• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Wymiana walut. Gdzie najkorzystniej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OlgaKnysz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.9.2015 10:24
Aniela Agopsowicz napisał
Profesor napisał
Zależy, na czym ci zależy?
Ja osobiście mam konto walutowe w mbanku. Nie mam co prawda do niego karty, za to samo konto jest bez opłat. Nie mogę narzekać, w sumie to założyłem je tak w razie czego i na razie jeszcze nie używałem.
Gdyby była karta, to jest za nią opłata roczna, 20 czy 30 złotych, już nawet nie pamiętam. Jednak nie jest to jakaś wielka kwota, no i jak się nie korzysta, to nie trzeba mieć karty.

Słusznie. W razie potrzeby na pewno kartę można wyrobić. Bank na pewno z wielką chęcią da ją Panu bez problemu, w końcu to dla nich zarobek. Jeśli nie ma przymusu do jej posiadania to nie ma co narażać się na dodatkowe koszty.
30 zł to niewiele? Powinna byc bezpłatna. A tak 10 zł za to, 20 za tamto i płacimy za te konta i karty kupę kasy.
Cytuj
Arunas

Niezarejestrowani

22.9.2015 13:00
OlgaKnysz napisał
Aniela Agopsowicz napisał
Profesor napisał
Zależy, na czym ci zależy?
Ja osobiście mam konto walutowe w mbanku. Nie mam co prawda do niego karty, za to samo konto jest bez opłat. Nie mogę narzekać, w sumie to założyłem je tak w razie czego i na razie jeszcze nie używałem.
Gdyby była karta, to jest za nią opłata roczna, 20 czy 30 złotych, już nawet nie pamiętam. Jednak nie jest to jakaś wielka kwota, no i jak się nie korzysta, to nie trzeba mieć karty.

Słusznie. W razie potrzeby na pewno kartę można wyrobić. Bank na pewno z wielką chęcią da ją Panu bez problemu, w końcu to dla nich zarobek. Jeśli nie ma przymusu do jej posiadania to nie ma co narażać się na dodatkowe koszty.
30 zł to niewiele? Powinna byc bezpłatna. A tak 10 zł za to, 20 za tamto i płacimy za te konta i karty kupę kasy.
To trzeba wybierac takie konta i takie karty, zeby minimalizować opłaty. Proste? Proste.
Cytuj
AnatolNowaczek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.9.2015 10:58
Aniela Agopsowicz napisał
Ringo napisał
Aniela Agopsowicz napisał


Witam!
Konto walutowe jest potrzebne do wymiany walut w internecie, ponieważ na nie są przelewane pieniądze w walucie obcej. Wiele banków oferuje je bez większych opłat. Pozdrawiam
A jakie Pani poleca?

Konto walutowe najlepiej założyć w tym samym banku, czasami jest ono proponowane jako dodatkowe, darmowe do już posiadanego RORu. Należy jednak zwrócić uwagę na niektóre opłaty oraz długość obowiązujących promocji. Jeśli posiada Pan konto osobiste np. w BZWBK to proponuję zasięgnąć informacji właśnie w tym banku odnośnie konta walutowego.
Przede wszystkim oszczędza sie na przelewach.
Cytuj
Margaret

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.9.2015 10:28
Ja najczęściej korzystam z kantorów stacjonarnych. Najlepiej wybierać takie, które nie znajdują się w często uczęszczanych miejscach, jak np. lotnisko czy dworzec ponieważ tam występuje kiepskie przewalutowanie.
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 11:15
Margaret napisał
Ja najczęściej korzystam z kantorów stacjonarnych. Najlepiej wybierać takie, które nie znajdują się w często uczęszczanych miejscach, jak np. lotnisko czy dworzec ponieważ tam występuje kiepskie przewalutowanie.

Racja. W takich miejscach też potrafi być niebezpiecznie, a już nie wspomnę o tym, że jest drogo. Lokalizacja kantorów w takich miejscach jest celowa. Zarabiają na turystach, albo osobach, które potrzebują na już wymienić waluty. Porównywała Pani kiedyś kursy kantoru stacjonarnego z internetowego? Zachęcam do tego, warto.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.9.2015 13:46
Ale żeby skorzystać z internetowego kantoru, to już koniecznie trzeba mieć konto walutowe, prawda?
Myślę, że sposób wymiany w znacznym stopniu zależy też od tego, czy mamy gotówkę czy pieniądze na rachunku.
Wiadomo, że jeśli gotówkę, to można ją najłatwiej w zwykłym kantorze wymienić.
Bo w banku raczej waluty nie przyjmą, prawda?
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

26.9.2015 18:56
carlos napisał
Ale żeby skorzystać z internetowego kantoru, to już koniecznie trzeba mieć konto walutowe, prawda?
Myślę, że sposób wymiany w znacznym stopniu zależy też od tego, czy mamy gotówkę czy pieniądze na rachunku.
Wiadomo, że jeśli gotówkę, to można ją najłatwiej w zwykłym kantorze wymienić.
Bo w banku raczej waluty nie przyjmą, prawda?

Jeśli chce Pani wpłacić walutę obcą na rachunek walutowy, to nie ma problemu każdy bank przyjmie wpłatę, w końcu posiadamy konto Walutowe.
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
Milena Getek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 14:21
Gość napisał
Tylko kantory internetowe. Maja duzo lepsze warunki niz banki. Kantory internetowe znowu sa tansze niz tradycyjne - oszczedzaja na lokalu i obsludze. Rachunek jest prosty.


Dokładnie, kantory internetowe to dużo korzystniejsze rozwiązanie niż banki. Różnica w spreadzie jest znacząca.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Aniela Agopsowicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 114 razy

Wyślij wiadomość

13.11.2015 9:48
Dla zainteresowanych wymianą walut przesyłam link do artykułu w którym jest ranking najlepszych kont walutowych. http://blog.xchanger.pl/?p=335,w
Cytuj
Pozdrawiam
Aniela Agopsowicz
Doradca finansowy
https://ekantor.pl/
Matt32

Niezarejestrowani

31.5.2019 14:24
Ja tradycyjnie wymieniam w kantorach stacjonarnych, zwłaszcza, że mój kantor ma kilka punktów, więc zawsze mi po drodze. Śmiało mogę polecić poznańską Pomarańczarnię. Do tego mają też kantor internetowy, więc wedle preferencji.
Cytuj
Odpowiedź