• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Kontrahent nie płaci za fakturę za wykonane usługi

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 11:02
Co robić w stytuacji gdy kontrahent któremu wykonywałem usługę, wystawiłem fakturę od 2 miesięcy nie płaci tego zobowiązania?
Dodam, że faktura została wysłana w wersji elektronicznej. W jaki sposób mogę "zmusić" do regulacji płatności?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 12:00
wysyłaj monity (za potwierdzeniem odbioru), a jak to nic nie da skieruj sprawę do esądu, wpisz do KRD itp...

jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać to udaj się do firmy, która pomaga w takich sprawach
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 12:43
Pytam, bo kwoty nie są jakieś ekstremalnie duże (coś w okolicach 600 zł netto).
Ta cała operacja związana z wysyłaniem wezwania do zapłaty, e-sądy itd. Trochę kosztuje to czasu.
A czy można ewentualnie samodzielnie złożyć pozew do e-sądu? Czy to jest skomplikowana procedura?
Wypowiedź została zmieniona przez: Klems 13.5.2015 14:51
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 13:23
jak chcesz odpuścić, bo kwota niska to po co pytasz?

znajomy pożycza na portalach społecznościowych, czasem się zdarza, że ktoś 15 zł nie odda, bo kwota niska, komu się będzie chciało ścigać takiego dłużnika?
a on jest twardy, sprawa w esĄdzie (piszemy po polsku!), koszty monitów, wezwań, zastępstwo procesowe, wpis do bazy i z 15 zł robi się kilkaset
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Klems

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 14:54
Nie chcę odpuścić, ale nie chcę też tracić czasu na coś, co móże okazać się mało efektywne.
Zacznę od przedsądowego wezwania do zapłaty. Jeżeli to nie przyniesie spodziewanego rezultatu, podejmę bardziej radykalne kroki.
Cytuj
Anna Kopeć

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 150 razy

Wyślij wiadomość

25.5.2015 12:01
Proponuję najpierw wysłać wezwanie do zapłaty-oczywiście za potwierdzeniem odbioru.
Czy z dłużnikiem jest kontakt? Próbował Pan się z nim kontaktować aby ustalić termin spłaty?
Cytuj
ozone

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.12.2016 8:49
Jeżeli mimo przypominania o płatności kontrahent nie będzie płacić to skieruj sprawę do sądu lub zgłoś się do firmy zajmującej się windykacją. Sam czasem mam podobne problemy ze swoimi kontrahentami. Zgłosiłem się do firmy windykacyjnej ICG, która obiecała, że zajmie się sprawą. Wcześniej próbowałem na własną rękę odzyskać pieniądze, ale niestety bezskutecznie. Firma okazała się bardzo profesjonalna, bo już kilka dni później odebrałem wiadomość, że kontrahent zapłacić. Skuteczność takiej firmy jest więc duża więc w takich lub podobnych sytuacjach warto jest zawierzyć specjalistom.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

21.12.2016 22:35
ozone napisał
Jeżeli mimo przypominania o płatności kontrahent nie będzie płacić to skieruj sprawę do sądu lub zgłoś się do firmy zajmującej się windykacją. Sam czasem mam podobne problemy ze swoimi kontrahentami. Zgłosiłem się do firmy windykacyjnej ICG, która obiecała, że zajmie się sprawą. Wcześniej próbowałem na własną rękę odzyskać pieniądze, ale niestety bezskutecznie. Firma okazała się bardzo profesjonalna, bo już kilka dni później odebrałem wiadomość, że kontrahent zapłacić. Skuteczność takiej firmy jest więc duża więc w takich lub podobnych sytuacjach warto jest zawierzyć specjalistom.


Zapraszam na mojego bloga na: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl

Na blogu jest cała seria artykułów poświęconych zarządzaniu należnościami.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Debit

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.12.2016 14:38
A jeśli samodzielna windykacja nie przyniesie efektu, zapraszam do skorzystania z usług mojej firmy windykacyjnej. Zapłaci Pan prowizję tylko od kwoty odzyskanej a dodatkowo, jeśli mówimy o obrocie B2B, koszty windykacji będzie Pan mógł przerzucić na dłużnika.
Proszę pamiętać, że postępowanie sądowe może być długotrwałe, wyrok nie oznacza od razu tego, że odzyska Pan pieniądze od razu po nim a postępowanie komornicze też nie musi być skuteczne.
Cytuj
Debit Finanse - kompleksowe usługi windykacyjne dla firm
tel.: 71 726 13 50
roman_z

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.1.2017 12:28
My sprawdzamy naszych potencjalnych kontrahentów ze względu na ich wiarygodność i korzystamy z usług Biura Detektywistycznego ze Śląska Business Intelligence Agency. Dzięki temu nie mamy problemów, że kontrahent nam nie płaci, ponieważ podejmujemy współprace tylko z wiarygodnymi kontrahentem.
Cytuj
Odpowiedź