• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

konto przy dzialalnosci jednoosobowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.5.2014 12:21
witam. prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Zastanawiam się czy muszę zakładać konto firmowe i czy warto.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

7.5.2014 12:26
Załóż sobie konto firmowe w ING, jest bezpłatne i przelewy do ZUS i US sa bezpłatne. Karta też jest darmowa jeśli suma transakcji wyniesie 300 zł.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

7.5.2014 12:34
Posiadanie konta firmowego nie jest obligatoryjne jeśli prowadzi Pan jednoosobową działalność. Przyda się ono na pewno, gdy będzie Pan się rozliczał z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędem Skarbowym, ale tez nie musi Pan tego robić koniecznie z konta firmowego. Firmowe pomoże również przy prowadzeniu księgowości. Często jednak wygodnie jest pozostać przy koncie osobistym, unika się całej procedury zakładania konta, wybierania oferty, dostarczania dokumentów. Konto firmowe pozwoli jednak oddzielić operacje prywatne od tych związanych z firmą.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

8.5.2014 8:58
Ja założyłem od razu firmowe, chociaż prowadzę jednoosobowa działalność. Tak jest po prostu wygodniej.
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.5.2014 10:54
Zastanawiam się czy może po prostu dla wygody nie założyć drugiego osobistego. Podobno firmowe są drozsze.
Cytuj
kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.5.2014 16:01
A dlaczego droższe? Ja od razu założyłem sobie konto, prowadzę działalność od niedawna, ale po prostu tak jest wygodniej. Założyłem online i mam darmowe.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:13
ja pierwsze co zrobiłam to założyłam konto firmowe :) nie miesza ci się kasa? ja mam w sumie 4 konta jedno zakupowe gdzie lezy kasa na spożywke i luźne zakupy, drugie prywatne gdzie przelewam sobie wypłatę i mam np na takie rzeczy jak opłacenie jakiś szkoleń czy np napraw samochodu a jeszcze jedno oszczędnościowe tam mam 3 subkonta :P dla dziecka na przyszłość, na emeryture - bo przecież na zus nie ma co liczyć no i tzw. zaskórniaki kiedy np jest potrzeba pilnego leczenia :) inaczej pewnie wszystko bym wrzuciła do jednego worka i wydała to co nie trzeba :)
Cytuj
be free like a child
kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:20
otoz to, mi co prawda wystarcza 2 konta, ale i tak uwazam ze wygodniej miec oddzielne.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 10:32
kamil pewnie że tak zwłaszcza jak jesteś kobietą i masz problem z rozdzieleniem kasy dla pracowników, na zakupy, na jedzenie, na rachunki. na początku mi się i tak mieszały i miałam problem że np coś kupiłam albo zainwestowałam w coś a potem oo kurcze nie ma kasy na rachunki :) no cóż błędy początkującego biznesmena :)
jeszcze w kwestii oplat za takie konto to ja w pko sa płace 25 zł miesięcznie a wy ?
Cytuj
be free like a child
kamil

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.5.2014 14:25
Na razie nie bede miał potrzeby zakladania 150 kont. A 25 zł to chyba sporo za konta, skoro mozna znalezc bzplatne.
Cytuj
Odpowiedź