• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaki typ rozliczeń wybrać dla firmy?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2015 20:58
Myślę nad założeniem własnej firmy i zastanawiam się nad tym, który typ rozliczania wybrać. Słyszałem, że z Kartą podatkową jest problem przy kredytach w bankach, z kolei podatek liniowy wymaga chyba prowadzenia tej księgi przychodów i rozchodów, co musiałbym zlecać innej firmie, a to generuje dodatkowe koszty. Na razie mógłbym spróbować rozliczania się na zasadach ogólnych, ale czy da się to później zmienić? Przyznam, że nie znam się na tym za dobrze, czy ktoś mógłby mi coś doradzić?
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2015 16:14
Z takim pytaniem to chyba najlepiej się zgłosić do jakiejś księgowej, albo biura rachunkowego. Możesz też poczytać na forach finansowych.
Ja swego czasu korzystałem z karty podatkowej, ale nie miałem problemu z otrzymaniem kredytu. Gdzie usłyszałeś taką opinię? A może to jakiś konkretny bank ma z tym problem?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 9:17
najlepiej KPiR a czy liniowo czy zasady ogólne to już zależy od tego jaki będziesz miał dochód; w dużym skrócie, jak >100kzł/rok to możesz pomyśleć o podatku liniowym, jak mniej to lepiej zostać na skali podatkowej;
zawsze do 20 stycznia możesz zmienić formę opodatkowania

księgowość możesz prowadzić sam (są w internecie odpowiednie serwisy) lub przez firmę, koszt to 50-100 zł/m-c
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Melior

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 14:41
Oj, mi się wydaje, że prowadzenie księgowości samemu jest dla hardkorów. Sam bym się tego nigdy nie czepił, bo moja narzeczona studiuje księgowość i widzę, ile tam tego jest, tych tabelek, przepisów i tak dalej. No, chyba, że te serwisy są tak skonstruowane, że prowadzą dosłownie za rączkę.
A mam jeszcze takie pytanie, czy za zmianę sposobu rozliczania w trakcie prowadzenia działalności (z ogólnych na liniowy na przykład) coś się płaci?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.5.2015 15:14
co za problem? wpisujesz wydatki (koszty) i przychody, system resztę sam liczy, pokazuje ile, gdzie i kiedy trzeba zapłacić (ZUS/US) a jak czegoś nie wiesz to możesz zadzwonić - podpowiedzą

za zmianę sposobu rozliczania nie ma opłat
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
dario

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2015 14:54
Dziękuję za odpowiedzi. Chyba najlepiej będzie, gdy zdecyduję się na KPiR. Tylko chyba najpierw powinienem spróbować rozliczać się na zasadach ogólnych, bo w sumie to nie wiem, jak mógłbym oszacować moje ewentualne dochody zanim rozpocznę działalność. Raczej nie podejrzewam, że na początek będę zarabiać 100 tys.
A jakich programów powinienem szukać do tego samodzielnego rozliczania się?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.5.2015 12:25
ifirma, wfirma...w sieci sporo tego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź