• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

konto przy dzialalnosci jednoosobowej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

22.5.2014 15:34
Mi w banku poradzili dobre rozwiazanie, przez miesiac po zalozeniu drugiego konta mialem jescze to pierwsze. Chciałem sprawdzic czy nikomu sie "nie pomyli" i nie dostane pieniędzy na tamten rachunek. Okazało sie ze ani złotówka tam nie wpłynęła. Klienci i kontrahenci dokladnie zrozumieli moja wiadomosc o przelewach na nowe konto.
Cytuj
dzejkop

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.5.2014 13:46
A to chyba trafiłeś na kumatych ludzi. Mój znajomy jak miał własną firmę i początkowo miał tylko prywatne konto na które przychodziły mu pieniądze. Później założył firmowe, powiedział wszystkim co i jak i jeszcze przez 3 miesiące co niektórzy przysyłali mu pieniądze na jego prywatne konto. Mimo jego przypomnień.
Cytuj
Renia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 9:15
Tak zgodzę się przy zmianie konta ,tak ciężko jest wytłumaczyć że jest drugie .U mojej mamy tak było ciągło się przez 2 miesiące ,powiem że to męczące .Dobrze że w banku mieliśmy podpowiedziane żeby konto pierwsze trochę przytrzymać nie likwidować , bo wtedy były by problemy .
Cytuj
BognaR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 11:00
Ale takie pomyłki zdarzają się przy pierwszej wpłacie ,można przecież się przeoczyć jeżeli przez kilka lat pieniążki przelewało się na inne konto .Myślę że z czasem wszytko zawsze się normuje i nie ma problemu .Ale co do konta to nie trzeba trzymać dwóch na raz ,przecież jak zlikwidujesz konto pierwsze to te pieniążki cofną się i ta osoba od razu będzie wiedziała że coś nie tak i sam się skapnie że nie na to konto wysłała .
Cytuj
Grzegorz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 11:47
Ale jak mogą występować takie pomyłki .Przecież jako firma wystawiasz fakturę na której jest numer konta ,wiec każda księgowa wysyłając przelew spisuje z faktury numer .Jedynie jak przelew wysyłamy pocztą eletroniczną to tak jeżeli nie zmienimy w komputerze to problemy z tego wynikają .
Cytuj
Romek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 13:26
Przecież banki też mają obowiązek weryfikacji danych znajdujących się w zleceniu przelewu .Jeżeli bank rzetelnie nie sprawdzi zgodności numeru rachunku bankowego z danymi ,poniesie odpowiedzialność.Ja bym nie trzymał drugiego konta i jeszcze na dodatek opłacał za nie .Ludzie szybciej przyzwyczają się do nowego jeżeli nie będziesz miał tego drugiego .
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.7.2014 21:28
Nie musisz. Ja też nie mam mimo, że prowadzę firmę. Mam założone zwykłe konto,które traktuje jak firmowe i muszę przyznać, że u mnie się to sprawdza.
Cytuj
askomola

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.8.2014 13:22
animka napisał
hehe no do 150 to i ja chyba nie dojde :P 25 zł no właśnie nie wiedziałam czy to drogo czy nie mam konto biznesowe w pekao i tyle mi co miesiąc pobierają cholerka... z konta jestem zadowolona bo nie ma jakis obsów czy awarii nieplanowanych :P ale męczy mnie to troche bo w skali roku robi się już dość duża kwota tak naprawdę za nic :) no ale cóż nie tak łatwo chyba zmienić fimowe konto bo byłby chaos w firmie :)
25 zł?! Za prowadzenie konta? TO przecież zdzierstwo w biały dzień!
Ja bym w życiu tyle nie płaciła, nie zamierzasz zmieniać nic?

Ja mam zwykłe konto które traktuje jako firmowe i tyle mi wystarcza.
Cytuj
moneymaker

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 13:27
Nie wiem czy musisz ale konto jakiekolwiek by się przydało w działalności gospodarczej zawsze to łatwiej chyba że od razu z góry zakładasz że będą CI płacić tylko gotówką. ALe ja i tak bym założył.
Wypowiedź została zmieniona przez: moneymaker 15.9.2014 13:28
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.9.2014 15:30
Jeżeli prowadzisz jednoosobowa działalność to nie musisz mieć firmowego konta, ale to wygodne rozwiązanie, bo nie robi Ci sie zamieszanie, jeśli chodzi o koszty to teraz jest tyle tych produktów, ze uda Ci się znaleźć tańsze konto, może nawet darmowe.
Cytuj
Odpowiedź