• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Umowy cywilnoprawne

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2015 10:07
Wciąż wykłócają się co trzeba zrobić z umowami cywilnoprawnymi. Że mają zniknąć. Przepraszam bardzo, ale jesli mam opłacać składki od każdej umowy to pojde z torbami. To jest bez sensu, a że ludzie sa na nie zatrudniani bez podstaw? Moze lepiej niech inspekcja pracy sie ruszy. Jak jeden z drugim kombinator dostanie kare to od razu odechce im sie kombinowania i będą pracowników normalnie traktować.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.6.2015 10:21
Gdybyś popracował trochę jak na umowę o pracę i dostawał świadczenia z tytułu umowy cywilnoprawnej zobaczyłbyś o co chodzi w tym wszystkim. Praca 8 godz dziennie bez ubezpieczenia itd. to nie jest nic fajnego.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.6.2015 15:17
No ale jest tez druga strona medalu. Ludzie chcą tak pracować, bo np. maja jedna prace stala i sobie dorabiają. Jeśli cywilne zostaną opodatkowane beda dostawać mniej kasy.
Cytuj
ant225

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2015 17:55
A to nie jest tak, że jak ktoś pracuje na umowę o prace, a potem podpisze drugą umowę o pracę to z tytułu tej drugiej nie płaci całych stawek?
Nie wiem, czemu chcą likwidować te umowy cywilnoprawne, uważam, że tak jak grzes33 pisze, na nieuczciwych pracodawców powinno się nasyłać inspekcję pracy, w końcu jak ktoś pracuje na takich zasadach jak na umowie o prace to powinien mieć tę umowę. Ale są ludzie, którym bardziej opłacają się umowy zlecenie i to też jest ok.
Cytuj
Dalian

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 8:56
Ale kiedy mają to likwidować? Ja nic nie słyszałem! Wiem tylko, że na umowie zleceniu mają być obowiązkowe składki ZUS. To by było fatalnie, gdyby całkiem zlikwidowali tę możliwość, bo niby w jaki sposób niektórzy by pracowali? Już nawet nie chodzi o to, że umowa o pracę się nie opłaca, ale po prostu nie przystaje do warunków danej pracy, choćby w wolnych zawodach.
A tak szczerze, to jeśli ktoś pracuje normalnie na takiej umowie i mu to przeszkadza, to niech znajdzie inną pracę, a nie postuluje likwidację takich umów. Inspekcję też można nasłać.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.6.2015 11:04
No tak, zlikwidują i jesli ktos bedzie pracował na kilka umow o dzielo to jak bedzie to rozliczane. Nie ma co prawa zmieniac, trzeba je egzekwowac!
Cytuj
Odpowiedź