• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jak podliczyć sobie urlop?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Emiljan0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 11:21
Powiem ci że teraz mało osób korzysta z urlopu tacierzyńskiego .Jak mój znajomy poinformował w firmie że chce skorzystać to miał do wyboru zwolnić się z pracy albo nie branie tego urlopu.Co z tego ze państwo w końcu myśli o takich sprawach jak to nie jest podparte wystarczającymi procedurami .Teraz prywatne firmy narzucają soje warunki a my nie mamy nic do gadania .
Cytuj
biedronkaK

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 11:29
A skąd w ogóle pomysł żeby samemu sobie podliczać urlop? Według mnie od takich rzeczy jest pracodawca albo ten kto zajmuje sie kadrami w firmie. No chyba że nie masz do ich zaufania to wtedy na własną rękę ale jak nie masz dokładnie pojęcia co sobie możesz policzyć a co nie to aj bym się za to nie brała.
Cytuj
RadokZ

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 14:56
Ja też nie rozumiem pomysłu z podliczeniem sobie samemu urlopy. Takimi rzeczami zazwyczaj zajmują sie w kadrach lub jak w firmie nie ma kogoś takiego to bezpośrednio szef. Moze idz do takich osób i niech one Ci to szczegółowo wyliczą.
Cytuj
kolorowaPanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 10:47
radko ma racje skoro ksiegowy wam tego nie robi to sie nie nadaje do tej pracy haha, a jesli nie macie ksiegowego to go znajdzicie bo jak nie umiecie takich rzeczy to tez sie nie nadajecie do prowadzenia jej we własnej firmie :P nigdy nie zrozumie takiego działania byle jak byle by było..po co w ogole wtedy cokolwiek robic ?
Cytuj
xena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.6.2014 11:08
U Nas takimi sprawami zajmuje się księgowa. Nigdy nawet nie pomyślałam o tym by podliczać sobie urlop. Emiljan z tacierzyńskim rzeczywiście jest ciężko. Mój mąż nie miał co liczyć na urlop bo szef nie chciał się zgodzić. Myślę, że tak jest w większości firm.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 21:59
No mi by chyba do głowy nie przyszło zeby samemu obliczać sobie urlop. Z góry wychodziłam z założenia że ksiegowa czy osoba u której pracuje oblicza mi odpowiednio dni urlopowe i sama na własną ręke nie musze tego robić. Chyba nawet bym nie potrafiła
Cytuj
Malwinka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 23:52
A jaki sens jest podliczać sobie urlop samemu? Ja wiem że niektórzy mają tak ze nie mają zaufania do innych i chcą wszystko jeszcze raz sprawdzać na własną ręke ale nie wszystko musimy umieć niech niektóre rzeczy ktos robi za nas.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 12:11
Urlop to księgowa podlicza, albo jak nie ona to do szefostwa się zgłoś. Takie samodzielne wyliczanie urlopu jest bez sensu, bo nigdy jeżeli nie orientujesz się w przepisach nie będziesz pewna, czy to co wyliczyłaś jest wyliczone prawidłowo..
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 10:53
adammy napisał
Urlop to księgowa podlicza, albo jak nie ona to do szefostwa się zgłoś. Takie samodzielne wyliczanie urlopu jest bez sensu, bo nigdy jeżeli nie orientujesz się w przepisach nie będziesz pewna, czy to co wyliczyłaś jest wyliczone prawidłowo..
Są zasady okreslone w kodeksie pracy. W zaleznosci od przepracowanego okresu. Zasadniczo jesli jestemy zatrudnieni na umowe o prace przysluguje nam 1,66 dnia za kazdy przepracowany miesiąc. ponadto od stażu pracy zależy, ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi. Moze to być: 20 dni - gdy pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 26 dni - gdy pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 14:25
Kodeks jedno, ale pracodawca i tak policzy po swojemu, pol biedy jak na nasza korzyść.
Cytuj
Odpowiedź