• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Brak pieniędzy na ratę leasingu

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 12:50
Czy wie ktoś, co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mam spore problemy finansowe i boję się, że zabraknie mi na następną ratę leasingu za samochód. Czy naprawdę grozi mi, że firma zabierze mi ten samochód pomimo tego, że dotąd płaciłem regularnie i opłaciłem już ponad połowę wartości pojazdu?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.4.2015 13:03
Moze jest szansa na zawieszenie, dogadaj się z nimi jak najszybciej.
Cytuj
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 16:15
Lepiej chyba nie zapłacić kredytu lub rachunków niż raty za leasing. To jest właśnie największa wada tego, bądź co bądź, świetnego rozwiązania.
Nie zapłacisz to najczęściej nie ma przebacz i tracisz wszystko, co do danego momentu wpłaciłeś. Może od kogoś pożyczysz? Jeśli nie od banku to od znajomych czy rodziny?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 18:37
carlos napisał
Czy wie ktoś, co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mam spore problemy finansowe i boję się, że zabraknie mi na następną ratę leasingu za samochód. Czy naprawdę grozi mi, że firma zabierze mi ten samochód pomimo tego, że dotąd płaciłem regularnie i opłaciłem już ponad połowę wartości pojazdu?


Spokojnie. W pierwszej kolejności skontaktuj się z bankiem i zapytaj o możliwość odroczenia raty. Jeśli są to problemy przejściowe to ustalisz w porozumieniu z bankiem datę kolejnej płatności albo okres na jaki chcesz zawiesić spłaty. Jeśli są to jednak problemy poważniejsze i wiesz, że nie będziesz mógł spłacać więcej rat to powinieneś wziąć pod uwagę zrobienie cesji umowy leasingowej czyli ktoś przejmuje za Ciebie płacenie rat. To rozwiązanie jest o tyle korzystne,że prawdopodobnie dostaniesz od przejmującego między 40% a 60% wartości wpłaconych do tej pory rat leasingowych. Poza tym korzystne jest również to, że nie będziesz figurował jako firma zwindykowana i jak poprawi się Twoja sytuacja to możesz normalnie starać się o kolejny leasing. Pozdrawiam
Wypowiedź została zmieniona przez: Sebastian Sroka 15.4.2015 18:39
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.4.2015 11:35
Ja również jestem zdania,że nie ma się co stresować. Różne sytuacje zdarzają się w życiu. Bank o tym wie i jestem zdania,że powinieneś im opisać tą sytuację.

Czy jest to jednorazowe?

Jeśli tak to na pewno pozwolą Ci to przedłużyć. Szczególnie,że w ich interesie jest to abyś raty spłacał. Wcale nie przejmują samochodów tak chętnie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

16.4.2015 15:04
Dogadaj sie z nimi. Nie ma na co czekac. To jest jedyna dobra rada. Jak dlug zacznie rosnac to bedzie klopot.
Cytuj
carlos

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.4.2015 15:11
No mam na dzieję, że to sytuacja jednorazowa, po prostu trafił się niewypłacalny odbiorca i no, cóż...
Dziękuję za odpowiedzi, na pewno porozmawiam z bankiem, mam nadzieję, że to coś da, ewentualnie zapytam o cesję.
Czy tę cesję mogę przeprowadzić na kogokolwiek? Może to być ktoś z rodziny i osoba fizyczna?
Cytuj
Sebastian Sroka

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 124 razy

Wyślij wiadomość

16.4.2015 15:50
carlos napisał
No mam na dzieję, że to sytuacja jednorazowa, po prostu trafił się niewypłacalny odbiorca i no, cóż...
Dziękuję za odpowiedzi, na pewno porozmawiam z bankiem, mam nadzieję, że to coś da, ewentualnie zapytam o cesję.
Czy tę cesję mogę przeprowadzić na kogokolwiek? Może to być ktoś z rodziny i osoba fizyczna?


Nie, cesja musi być dokonana na inną firmę ale nie jest to większy problem, bo chętnych jest dużo. Jeśli to jednorazowa sprawa to po prostu poinformuj bank albo wpłać część raty i resztę w porozumieniu z bankiem w ustalonym terminie. Generalnie chodzi o to, żeby bank wiedział że nie unikasz kontaktu i wykazujesz chęć spłat i kontynuowania umowy.
Cytuj
Sebastian Sroka
s.sroka@finansowanie24.pl
Odpowiedź