• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie konto na obce waluty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
aleca

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 17:00
Może dział nie jest do końca odpowiedni, ale z tych tutaj pasuje najlepiej.
Chodzi o to, że załatwiam sobie pracę za granicą przez agencję. Pracownica powiedziała mi, że najlepiej gdybym miała albo konto walutowe albo konto w holenderskim banku. Po prostu wówczas nie stracę na przewalutowaniu, bo gdyby wysyłali mi wypłatę na mój polski rachunek to straciłbym więcej. Więc mam takie pytanie, co lepiej założyć?
Cytuj
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.4.2015 20:25
Myślę, że łatwiej jest jednak założyć konto walutowe w tym banku, w jakim masz normalny rachunek, ewentualnie w jakimś innym, jeśli mieliby lepsze warunki. Nie jest to skomplikowane w przeciwieństwie do otwierania konta w zagranicznym banku. W końcu trzeba też znać dość dobrze język innego kraju.
Cytuj
Milena Getek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2015 14:27
aleca napisał
Może dział nie jest do końca odpowiedni, ale z tych tutaj pasuje najlepiej.
Chodzi o to, że załatwiam sobie pracę za granicą przez agencję. Pracownica powiedziała mi, że najlepiej gdybym miała albo konto walutowe albo konto w holenderskim banku. Po prostu wówczas nie stracę na przewalutowaniu, bo gdyby wysyłali mi wypłatę na mój polski rachunek to straciłbym więcej. Więc mam takie pytanie, co lepiej założyć?


W tym przypadku konto złotówkowe będzie najmniej korzystnym rozwiązaniem, jeśli pracodawca regularnie wypłaca Ci wynagrodzenie w walucie. Najlepiej byłoby założyć konto walutowe w EUR, wtedy omijamy przewalutowanie.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
marcel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.11.2015 15:31
Milena Getek napisał
aleca napisał
Może dział nie jest do końca odpowiedni, ale z tych tutaj pasuje najlepiej.
Chodzi o to, że załatwiam sobie pracę za granicą przez agencję. Pracownica powiedziała mi, że najlepiej gdybym miała albo konto walutowe albo konto w holenderskim banku. Po prostu wówczas nie stracę na przewalutowaniu, bo gdyby wysyłali mi wypłatę na mój polski rachunek to straciłbym więcej. Więc mam takie pytanie, co lepiej założyć?


W tym przypadku konto złotówkowe będzie najmniej korzystnym rozwiązaniem, jeśli pracodawca regularnie wypłaca Ci wynagrodzenie w walucie. Najlepiej byłoby założyć konto walutowe w EUR, wtedy omijamy przewalutowanie.


Ależ pani odkrywczy post napisała. Szkoda, że autorka wątku o tym samym napisała na samym początku.
Ja nie wiem, czy ludzie kompletnie już nie czytają tego, co napisał ktoś inny?
Po co wypisywać oczywistości?
Podejrzewam zresztą, że autorka wątku od kwietnia już dawno zalożyła odpowiednie konto i wyjechała za granicę, więc teraz można by ewentualnie napisać, jakie są teraz dobre konta walutowe. Wie może ktoś?
Cytuj
Odpowiedź