• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Faktoring dobrym rozwiazaniem?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:50
A ja nie miałam pojęcia ze jest coś takiego jak faktoring i pewnie należę do większości. Tyle osób prowadzących firmy nie jest doinformowanych, a rzeczywiście było by to dla nich spore ułatwienie.
Cytuj
Greg

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:27
Ludzie o wielu rzeczach nie wiedzą. Ja np też nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak faktoring i przez to użeram się z niewypłacalnymi klientami. Jutro z rana przejrzę oferty firm zajmujących się faktoringiem i nawiążę z jakąś współpracę.
Cytuj
Fineasz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 11:35
Wydaje mi się, że przyczyną tego niedoinformowania jest słabe kształcenie w tym kierunku. I nie mam na myśli niechęci ludzi do nauki, a wręcz przeciwnie - uczestniczyłem niedawno w szkoleniu dot. otwarcia działalności gospodarczej i powiem szczerze - takie szkolenia są BARDZO ogólne. Po prostu osoby chcące rozwijać własną działalność muszą liczyć głównie na siebie i samodokształcać się. Państwo nawet wiedzy nie jest w stanie dać nam na tacy, a później rośnie w siłę stereotyp, że Polska jest niewykształconym narodem.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 14:56
Ja też zastanawiałam się nad taką firmą ale póki co nie mam potrzeby jej zatrudniać. Wiem, ze sporo firm z takich usług korzysta i naprawdę są zadowoleni. Oczywiście wszystko zależy od tego jaka to firma. Zanim jakąkolwiek wynajmiesz poczytaj opinie.
Cytuj
szaman

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 12:40
Fineasz napisał
Wydaje mi się, że przyczyną tego niedoinformowania jest słabe kształcenie w tym kierunku. I nie mam na myśli niechęci ludzi do nauki, a wręcz przeciwnie - uczestniczyłem niedawno w szkoleniu dot. otwarcia działalności gospodarczej i powiem szczerze - takie szkolenia są BARDZO ogólne. Po prostu osoby chcące rozwijać własną działalność muszą liczyć głównie na siebie i samodokształcać się. Państwo nawet wiedzy nie jest w stanie dać nam na tacy, a później rośnie w siłę stereotyp, że Polska jest niewykształconym narodem.


Dokładnie też byłem na takim szkoleniu i tak jak mówisz są to podstawy i jeszcze dodatkowo tak ogólne, że ktoś kto już to zna bo czytał wynudzi się jak mops. Jeżeli chce się rozwijać to niestety trzeba samemu sobie wykupować kursy i w nich uczestniczyć bo na Państwo nie ma co liczyć.
Cytuj
bogusiazien

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2014 15:15
Rzeczywiście ja zauważyłam, że faktoring stał się bardzo modny. Ale rzeczywiście jest on przeznaczony raczej dla firm, które mają naprawdę sporo kontrahentów i wystawiają całą masę faktur. W takiej małej firmie nie miałoby to sensu.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2014 10:37
bogusiazien napisał
Rzeczywiście ja zauważyłam, że faktoring stał się bardzo modny. Ale rzeczywiście jest on przeznaczony raczej dla firm, które mają naprawdę sporo kontrahentów i wystawiają całą masę faktur. W takiej małej firmie nie miałoby to sensu.
Ja myslę, ze to akurat dobra moda i niech sie rozwija. Jeszcze do niedawna niewiele osob wiedzialo czym tak na prawde jest faktoring, ale od kiedy usługa jest dostępna w banku ludzie przestali to traktować jak zwykłą windykacje, która z góry zle sie kojarzy.
Cytuj
Zablokowany użytkownik

Niezarejestrowani

8.6.2016 13:47
Jeśli mam być szczery to nawet małe firmy mogą mieć z tego pożytek. Załóżmy, że firma otrzymuje zlecenia od jednej, maks dwóch firm. Jeśli jedna z nich nie zapłaci to mniejszy podmiot jest w rzyci bo nie ma z czego opłacać pracowników. W takim przypadku, gdy wykorzystujemy faktoring, nie martwimy się o obsuwy związane z płatnościami.
Mój znajomy prowadzi małą firmę, zatrudnia jedną osobę i otrzymują zlecenia z jednej firmy na całkiem niemałą kwotę (jak dla pojedynczej osoby). W przypadku zaległości z opłatami kolega miałby przekichane, po prostu, dlatego decyduje się na faktoring (w niedługim czasie). Sam zresztą mu podpowiedziałem i prawdopodobnie właśnie z ich usług będzie korzystał, bo woli sprawdzone i duże marki
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.6.2016 10:16
Zablokowany użytkownik napisał
Jeśli mam być szczery to nawet małe firmy mogą mieć z tego pożytek. Załóżmy, że firma otrzymuje zlecenia od jednej, maks dwóch firm. Jeśli jedna z nich nie zapłaci to mniejszy podmiot jest w rzyci bo nie ma z czego opłacać pracowników. W takim przypadku, gdy wykorzystujemy faktoring, nie martwimy się o obsuwy związane z płatnościami.
Mój znajomy prowadzi małą firmę, zatrudnia jedną osobę i otrzymują zlecenia z jednej firmy na całkiem niemałą kwotę (jak dla pojedynczej osoby). W przypadku zaległości z opłatami kolega miałby przekichane, po prostu, dlatego decyduje się na faktoring (w niedługim czasie). Sam zresztą mu podpowiedziałem i prawdopodobnie właśnie z ich usług będzie korzystał, bo woli sprawdzone i duże marki


To nie do końca tak jest. Na pewno faktoring jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia likwidację zatorów płatniczych w firmie. Jest to inaczej zamiana faktury na pieniądze. Mówiąc prościej, firma wystawia fakturę, przekazuje do banku czy firmy faktoringowej, otrzymuje pieniądze w zależności od umowy albo 80% wartości faktury, albo 100%. Zaletą faktoringu jest to, że działa on w tle, nie jest widoczny w bilansie firmy, ani BIK. Z powodzeniem może zastąpić kredyt obrotowy. Natomiast kilka zdań chcę poświęcić sytuacji, co dzieje się, gdy kontrahent nie zapłaci w terminie faktury. Mamy faktoring z regresem /niepełny/ lub bez regresu /pełny/. W przypadku faktoringu niepełnego nie ma ochrony przed niewypłacalnością dłużnika. Faktor monitoruje zobowiązanie, stosuje miękką windykację. Jeśli dłużnik nie opłaci faktury, na firmie /faktorancie/ ciąży obowiązek zwrotu wcześniej otrzymanych od faktora pieniędzy. Natomiast w przypadku faktoringu pełnego /bez regresu/ - wraz z cesją wierzytelności, faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności dłużnika. Jeśli nie będzie on w stanie spłacić zadłużenia, przedsiębiorca nie poniesie żadnych konsekwencji z tego tytułu.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź