• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wezwanie od kancelarii do zapłaty za ściągnięty film

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 11:26
Witam. Sama czytałam wczesniej o takich sytuacjach w sieci ale nie sądziłam,że coś takiego przyjdzie do nas. Mąż wczoraj dostał list od jednej z kancelarii prawnych. Za film ściągnięty ponoć w roku 2013 ( czego maż zresztą zupelnie sobie nie przypomina).
Grożą sądem, wysokimi karami oraz proponują ugodę w wysokości. Uwaga !Ponad 1500 zł.
Oczywiście nic płacić nie zamierzamy ponieważ jest to próba wyłudzenia ale jak postępować. Olać sobie tę sprawę? Czy coś im odpisać?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 11:33
jeżeli podejrzewasz wyłudzenie to udaj się na Policję

i niech mąż dobrze pomyśli czy przypadkiem czegoś tam kiedyś jednak nie ściągnął, pewnie mają IP komutera

poza tym warto pokazać to jakiemuś znajomemu prawnikowi czy takie pismo coś Wam może zrobić
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 12:28
Z Pobieraczkiem bylt kiedys podobne afery, moze nie na takie kwoty. Idz na Policje, lub do prawnika. Na pewno nie płac od razu. Jak sie okaże, że faktycznie ktos to ściągnął to ewentualnie wtedy zapłacisz. Ale myslę, że to zwykle wyłudzenie.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2015 13:02
On nie wie czy nie sciągał. Było to jakieś 2 lata temu tak więc kto by pamiętał.Może była taka sytuacja ale kancelaria nie może mu udowodnić raczej niczego. Bo przecież mogliśmy mieć na przykład niezabezpieczoną sieć wifi i sąsiad ściągnął.Albo jakiś gość, który przyszedł do domu.

Nie wiem czy na policji coś zrobią ponieważ jest to normalna kancelaria. Sprawdziłam sobie ich.Zastanawiam się czy takich pism nie wysyłają do każdego i łudzą się,że ktoś zapłaci.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.5.2015 13:36
No właśnie takie naciągnie sie zdarza i to dość często. Dlatego warto sprawdzic, czy aby ktos was nie naciaga. A czy faktycznie byo to sciagane da sie sprawdzic, spece od IT maja swoje sposoby. Bez obaw.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.5.2015 8:52
No musieliby wam przeszukać komputer, cały dysk twardy i generalnie moim zdaniem to gra niewarta świeczki. Bo nawet, jak jesteście niewinni, to na jakiś czas zostaniecie bez komputera. A tak w ogóle, to ściąganie filmów w Polsce chyba nie jest nielegalne? Nielegalne jest ściąganie gier i programów komputerowych i udostępnianie filmów i muzyki, czyż nie? Zresztą już nie raz czytałem na różnych forach o takich sytuacjach.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.5.2015 8:59
sprawa dotyczy sytuacji sprzed kilku lat, nikt nie musi niczego przeszukiwać, przecież tego filmu na tym dysku może od dawna nie być!

film ściągnięto zapisał się IP komputera, wysłali zapytanie do providera, do kogo IP należy i po sprawie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.5.2015 20:37
Chyba, jeśli ktoś ma zmienne IP. Ja korzystam głównie z internetu mobilnego i IP mam zmienne, kiedyś nawet sprawdzałem, gdzie mi je lokalizuje, to w całkiem innej części kraju. Co w takiej sytuacji? Czy ktoś może dojść, że coś ściągałem, skoro mam taką sytuację?
Oczywiście pytam hipotetycznie, nie mam niczego na sumieniu.
Cytuj
Steven

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 9:33
Pewnie, że mogą dojść, bo nawet zmienne IP nie zapewnia ci całkowitej anonimowości w sieci. Dobry informatyk wszystko wygrzebie, a policja ma na pewno dobrych.
Tylko pytanie czy policji będzie się chciało ścigać każdego, kto ściągnął kiedyś film. Moim zdaniem jak już ścigają, to ścigają osoby, które bogacą się na udostępnianiu nielegalnych treści, czyli głównie właścicieli różnych torrentów. Co innego jakieś małe firemki, które często na oślep wysyłają takie wezwania do zapłaty. Warto by było zapytać na czyje zlecenie działają, czy na pewno producenta danego filmu?
Cytuj
Drwal007

Niezarejestrowani

3.3.2016 22:24
Olać sprawę. Wezwij kancelarię do zaprzestania przetwarzania danych osobowych oraz do wskazania w jaki sposób uzyskali dane kontaktowe. A do samych wezwań polecam stronę www.wezwaniedozaplaty.online-kancelaria.pl
Cytuj
Odpowiedź