• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy Polska powinna przyjąć euro

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
martunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 13:16
Może temat nie jest w odpowiednim dziale ale zastanawiam się jakie macie poglądy co do przyjęcia w Polsce euro? Czy Waszym zdaniem będzie to dobre rozwiązanie dla Polski? Sam do tej pory byłam na tak ale z drugiej strony jak widzę co obecnie się dzieje w Grecji zastanawiam się czy nie lepiej jakby Polska jednak tego nie przyjmowała. Wszyscy, z ktorymi rozmawiałam również są przeciwko.W takim razie czemu rząd chce wkroczenia Polski do strefy euro?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 13:47
tutaj nie ma znaczenia czy ktoś chce czy nie chce, nie spełniamy warunków i w najbliższym czasie ich nie spełnimy więc nie ma tematu

euro byłoby dla nas wygodne, ale jaki byłby parytet wymiany? czy przy okazji zmiany waluty relacja cen do dochodu nie uległaby pogorszeniu?

zamiast szukać daleko i ekstremalnie lepiej sprawdzić jak np. Słowacja na tym wyszła...my jesteśmy znacznie większym krajem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

2.7.2015 14:31
I bardzo dobrze, ze nie spełniamy tych ich warunków. Przynajmniej mamy spokój i katastrofa nam nie grozi.
Cytuj
Aleksy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2015 19:35
Ja również mam wątpliwości co do przyjęcia euro, a ekspertem nie jestem.
W ogóle jakie byłyby zalety takiej wymiany? Ale nie dla banków, tylko dla nas, obywateli? Bo z tego, co słyszałem, to różne kraje chcą wychodzić ze strefy euro, a my się tam pchamy, niewiadomo po co właściwie.
Cytuj
martunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.7.2015 6:53
Ja się bardzo boję .że powtórzylibyśmy scenariusz Grecji. Uważam,ze waluta euro jest bardzo dobra dla większych krajów jak na przykład Niemiec czy Frankcji ale nie dla tak biednych jak my. W razie problemów nie można sobie dodrukować waluty prawda?

A i jak wyszła na tym Słowacja? Lepiej czy gorzej?
Cytuj
Odpowiedź