoby ryzyko że strefa euro miałaby się posypać, ale wydaje się że do tego jeszcze daleko
Wypowiedź została zmieniona przez: Adrian Chrapek 3.7.2015 11:54
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.7.2015 6:50
A ja słyszałem głosy, że możliwe, że to Niemcom przestało euro odpowiadać i oni wspierają Grecję, żeby opłacało jej się opuścić strefę euro. A gdy Grecja to zrobi, to być może pociągnie za sobą inne kraje i w końcu strefa się rozpadnie. I Niemcy mogą na tym skorzystać, bo wrócą do marki, która była przecież dobrą i mocną walutą. Myślą państwo, że taki scenariusz jest możliwy? To oczywiście tylko teoria znajomego, ale on w tych sprawach siedzi dość długo.
Cytuj
wojtekFr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.7.2015 9:13
Z tego, co wiem, to Niemcy obecnie chyba już nie wspierają Grecji. Czy się mylę? Tak mi się o uszy obiło, że Grecja już nie otrzyma pomocy. A wtedy wyjdzie ze strefy euro. Ja bym jednak nie inwestował w tę walutę, bo jeśłi euro potanieje, to złotówka także.
Trzeba było myśleć o inwestowaniu wcześniej i kupować dolary albo franki. Teraz podrożały przecież i być może jeszcze pójdą w górę.
Cytuj
tobekb

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 12:20
Nie. Nie wspierają tak więc moim zdaniem obecnie warto jest kupować franki oraz dolary. Jeśli chcecie już w coś zainwestować. Raczej kurs euro do złotówki się nie zmieni. Nie spadnie poniżej 4 zł. Za to może polecieć w dół i euro i złotówka. Razem. Ciękzo jest przewidzieć jak będzie . czy będzie to tak duży wstrząs dla europejskiej gospodarki ale sam na pewno na Waszym miejscu ulokowałbym trochę kasy w innej walucie.
Cytuj
Adrian Chrapek

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 441 razy

Wyślij wiadomość

7.7.2015 12:23
wojtekFr napisał
Z tego, co wiem, to Niemcy obecnie chyba już nie wspierają Grecji. Czy się mylę? Tak mi się o uszy obiło, że Grecja już nie otrzyma pomocy. A wtedy wyjdzie ze strefy euro. Ja bym jednak nie inwestował w tę walutę, bo jeśłi euro potanieje, to złotówka także.
Trzeba było myśleć o inwestowaniu wcześniej i kupować dolary albo franki. Teraz podrożały przecież i być może jeszcze pójdą w górę.


W przeszłości kiedy padały systemy walutowe bądź pojawiała się znacząca inflacja (galopująca) najlepszym sposobem przechowania wartości było złoto
Cytuj
Adrian Chrapek
Certyfikowany Doradca Finansowy
Pomagam w inwestowaniu pieniędzy
truinvestment.pl
Odpowiedź