• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Działalność gospodarcza i wprowadzenie majątku własnego .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
bogna56

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 12:56
Zastanawiam eis nad założeniem własnej działalności gospodarczej .Częściowo posiadam sprzęt który mogę wykorzystać w tego rodzaju działalności .Sprzęt ten zakupiłam dzięki pomocy rodziców.Mój problem polega na tym ,czy jak wprowadzę go do firmy nie będę miała problemów z Urzędem Skarbowym ,czy nie będą dochodzili skąd miałam pieniądze na niego jeżeli nigdzie nie pracowałam .
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 14:54
Jak najbardziej może pani „wnieść” sprzęt do swojego przedsiębiorstwa. Najlepszym wyjściem, żeby ie mieć kłopotów z US jest przygotowanie stosownego oświadczenie o przeznaczeniu danego urządzenia na potrzeby działalności gospodarczej. Proszę uwzględnić tez informacje o rynkowej wartości sprzętu. Jeżeli wartość ta nie przekracza 3500 zł sprzęt można zaliczyć jednorazowo w koszty działalności. Przy wartości większej sprzęty powinny być amortyzowane i zgodnie z właściwą stawką amortyzacji będą stopniowo zaliczane w koszty działalności.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
bogna56

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 8:04
A czy Urząd Skarbowy nie będzie dochodził skąd posiadam tak drogi sprzęt ,jeżeli jestem młoda i jeszcze nigdy nie pracowałam .Oraz czy wartość sprzętu który chcę wprowadzić do firmy można określić na podstawie dokumentu zakupu ,czy w inny sposób określana jest jego wartość .
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:50
hm szkoda ze o tym wczesniej nie pomyslalam ale ja nic nie wnosilam do DG :( nawet nie wiedziałam że jest taka opcja, po prostu jak przyszło co do czego wziełam kredyt na rozkrecenie biznesu i kupowałam wszystko od zera chociaz rzeczywiscie moglam cos wykorzystac w biurze, no nic czlowiek madry po szkodzie..
Cytuj
Martusia90

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 13:11
Tak wiele osób nie ma pojęcia że można wnieść wkład własny i skorzystać z odliczenia .Nie zawsze jesteśmy w stanie w porę o takich możliwościach się dowiedzieć .Ale jak to się mówi polak mądry po szkodzie .Trochę żałuje że nie szukałam wcześniej takich informacji .
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 14:11
bogna56 napisał
A czy Urząd Skarbowy nie będzie dochodził skąd posiadam tak drogi sprzęt ,jeżeli jestem młoda i jeszcze nigdy nie pracowałam .Oraz czy wartość sprzętu który chcę wprowadzić do firmy można określić na podstawie dokumentu zakupu ,czy w inny sposób określana jest jego wartość .
Dlatego warto przygotować stosowne oświadczenie o przeznaczeniu danego urządzenia na potrzeby działalności gospodarczej,podać jego pochodzenie i źródło finansowania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 8:21
Nie miałam pojęcia, że można coś wnieść do swojej firmy bez żadnych konsekwencji ze strony US. Co zrobić w sytuacji gdy ktoś chce dodać do firmy swój samochód, którego wartość przekracza 3500? W tym przypadku też wystarczy oświadczenie? Czy można później wykorzystywać samochód do celów prywatnych?
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:14
Myślę, że jeśli napiszesz oświadczenie tak jak radzi Pani ekspert to Urząd Skarbowy się do ciebie nie przyczepi. Fajnie, że pomyślałaś o zakupie sprzętu przed założeniem DG. Ja na coś takiego bym nie wpadła a planuję niedługo założyć własną firmę. Mam niewielkie oszczędności więc pomyślę o zakupie czegoś do firmy a później się rozliczę z tego. Genialne!
Cytuj
maciej77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:46
Przecież nie musisz kupować czasami jak zakładamy firmę to okazuje się że posiadamy sprzęt który możemy wykorzystać .Wtedy tylko oświadczenie aby mieć spokój z Urzędem Skarbowym .Powiem Wam ze nie wiedziałam o takiej możliwości to wiele rozwiązuje w moim przypadku .
Cytuj
ewelina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2014 9:32
Wildze że to znakomite rozwiązanie ,przeważnie każdy z nas posiada sprzęt który wykorzystuje w firmie ,a teraz można jeszcze odliczyć .A co w przypadku jeżeli do firmy wprowadzę samochód o wartości 15 tys. wtedy nie będę mogła odliczyć jednorazowo ?
Cytuj
Odpowiedź