• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy możemy jeszcze gdzieś wymienić marki niemieckie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Iwo99

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 13:17
Podczas gruntownych porządków w mojej piwnicy znalazłem niemieckie marki , będzie gdzieś koło 1000DM. Nie orjetuje się czy obecnie można gdzieś wymienić te pieniądze w Polsce czy nie mam szans . A może podczas wyjazdu za granicę będę mógł tam wymienić na euro ? A jeżeli jeden banknot jest trochę uszkodzony czy zostanie również przyjęty ?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 14:48
Z dostępnych informacji Niemieckiego Banku Federalnego pod koniec listopada 2013 roku w obiegu było jeszcze 170 mln banknotów marki niemieckiej i prawie 24 mld monet. Jak wiemy markę niemiecką zastąpiło 1 stycznia 2012 euro. Dobra wiadomością jest to, że Bundesbank bezpłatnie i bezterminowo wymienia dawne marki na euro. Pieniądze można wymienić w filiach Bundesbanku lub w głównej siedzibie banku w Moguncji. Pieniądze można też wysyłać pocztą, co jest ryzykowne, bo bank nie bierze odpowiedzialności za przesyłkę.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
Iwo99

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 8:16
Z tego wszystkiego co czytam marki niemieckie mogę jeszcze wymienić ale tylko za granicą i nie muszę się spieszyć z wyjazdem bo wymiana nie ma określonego terminu .Wiec przy najbliższym wyjeździe mogę to zrobić bo jeżeli baki nie odpowiadają za przesyłkę pocztową to nie ma co ryzykować .
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:51
iwo no ja tez mam troche ale nie planuje w najblizszej przyszlosci wyjazdu ale jesli bezterminowo wymieniaja marki to pewnie pogadac trzeba bedzie ze znajomymi ktorzy jezdza albo zrobic sobie wakacje w niemczech hehe :)
Cytuj
Emiljan0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 12:39
Powiem Wam że dużo ludzi posiada tą walutę w domu ale po prostu nie wiedzą co z nią zrobić .Ja też nie myślałem że można jeszcze gdzieś ją wymienić .Zostawiłem na pamiątkę ale jeżeli jest taka możliwość to czemu nie skorzystać .Sam muszę popytać znajomych którzy często wyjeżdżają za granicę być może któryś z nich wymieni mi te marki .
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 8:29
Nie miałam pojęcia, że można wymienić marki:) Mój tata ma ich całe pudełko jeszcze z wyjazdów do Niemiec. Powiem mu o tej wymianie i może się zgodzi. Nie ma sensu by te pieniądze leżały skoro można je wymienić na niezła sumę. Szkoda tylko, że trzeba specjalnie jechać za granicę. W Polsce też mogliby je wymieniać. Wysyłki pocztą nie mam zamiaru ryzykować bo wiadomo jak u nich jest.
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:16
O! fajnie wiedzieć, że można je wymienić:) Ja mam ok 3000 DM i ni wiedziałam co z nimi zrobić. Miałam już zamiar je wyrzucić... Możecie mi powiedzieć ile to będzie euro po wymianie? Jadę do Niemiec w lipcu to może przy okazji wejdę do jakiegoś banku i poproszę o wymianę.
Cytuj
maciej77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 12:01
To chyba postanowiłaś tak zrobić jak większość z nas .Sam też zastanawiam się ile wypłacą przy takiej kwocie jaką masz .Czy warto w ogóle je wymieniać ,czy nie zostawić na pamiątkę .Ja też trochę posiadam tych marek ale nie wybieram się za granicę więc nici z tego ,chyba że zaryzykuje i wyśle pocztą .
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 13:21
ja mam niewiele od babci jeszcze i zostawiłam sobie na pamiatke wiesz jak mam sie tłuc do niemeic po to zeby wymienic to na 400 zł to mi sie nie opłaca - a tak to mam przynajmniej pamiątke od babci na całe zycie ;) moze kiedy beda cos wiecej warte jako numizmatyki ?
Cytuj
be free like a child
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 16:43
Też tak myślę posiadam trochę marek niemieckich ale obecnie nie wybieram się za granicę .Myślę że z czasem takie pieniądze nabiera większej wartości ,chyba że akurat tak życie się potoczy że będę przybywać za granicą to czemu nie skorzystać z wymiany .
Cytuj
Odpowiedź