• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Pay-U Express - gdzie to wyłączyć?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.6.2015 20:53
Robiłem właśnie zakupy na allegro i płaciłem przelewem. Nie popatrzyłem i kliknąłem przez przypadek akceptację włączenia usługi PayU Express. Może ktoś wie, gdzie mogę to wyłączyć - w placówce banku czy w PayU? Z tego, co widzę, to ta firma ma siedzibę w Poznaniu, czyli po drugiej stronie kraju, więc łatwo nie będzie.
Może ma ktoś podobne doświadczenia?
Cytuj
Zapola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.6.2015 8:43
A po co chcesz to wyłączać? To bardzo duże ułatwienie i przyśpieszenie podczas dokonywania płatności. Sama od jakiegoś czasu korzystam z tej usługi i jestem bardzo zadowolona, bo nie tracę niepotrzebnie czasu. Jest szybko, łatwo i przyjemnie. W moim przypadku logowanie się do systemu transakcyjnego banku było procedurą wymagającą wiele czasu, bo zawsze musiałam jeszcze znaleźć identyfikator i hasło. Dobrze, że ktoś pomyślał i mogę teraz tego uniknąć.
Cytuj
Michał B.

Niezarejestrowani

23.11.2015 0:30
Również tego nie zauważyłem. Na przemian robiłem przelewy kartą lub PayU i jeżeli była wymagana akceptacja regulaminu, to z początku zwracałem uwagę na to, czego on dotyczył, ale ostatnio się zapominam.

Dzisiaj pierwszy raz pieniądze zostały przelane poprzez PayU Express i jedyne co zauważyłem, to ta usługa pozbywa nas czasu, podczas którego musimy zalogować się na konto i potwierdzić transakcję kodem z SMS'a/tokena, ale nie przyspiesza jej realizacji. Według mnie nie jest to usługa bezpieczna bo ktoś może wejść na moje konto i zrobić dowolny przelew nie znając danych do konta w banku.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
arturH

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.11.2015 15:38
ja nawet nie słyszałem o niczym takim. A czasem robię zakupy na allegro i kto wie, co mi się tam włączy. To jest jakaś automatyczna zgoda, czy sami musimy ją zaznaczyć?
Ale w sumie allegro by nie wprowadziło czegoś, co jest niebezpieczne, więc może nie ma, co się bać?
Nie zdziwiłbym się, gdyby było to jeszcze w fazie jakichś testów.
Cytuj
niestety

Niezarejestrowani

27.12.2015 14:40
NIestety, ale to się włącza samo! Bez żadnego pytania klienta o zgodę! Po prostu robisz zakup na allegro, klikasz przelew, przerzuca cię do banku, klikasz tak i pieniądze zostają przelane bez potwierdzania hasłem smsowym! Ja się nie zgadzałam na nic, a zostałam tym zaskoczona w wbk 24, nie było żadania hasła z smsa, ktory jest przecież zabezpieczniem naszego konta internetowego! Muszę przyznać, że jestem oburzona. Takich rzeczy się nie robi bez zgody. W umowie z wbk mam hasla smsowe. Nie piszcie o stracie czasu, bo to jest idiotyzm, przecież to 3 tylko sekundy przepisanie paru cyfr z smsa, a do konta i tak się trzeba zalogować! W dobie różnego rodzaju programów szpiegujących pozbawienie konta takiej dodatkowej ochrony jest działaniem przeciwko swoim klientom. I podejrzewam, że niestety nie tylko WBK serwuje obecnie takie niespodzianki. Ale przede wszystkim należy o zgodę na coś takiego klienta zapytać! Podejrzewam, że wielu by się nie zgodziło.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

19.1.2016 9:52
Też szukałem informacji jak to wyłączyć. Oczywiście jest to trudniejsze niż włączenie ;)

1. w Allegro, w Ustawieniach -> PayU -> "Lista moich kart i kont" - tam usuwamy "powiązane" konto
2. na stronie http://payu.express jest też taka odpowiedź na to pytanie: "Masz kilka opcji do wyboru. Usługę możesz całkowicie wyłączyć, usunąć jeden z rachunków przypisanych do PayU | Express lub wyłączyć jej działanie na Allegro. W każdym z tych przypadków wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Jeśli chcesz usunąć jeden z rachunków, możesz też skontaktować się ze swoim bankiem, mailowo lub przez infolinię."
Cytuj
Iwona

Niezarejestrowani

23.1.2016 14:23
tez mnie to zaskoczyło. Klikam zeby zaplacic a tu mi allegro pisze ze juz zaplacone, wiec klikam drugi raz bo jak to bez smsa poszlo? WIec przelalam pieniadze 2 razy. Pojechalm do banku wyjaśniac bo dla mnie to niepojęte, żeby cos wyszlo z mojego konta bez smsa. Predzej wiedzialam ze jak zgubie telefon to musze w banku zablokowac ten numer a teraz to wystarczy, że ktos sie wlamie mi na allegro i zaplaci gdzie chce i za co chce, bez smsa ani hasla ani nawet loginu do banku nie musi znac.
Cytuj
Poliodor

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.1.2016 19:36
A ja często kupuję na allegro i nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek przelew poszedł mi bez hasła. To może po prostu zaznaczyliście jakąś opcję czy coś?
Bo gdyby włączało się wszystkim, to też bym miał, a naprawdę nie mam niczego takiego.
W każdym razie będę teraz na to zwracał uwagę o wiele bardziej, bo może to jakoś stopniowo wchodzi.
Ale taka sytuacja jest rzeczywiście nie do pomyślenia.
Cytuj
MMichnik

Niezarejestrowani

14.11.2016 14:16
Niestety T-mobile także bez gody klienta pozwala na takie zagrania ze strony PayU Express. Co najlepsze po skontaktowaniu się z bankiem udzielono mi informacji, że to nie ich wina, bo to Allegro udostępnia taka funkcję i mam sobie ja na Allegro wyłączyć. Jeśli chcę jakiekolwiek ustawienia na koncie bankowym zrobić (po zalogowaniu się i wpisaniu hasła podczas logowania) muszę to potwierdzić hasłem z smsa. A tu ot tak kasę ściągają i już. Do tego bank ręce umywa. Tłumaczę kobiecie z banku, że to działanie na szkodę klienta, a ona nadal upiera się przy swoim, że to wina Allegro! A jeśli Allegro wprowadzi funkcję - klikasz licytuj, my pobieramy wszystka kasę z twojego konta bez jakiejkolwiek autoryzacji, to bank tez nie poczuje się do winy? W każdym banku powinna być osobna opcja włączenia PayU Express, z dokładnymi informacjami o co chodzi, z potwierdzeniem smsem uaktywnienia takiej opcji, a nie przemycane przy okazji podczas standardowego płacenia. To działanie na korzyść PayU a nie klientów banku. Jak będę chciała to sobie włączę, a nie z biegu, a potem człowiek się zastanawia o co chodzi że już zapłacone. Zero odpowiedzialności. Zresztą, tak jak z Synca byłam zadowolona, tak z T-mobile jestem niezadowolona... A Synk był naprawdę dobrym bankiem....
Cytuj
PayU Express = niewola

Niezarejestrowani

23.11.2016 10:43
Płatność przy pomocy mechanizmu podobnego do PayU Express jest niczym innym jak pozbawieniem przemyślanej kontroli nad wydatkami.
Balans pomiędzy ułatwieniem płatności, a jej bezpieczeństwem w tym przypadku został drastycznie zachwiany na niekorzyść kupującego.
Wolność wyboru nie powinna iść w parze z bezmyślnością wyboru.
W przypadku PaYU Expres i Allego usługa aktywuje się przy byle okazji. Trzeba być naprawdę czujnym, aby odhaczyć opcję trwale przypisującą transakcję do tej usługi.
Cytuj
Odpowiedź